środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Protest przed siedzibą PiS

Protest przed siedzibą PiS

Protest przed siedzibą PiS
Data publikacji: 2016-12-17 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:04
Wywietleń: 1550 185914

W piątek, w reakcji na wydarzenia w Sejmie i przed gmachem parlamentu, w Szczecinie odbyła się spontaniczna demonstracja na pl. Solidarności, w której wzięło udział ok. 100 osób. Dzisiaj, w sobotę zorganizowano kolejną demonstrację. Tym razem odbyła się przed siedzibą PiS przy ul. Mickiewicza, a wzięło w niej udział ok. 300 osób.

Jak podkreślali protestujący ich obecność przed siedzibą partii rządzącej to wyraz sprzeciwu wobec zawłaszczaniu państwa przez jedną partię. Podnoszono także kwestie wolności mediów. Pikietujący mieli ze sobą m.in. transparenty z hasłem: "Wolny Sejm, wolne media, wolni Polacy".

W gronie protestujących, gdzie dominowali młodzi ludzie, byli przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, ruchu Dziewuchy Dziewuchom, Młodych Demokratów.

Kolejna demonstracja jest planowana na poniedziałek, na pl. Solidarności.

(a)

Fot.: Robert STACHNIK (arch.)

 

 

Komentarze

Trzeba być idiotą, żeby brać w tym udział
Zapewnili komunie miękkie lądowanie, sprowadzili kraj na dno, wybory przerżnęli, a teraz próbują dokonać przewrotu na ulicach. Nie pozwolimy na to!
2016-12-19 12:32:36
edi
No Panie Kaczyński, Trybunał Stanu czeka. Tylko żebyś Pan nie zszedł przed czasem.
2016-12-19 10:51:44
daro
tylko Wielki PIS
2016-12-19 10:30:47
barubar
Rządy PiS się kończą. Panie Brudziński - WSTYD WSTYD WSTYD!
2016-12-19 10:13:30
Tak trzymać Polacy
Orła kaczka nie pokona !
2016-12-19 09:06:12
@obserwator
a według Ciebie wszystkie protesty Solidarności za PRLu były zarejestrowane ?
2016-12-19 08:53:14
wyborca
PiS nie oszukał swoich wyborców. Robi to, co miał robić, choć za bardzo się cacka ze swołoczą.
2016-12-19 06:31:44
obserwator
mam pytanie-czy demonstracja pod siedzibą partii Prawo i Sprawiedliwość w Szczecinie była zarejestrowana ? I kto wydał na nią zgodę ?
2016-12-19 04:14:29
@Magdalena
Napisz jeszcze coś o Trybunale Konstytucyjnym, proszę... :))
2016-12-18 19:41:28
@lolo
Jak się dobrze rozpędzisz, to zaraz nam napiszesz, że PiS umacniał POstkomunę w IIIRP. Doopa was boli. I dobrze!
2016-12-18 19:38:03
Brónek
Do @Maria Emigracja to szansa, ewentualnie weź kredyt, zmień pracę.
2016-12-18 19:33:59
!!!
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, ochroń nam Polskę, bo ją PIS rozj...e. Bardzo trafne hasło z protestu pod Sejmem.
2016-12-18 19:29:56
PIS oszukał wszystkich Polaków
w ten sposób stracili mandat do rządzenia Polską
2016-12-18 17:19:04
Maria
Do Marka - ty nie mów mi jakie mam robić zakupy. Podobno jest demokracja, robię co chcę. Ale jak widać PIS chce to zmienić, właśnie zabrać mi wolność podejmowania decyzji. A zakupy się robi jak się ma pieniądze, ja nie dostałam 500+ i nie dostałam nic od tego rządu do emerytury. Oni dla takich jak ja 70 letnich, zwykłych ludzi nic nie zrobili. A darmowe leki to fikcja. Ja nie mam darmowych leków. Od PIS jeszcze nic dostałam. Mi nie ulżyli w życiu. Szydło wczoraj tylko uprawiała demagogię.
2016-12-18 16:51:35
lolo
Po raz kolejny piszę, że wyznawcy Napoleona z Żoliborza poza przyjętymi i szeroko głoszonymi od ponad roku nudnymi ale chwytnymi dla pisowskiej gawiedzi frazesami typu - ubecy, sbcy, komuniści, oderwani od koryta, przywileje nie są w stanie coś więcej intelektualnie wymyślić. Wysiłek intelektualny dla ludzi pierwszego sortu to pojęcie nieznane, gdyż oni tylko wykonują polecenia i przyjmują bez żadnej refleksji to co im pislam nakazuje. A kto teraz wami rządzi, ano ci co nie chcą już być oderwani od koryta. Wśród nich pełno komunistów i ludzi z kryminalną przeszłością. Rozum to podobno dar od Boga, który w obdarowywaniu nim pominął pierwszosortowych, czego choćby dowodzą poprzez wpisy pod artykułem.
2016-12-18 16:35:51
Magdalena
Dla mnie i moich znajomych ważna jest demokracja. My będziemy protestować przeciwko "podłej zmianie". Rządy PiS niedługo się skończą.
2016-12-18 16:33:13
marek
To są te tłumy? Zrozumcie, że przegraliście wybory wy z PO, Nowoczesnej, SLD. Normalni ludzie robią przedświąteczne zakupy.
2016-12-18 14:16:49
Maniek
Do Gargamel . Polska właśnie nadeszła rok temu. Wiec wy się bójcie . Brawo Kaczynski. Tak trzymać . Nie odpuszczać łajzom ani na milimetr.
2016-12-18 14:16:21
Precz z UBekami dyktatorami
Młodzi adepci UBekistanu na polecenie swoich dziadków rodem z PZPR demonstrują przeciwko ustawie o ograniczeniu dziennikarzy w sejmie. A ta ustawa jest zywcem wzieta jaka ma Parlament Europejski przegłosowana również głosami PO. HIPOKRYCI i OSZUŚCI
2016-12-18 14:13:25
Brawo PiS!
Nie odpuszczać ubectwu i POstkomunie nawet na krok! W zeszłym roku dostaliście ogromny mandat wyborczy, który upoważnia was do dokonywania zmian. Wyznawcom alimenciarza został tylko kwik na ulicach. Mróz z nimi!
2016-12-18 13:46:18
Dex
Platworma UBywatelska i jej pobratyńcy nie są w stanie zaakceptować demokratycznego wyboru Polaków. Po się nie sprawdziła - dajcie szanse innym którzy przez rok zrobili więcej niż PO z PSL przez lat 8.
2016-12-18 13:29:08
Ble-ble
...ciąg dalszy hejtów idiotów :-)
2016-12-18 13:11:08
Ja
Tego barachła to nie było nawet 100 ,ale dlaczego jeszcze próbowali jątrzyć na Placu Grunwaldzkim .
2016-12-18 12:59:06
Brawo Polacy !
Nie ustępować przestępcom z PIS ani na krok
2016-12-18 12:36:38
PIS = PZPR
Pokazali że nie ma żadnej różnicy - tak traktują Polaków
2016-12-18 12:26:08
Gargamel
Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi Bój się Kaczyński, POLSKA nadchodzi!
2016-12-18 12:02:27
Bartek
Pozyteczni idioci zrobia wszystko co im ubecia kaze. Te dziady powinny siedziec a nie dostawac emeryturki kilka razy wieksze niz ich ofiary. Wyprane mozgi tvn'wsko wyborcza papka mysla ze bronia demokraci, masakra ludzie obudzcie sie!!!
2016-12-18 12:01:27
@Magdalena
Pani poseł, wcale się nie dziwię. Ale to już koniec. Nie wrócicie do władzy.
2016-12-18 11:38:15
@JanXX
Baju baju. Kłamać to trzeba umieć :)))
2016-12-18 11:36:55
druh
daro -daruj sobie idiotyzmy ! Na te durnoty to nabieraj swoich kumpli na oddziale.
2016-12-18 10:55:00
daro
Tak trzymać Tylko Wielki PIS
2016-12-18 09:38:11
Jarun
Można nie lubić PiS-u i ja za nim nie przepadam ale nigdy nie poprę Kijowskiego i KOD-u. To dla mnie sklonowane palikociarze. Również nie po drodze mi ze zdegenerowanymi dziewuchami a ich obleśne i wyuzdane hasła mogą budzić tylko obrzydzenie. Głosowanie na PO nie wchodzi w rachubę. To tak, jakbym chciał, żeby mnie okradano. Takiego szczekającego na Polskę Janusza Lewandowskiego - to oglądać nie mogę...gada przeklętego. Niestety PiS PO-pełnia :-) podobne błędy jak PO. Przede wszystkim grzech pychy, zarozumialstwa i nie liczenia się z ludźmi. Misiewicze, Piotrowicze -to kpina z wyborców. Kaczyński podobierał sobie miernot do rządzenia, no i wszyscy czekają co powie prezes. Przyjeżdżają z zagranicy i nikt nie rozmawia z premierem czy prezydentem, tylko z prezesem. Płaszczak też ciągle:pan prezes powiedział to, pan prezes powiedział wtedy, tamto, chociaż powinien słuchać premiera. Prezydent to kukła, klepie same banały. Jeszcze nic nowego nie powiedział. Mówi jak drużynowy na apelu w sali gimnastycznej. I najważniejszym wydarzeniem jest miesięcznica. Jednym słowem PiS sam się potyka o własne nogi.
2016-12-18 09:36:29
roger
oszołomy!!!! na oczyszczalnie ścieków idżcie tam was posłuchają!!!!!!!!!!!
2016-12-18 08:08:47
Magdalena
Popieram KOD. Też uważam, że trzeba zmienić władzę, która łamie konstytucję i kpi z demokracji. Nie chcę więcej tej "obłudnej zmiany".
2016-12-18 06:31:04
obserwator
znowu sie pchaja PO lupy wstyd i obciach wobec swiata
2016-12-18 05:49:49
JanXX
Moja znajoma głosowała na PIS licząc na 500 zł, bo miało dostać każde dziecko. Teraz pluje sobie w brodę, bo zrobiła to wbrew swoim poglądom, z uwagi na dobro dziecko. Takich zawiedzionych samotnych matek jest tysiące. Oj, gdyby odliczyć ich głosy..., to i Kukis by nie pomógł. A tymczasem wielu, np. posłowie, zarabia po kilkanaście i więcej zł miesięcznie. I jeszcze wyciągają rękę po te nędzne (dla nich) 500, 1000 zł. Akcja 500+ jest nieracjonalnie zagospodarowywana. Ale trzeba było obiecać wszystkim, nawet z jednym dzieckiem, nawet bogaczom, bo by nie wystarczyło odpowiedniej liczby głosów wyborczych. Sprytnie to wymyślono. Tak hojne obiecanki, łącznie z obniżeniem wieku emerytalnego, bezpłatnymi lekami dla każdego emeryta itp, itd. I to w obliczu pustej kasy państwowej, bo akurat kraj przez poprzednią koalicję zadłużony, kraj w ruinie... To się nazywa tupet! Ja też naiwny dałem się nabrać na darmowe leki. Zostałem oszukany! Oddajcie mój głos!!!!!!!!!!
2016-12-18 02:38:51
JanX
1/3 posłów ma 2 - 3 dzieci. Nieźle zarabiają, oboje pracują, a jeszcze biorą po 500, 1000 zł. Dostali łapówkę wyborczą na darmowy papier toaletowy dla całej rodziny. Jak tu nie głosować na kogoś, jak rozdaje za darmo po pół lub całej bańki, obniżyć wiek emerytalny, dać darmowe leki i inne obiecanki cacanki. Oczywiście na to wszystko wspaniałomyślnie płaci rząd z... naszej kieszeni. Łatwo rozdawać rybę, ale trudniej wygospodarować wędkę, miejsca pracy. A inwestycje leżą... Obywatelu, pożegnaj się z podwyżkami i awansami w pracy. Forsa potrzebna jest na 500+! Twoje dzieci i wnuki czeka nędzna lub żadna emerytura. Niby Polska była w ruinie, a tu nagle znalazła się wielomiliaradowa kasa. Rząd wyczarował, czy też wydrukował (zamiast wyroków TK)? No, odpowiedz skąd te miliardy? Damy radę! Damy radę, porozdawać to co poprzednicy wypracowali. A teraz gospodarka popada w zastój, leżą inwestycje, fatalna opinia o Polsce w świecie. Ludzie bez wizji, bez wyobraźni. Krótka ławka psudospecjalistów. Trzeba ich wyciągać z pogardzanych banków lub dawnych ubeków, którzy oskarżali tych co walczyli o wolną Polskę. Gdyby się nie udało, dalej by służyli poprzedniemu reżymowi i mieliby się dobrze. Jestem pewien, że ten wielce zasłużony prokurator ma gdzieś schowaną na pamiątkę swoją legitymację PZRR-owską. Wyciąga ją ukradkiem na 1 maja i 22 lipca i wzdycha: "Ależ to były czasy...". Mój ojciec, zwykły robotnik, do głowy by mu nie przyszło zapisać się do partii. A ten inteligent, człowiek wykształcony, zrobił to dlaczego? Aby bronić opozycjonistów? Nie Kolego. Dla kariery! Dla kasy! I teraz jak zachował się jak chorągiewka na wietrze. Karierowicz, nie ma honoru! Nastaje nowe zakamuflowane PZPR z wkręceniem elementu religijnego. Takie katolickie PZPR ze sprytnym wykorzystywanie do tych celów hierarchów. A Kościół się na to daje nabrać. Jedynie Rydzyk coś przeczuwa. No i UE jest ble! Na razie ją tolerujemy, póki daje kasę, a potem się na nią wypniemy. Arogancja, robią na chama co chcą bez konsultacji społecznych, po nocach, żeby ludzie nie widzieli. Mając 34% głosów wyborczych, to nie jest 100%. W głowach się jednak już zdążyło poprzewracać. Przetrzebione TVP i PRI nie da się słuchać, tak kadzą władzy, że wolę posłuchać już właśnie Rydzyka. Jest tak dobrze, ale jakoś młodzi nie wracają z emigracji, a 4 na 5 marzy o pracy... za granicą. W końcu wyjdzie szydło z worka i wszystko się rozsypie. Będzie co zszywać! Oj będzie. Szkoda tylko Ojczyzny i przyszłych pokoleń.
2016-12-18 02:17:41
Przyszły łachudry popatrzeć na stary zakład pracy dziadków i ojców.
.
2016-12-18 02:13:31
jack
pogonimy ten cały pis bo to co oni wyprawiają to brak słów
2016-12-18 00:44:17
bolo
- nie było pod siedzibą PiS "sPO_ntanicznej trybuny z prondem"? Robi sobie "totalna" ze swą młodzieżówką jajaca. Mogli Pójść na demokratyczne wybory i wybrać swych przedstawicieli, zamist tego szczali na obywatelskie prawo do demokracji, którą "dał" L.Wałęsa. Ponad rok od dania "du(d)y" w wyborach ciągle nie wiedzą jaka była przyczyna "dania ciała". Pyszczą tylko iż "19 procent" to nie "cała Polska". Tragiczne jest to iż TYLKO 19 procent uprawnionych do głosowania poczuło się w obowiązku "wziąć sprawy w swoje ręce", reszta olewała losy Polski i władzy nad Ojczyzną. Ta władza leżała już w rynsztoku na ulicy, zbrukan, skorumpowana, zajmująca się tylko "ośmiorniczkami" i wizerunkiem w Brukseli. Przyszedł PiS i swymi wyborcami spowodował iż "pany Ryśki" i "pany Grześki" przypomnieli sobie latem tego roku; (cyt z gdyńskiej Olivii - nasiadówa PO) "nie słuchaliśmy obywateli". P.S. - nigdy nie przypuszczałem (znając PiS) iż tak łatwo wezmą to co teraz demokratycznie otrzymali..
2016-12-18 00:16:29
Pierre d'Olniety
Potwierdzam, że pod siedzibą PIS nie było nawet 100 osób - góra 60-70. To nie świadczy o bezstronności redakcji. Nie pompujcie balonu kłamstwa
2016-12-17 23:56:27
Dlugo-PiS... i tak trzymac... ! ! !
PO-stkomunistyczne resztki... w kolejnej PO-papranej Akcji, bo kiedys tym ich Starszym Mamusiom, Wujkom i Tatusiom, zylo sie na PZPR-owskich PRZYWILEJACH - BARDZO DOBRZE ! A dzisiaj ich Synowie, Corki i Wnuczeta, probuja jeszcze resztkami swych sil PO-wybraniac "CHOC COS" z tego owczesnego... starego... i uprzywilejowanego... ich DOBROBYTU z lat 1945-2015 !! Ale NIESTETY, wiekszosc Narodu w dniu 25.10.2015 roku, "serdecznie" wam za to co PO-robiliscie "PO-dziekowala" - wyrzucajac was juz na "Smietnik" Histori !!!
2016-12-17 23:54:29
ccc
kwik,kwik,kwik........oderwanych od koryta.
2016-12-17 23:52:26
tek
Posłowie opozycji od wczoraj uparcie przekonują, że ich protest nie był zaplanowany. Blokada pracy parlamentu, okupacja mównicy sejmowej, tłumy protestujących obrońców demokracji to - według posłów opozycji - spontaniczna akcja. Okazało się, że przygotowana była przynajmniej kilka dni wcześniej. A tyle było krzyku o tym, że "ludzie wstali z kanapy i przyszli pod sejm". Zapis na stronie Biura Informacji Publicznej nie pozostawia wątpliwości. Protesty przed Pałacem Prezydenckim zostały zgłoszone już 13 grudnia.
2016-12-17 23:31:58
Antoni
Poseł Szczerba zrobił z siebie "pacana " w Sejmie.Początkowo myślałem,że jest naćpany.Z drobnego żartu wyszła wielka AWANTURA. Oczywiście ,że Marszałkowi niepotrzebnie "puściły nerwy ". Zachował się jak bufon , ale rozumiem nerwową sytuację spowodowaną koniecznością uchwalenia ustawy budżetowej w terminie. Czy to nauczyciel na lekcji, czy też zwykły szef w robocie w takich sytuacjach się nie patyczkują - tylko wp...ol. Potem jednak należało przeprosić , przywrócić posła i załagodzić spór.Wiem, że opozycja znalazłaby sobie inne powody do zaczepki, aby przeszkadzać. Może dobrze się stało, ponieważ ujawniło się wiele nierzetelności po stronie TVN-u . Lubiłem tę stację , ale teraz będę unikał , tak jak od kilku tygodni nie lubię oglądać Moniki Olejnik. Zwykłe chamstwo ! Politycy opozycji, których bardzo szanowałem , bo kiedyś na nich głosowałem stają się powoli niesmaczni w odbiorze, tacy bez honoru.Słabo grają, faulują i przegrywają mecz za meczem.To już nie jest moja ulubiona drużyna.Cieniasy.
2016-12-17 22:50:26
zak
„Nie można po raz kolejny dać się oszukać zawodowym kłamcom”. ​Apel dziennikarzy Dodano: 17.12.2016 [14:16] „Nie można po raz kolejny dać się oszukać zawodowym kłamcom”. ​Apel dziennikarzy - niezalezna.pl foto: niezalezna.pl Od wielu tygodni trwa próba doprowadzenia do destabilizacji życia politycznego w Polsce. Chodzi o zanegowanie demokratycznych wyborów i narzucenie przy pomocy ulicznych demonstracji, a nawet zablokowania prac Sejmu, rozwiązań sprzecznych z wolą rządzącej większości. Faktycznym celem tych działań jest przywrócenie systemu, w którym silne grupy biznesowe i polityczne dyktują reszcie narodu swoje decyzje. Te grupy tracą dzisiaj przywileje i wpływ na Polskę. Wiele z nich wywodzi się z sytemu komunistycznego a nawet z aparatu bezpieczeństwa PRL. Są wśród nich ludzie odpowiedzialni za brutalne łamanie praw człowieka i cenzurę, cenzurę która powróciła po smoleńskiej tragedii. Trudno zapomnieć, że dziennikarzy, którzy mieli odwagę ujawniać w tej sprawie niewygodne dla władzy fakty wyrzucano z pracy i inwigilowano. Działo się to przy pełnej zgodzie a nawet poparciu tych, którzy dzisiaj stroją się w piórka obrońców słowa. “ Redakcje publikujące niewygodne dla rządzących teksty były poddawane rewizjom i pozbawione środków na dalszą działalność. Dzisiaj budzi niesmak to, że do hipokrytów, którzy przez osiem lat wspierali cenzurę i kłamliwą propagandę dołączają byli funkcjonariusze służb komunistycznych. Wznosząc hasła o obronie praw człowieka i wolności słowa, bronią przywilejów przyznanych im za brutalne niszczenie wszelkich przejawów działalności obywatelskiej i patriotycznej. Nie można po raz kolejny dać się oszukać zawodowym kłamcom. Mamy obowiązek informować ludzi o tym, co naprawdę się dzieje w Polsce. Jednocześnie zwracamy się z apelem do władz Sejmu, by bez konsultacji ze środowiskami dziennikarskim nie wprowadzali rozwiązań, które być może konieczne ze względu na bezpieczeństwo parlamentarzystów i przedstawicieli władzy, są wykorzystywane jako paliwo do niszczenia wspólnoty narodowej i demokracji
2016-12-17 21:34:06
Piosenka tygodnia
Resortowe wnuki - mają żal, za kiepski wynik w wyborach..
2016-12-17 21:16:35
Wyprani z historii
Mogli pójść tam, gdzie dziś są myśli szczecinian, pod tablicę stoczniową i zapalić znicz, wybrali zadymę pod siedzibą PiS. Pies was je...ał!
2016-12-17 21:06:13
piotr
byłem, widziałem, niepotwierdzam. Kurier widać jest zaKODowany w propagandzie.
2016-12-17 20:53:52
Jakie 300 osób?!
Dlaczego manipulujecie?! Przyszła młodzieżówka PO i kodziarze. Może setka ich była. Widziałem, bo przechodziłem obok.
2016-12-17 20:29:20
ns
@Amelia - a kim jest poseł Kaczyński - zajrzyj mu w genealogię? @konkret74 - 100% demagogii.
2016-12-17 20:08:58
Amelia
Resortowe wnuki chcą wywołać wojnę domową i nawołują do nieniawiści aby wróciła korupcja i kradzież jak za dawnych czasów. Wnuki Akowców są wysłane do robót za granicę lub muszą harować za grosiki w Polsce także dla zagranicznych koncernów. Walka o utrzymanie stołków dla resorciaków na urzędach państwowych i w mediach. Niewielu lemingów uwiedzionych przez tv i propagandę lokalną lub krajową pójdzie na ekę Kodowco-resorciakom aby przelać krew dla utrzymania przyklejonych do stołków wnuków resortowej czerwonej rasy. PiS to pretekst, a celem to przejęcie z powrotem władzy i oskubywanie nieresortowych wnuków, prawdziwych Polaków.
2016-12-17 19:34:27
konkret74
To gdzie zdjęcia tych 300 durni? Ludzie przestańcie się dawać podpuszczać świniom oderwanym od koryta! Normalnym, uczciwym ludziom żyje się lepiej. Działa 500plus i naprawdę wielu pomaga, banki zaczęły płacić podatki, SBcy dostaną normalne emerytury, inwestycje idą do Polski jak nigdy(mercedes, toyota, amazon),a gdyby UE nie zaprotestowała to markety też już płaciłyby podatki! Fakt za PiS nie wolno służbową kartą opłacać operacji cycków i bawić się w klubach go-go. No i Gazeta Jąkały straciła kasę z ogłoszeń Skarbu Państwa. Czy ktoś zabrania nadawania TVN czy Radia TOK FM? A może paszporty komuś zabrali? Demokracja ma się dobrze tylko złodziejom gorzej!
2016-12-17 19:08:40