środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Prezydenci Polski i Niemiec w Szczecinie

Prezydenci Polski i Niemiec w Szczecinie [GALERIA] (akt. 1)

Prezydenci Polski i Niemiec w Szczecinie
Data publikacji: 2016-11-28 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:02
Wywietleń: 1898 177404

Wzmacnianie bezpieczeństwa w regionie, podsumowanie współpracy polsko-niemieckiej to niektóre z tematów poruszanych podczas spotkania prezydentów Polski i Niemiec. W poniedziałek (28 listopada) Andrzej Duda i Joachim Gauck odwiedzili siedzibę sztabu Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. 

Wizyta miała związek głównie z realizacją postanowień szczytu NATO w Newport we wrześniu 2014 oraz tegorocznego szczytu w Warszawie. Dwa lata temu w Walii ustalono, że to Korpus będzie kluczowym instrumentem NATO we wzmacnianiu bezpieczeństwa w Europie Wschodniej w obliczu nowej sytuacji geopolitycznej w tym regionie. Jednostka w przyszłym roku ma osiągnąć status sił wysokiej gotowości. W poniedziałek w Szczecinie spotkali się prezydenci Polski i Niemiec. Andrzej Duda i Joachim Gauck odwiedzili kwaterę Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego.  

– Ta jednostka jest coraz bardziej przygotowana do realizacji zadań określonych w Newport i Warszawie. To oznacza nieustanną aktywność dla Korpusu, związaną z koordynacją systemów obrony 25 państw. Obejrzeliśmy stanowiska dowodzenia, które w każdej chwili mogą zostać przeniesione do pracy w terenie. Oficerowie i żołnierze doskonalą się w ich obsłudze – mówi Andrzej Duda.

Joachim Gauck również wyraził zadowolenie ze przebiegu przygotowań Korpusu, a także współpracy polsko-niemieckiej.

– Polityki obronności Polski i Niemiec są bardzo blisko siebie. Na wschodniej flance zaistniało zagrożenie, dlatego NATO zareagowało. Wzmocnienie militarnej obecności sojuszu m.in. w Polsce jest wynikiem aktualnej sytuacji. W tych niespokojnych czasach podzielamy ten sam system wartości, ale i wspólną odpowiedzialność – twierdzi Joachim Gauck. 

Szymon WASILEWSKI

Więcej informacji w „Kurierze Szczecińskim” oraz e-wydaniu z 29 listopada 2016 roku. 

Fot. Dariusz GORAJSKI

Więcej zdjęć w naszej galerii

Komentarze

dzisna
Prezydent jest od wieców, od przemówień, od uroczystych apeli w sali gimnastycznej, niekiedy chodzenia na śmieszne imprezy (GO-GO ?). Jak dotąd nic ważnego nie powiedział, a dużo mówi. Ale od tego jest nasz mały Naczelnik, komendancik, reszta ma go słuchać. Co robi Jarek na stole ping-pongowym? (Gra w siatkówkę.)
2016-11-29 10:24:00
@"czerwony Szczecin"
Tak prymitywie!Szczecin jest robotniczy,czerwony!Wszystko co wokół widzisz, to odbudowane i zbudowane rękami robotników, techników i inżynierów z Politechniki!!! Uniwersytet pojawił się po 50 latach... Robotniczy Szczecin pracował i tworzył pełną parą. Aż pojawiła się nadprodukcja "intelektualistów"magistrów, doktorów - nierobów i mącicieli, doradców i "wiedzących lepiej".Ci częściej siedzieli w kościelnych zakrystiach niż na naradach z robotnikami i inżynierami.Wreszcie wzięli "wszystko w swoje łapy"...Teraz mamy obumarły Szczecin, nie robotniczy, nie czerwony- byle jaki...
2016-11-29 09:55:32
.
faszysta poniżej
2016-11-29 07:51:25
.
czerwony Szczecin!!! poniżej
2016-11-28 21:42:53
a Maliniak to się tylko szwenda za nasze pieniądze
przyjdzie czas że Trybunał Stanu rozliczy łamanie przez niego Konstytucji RP
2016-11-28 19:04:35
przeciwnik politykierów
Won ze szczecina pajacu prezesa pisu...Wszyscy politycy ,czy to platforma czy pis przypominają sobie o szczecinie jak są wybory albo jak cos można jeszcze ukraść,zamknąć stocznie bo w gdańsku trzeba ratować a nas szczecinian ma się głęboko gdzieś... Wiec na pohybel frajerom politykom....
2016-11-28 18:53:16
karakal
Co to za wizyta bez Antka Policmajstra, który olał prezydenta Polski i nie pojawił się w podległej sobie jednostce!
2016-11-28 17:26:44
IMER
Do Pani lub Pana vel vera.... Tak Pan Prezydent Andrzej Duda zagląda do Szczecina w przeciwieństwie do poprzednika. Panu Komorowskiemu było "wsio rawno" co dzieję się na rubieżach zachodnich Rzeczypospolitej, tak jak Wszystkim z "PO-prawnego" otoczenia. Stocznia no cóż 8 lat rozkradania nie nadrobi się w rok sprawowania urzędu.Przyjdzie czas, spokojnie....
2016-11-28 17:01:57
Zapytanie...
A które to ta Duda? "wyraził zadowolenie ze przebiegu przygotowań Korpusu" A do czego się szykują?
2016-11-28 16:52:55
Zaraz pewnie pojedzie na narty
i rozwali następną służbową limuzynę za nasze pieniądze
2016-11-28 16:45:01
Mirek
Oglądam tvn24, ani słowa o wizycie. Błoto we Włoszech i słupki w Łodzi są ważniejsze. Nie lubią nas?
2016-11-28 16:36:47
płot
Vero, jeździ do Szczecina bo dalej z Warszawy nie może do Świnoujścia tunelu nie ma, a lubi samochodem. Ma nowe,zimowe opony.
2016-11-28 12:25:07
:)*
Dobrze, że chociaż nie było d*** Dody.
2016-11-28 12:19:03
vera
Prezydent coś często sobie zagląda do Szczecina, a obiecanej reaktywacji Stoczni Szczecińskiej jak nie było, tak nie ma.
2016-11-28 11:45:04