piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Prestiżowa porażka

Prestiżowa porażka

Prestiżowa porażka
Data publikacji: 2015-07-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:19
Wywietleń: 290 2934

Nowogard. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla nie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2014, choć chwilę wcześniej radni nowogardzcy bez istotnych uwag przyjęli sprawozdanie z jego realizacji.

 

Za udzieleniem burmistrzowi absolutorium zagłosowało 8 radnych, 11 było przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu. Do udzielenia absolutorium potrzebne było 11 głosów.


Z dyskusji, która poprzedziła głosowanie absolutoryjne jasno wynikało, że przedmiotem głosowania nie będzie budżet, a raczej ocena relacji między burmistrzem a większością rady. Nie jest żadną tajemnicą, że te relacje są złe. Burmistrz Robert Czapla może liczyć na bezwzględne poparcie jedynie ze strony czworga radnych SLD i warunkowe wsparcie ze strony jeszcze paru radnych. Tym razem poparło go 8 osób, o trzy za mało.


Negatywny wynik głosowania nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium nie ciągnie za sobą żadnych dalszych konsekwencji, poza pewnym uszczerbkiem w wizerunku. Burmistrz nadal będzie rządził Nowogardem i zapewne nadal nie będzie miał w Radzie Miejskiej większości. Aby poczuł się zagrożony, konieczne byłoby podjęcie osobnej uchwały o nieudzieleniu absolutorium burmistrzowi – to by otwierało drogę do ewentualnego referendum o odwołanie burmistrza. Na to jednak niechętni burmistrzowi radni się nie zdecydowali, bo wcale nie było pewne, że w tym głosowaniu co najmniej 11 osób taki wniosek by poparło. Radni zadowolili się niepoparciem pierwotnego projektu uchwały. ©℗

Tekst i fot. (cm)

Podpis:

Płomienna przemowa burmistrza nie zachęciła radnych do poparcia wniosku o absolutorium.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi