piątek, 20 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Premier Morawiecki na obchodach Grudnia '70 w Szczecinie

Premier Morawiecki na obchodach Grudnia '70 w Szczecinie

Premier Morawiecki na obchodach Grudnia '70 w Szczecinie
Data publikacji: 2017-12-15 21:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:40
Wywietleń: 1499 305463

W uroczystościach upamiętniających wydarzenia Grudnia ’70, organizowanych w niedzielę (17 grudnia) o godz. 11.45 pod bramą Stoczni Szczecińskiej będzie uczestniczył prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki - poinformował Piotr  Pieleszek z biura prasowego wojewody zachodniopomorskiego.

Zaproszenie na obchody dla premiera wysłał Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego. W związku ze zmianą na stanowisku Prezesa Rady Ministrów, zaproszenie zostało ponowione. 

Swoją obecność na obchodach potwierdzili: minister Halina Szymańska – szefowa kancelarii Prezydenta RP, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i minister Jan Kasprzyk – p.o. szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, przemówienia wygłoszą także prezydent Piotr Krzystek i wojewoda Krzysztof Kozłowski. Uroczystości religijne poprowadzi ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. (k)

Fot. Elżbieta Kubowska (arch.)

 

Komentarze

Filip
Powiedział "szef" rządu, który kontynuuje metody i cele komuny, od łamania prawa, ubezwłasnowolnienie sądów, przez zakłamywanie historii i propagandę do uczynienia z premierów marionetki i sprawowania władzy przez prezesa partii.
2017-12-20 16:44:11
Kismet
A może tak przy okazji odwiedził stępkę na "Wulkanie" bo pewnie zardzewiała.Mogę polecić Coca Colę jako świetny sposób na usunięcie rdzy.
2017-12-18 17:54:19
Krystyna
Premier jako marionetka kaczora powinna zostac w naszym mieście wygwizdana , nie powinien składać kwiatów pod pomnikiem grudnia 70 , a solidarnośc nie jest juz tą solidarnością , która naprawdę walczyła z komunizmem i stała po stronie obywateli .
2017-12-18 14:48:53
Marek
Hipokryzja i bezczelność! Przedstawiciel i współtwórca kaczyzmu z kwiatami pod pomnikiem bohaterów walki z państwem totalitarnym! Tfu!
2017-12-18 04:22:30
na zdjęciu
Wisus sam w muzeum. Na święta w polsacie.
2017-12-17 15:50:20
Myślenienieboli
Składane są kwiaty pod pomnikiem poległych w proteście przeciw państwu totalitarnemu przez prominentów z partii która zmienia Polskę w państwo policyjne .W obecności hierarchy KK nawołującego do nienawiści i prorządowych związków zawodowych . Chichot historii .
2017-12-16 22:29:02
Wg. 80 % PO-nizszych kom.
Czy naprawde az tak wielu PO-nizszych... w "szczecinskim wariatkowie" ma dostep do Compa i internetu ??
2017-12-16 22:16:12
Myślenienieboli
Przykre jest kiedy składane są kwiaty pod pomnikiem ludzi którzy zginęli protestując przeciw państwu totalitarnemu przez przedstawicieli/prominentów partii budującej państwo policyjne . W dodatku w obecności przedstawiciela kościoła nawołującego do nienawiści i prorządowych związków zawodowych .
2017-12-16 22:09:46
Berger
Obecna Solidarność kolaboruje z rządzącymi bolszewikami i nie ma nic wspólnego z Solidarnością z lat 80. Szczecin w 1980 r. był jednym z symboli oporu wobec dyktatury. Marionetkowy premier dyktatorka Jarosława powinien zostać w tym mieście wygwizdany.
2017-12-16 21:18:57
1970 rok.
W grudniu 1970 roku komuniści z PZPR strzelali do Polaków. Nigdy nie zostali osądzeni za te zbrodnie. Takie sądy.
2017-12-16 21:18:20
dansu
Kolejną stępkę może przy okazji uroczyście położyć - budowa promu idzie pełną parą, przemysł stoczniowy kwitnie... Jaką DOBRĄ NOWINĘ tym razem przywiezie?
2017-12-16 20:39:17
Jarun
W Brukseli nie chcieli z nim (Morawieckim) gadać...następna kukiełka prezesa, o wszystko musi pytać się szefa, więc Mateusz wziął duszę w troki i wyjechał.
2017-12-16 19:39:13
Szczszin
Witamy na mieście Panie Premierze! Dziękujemy za udział w uroczystościach
2017-12-16 18:15:00
Wruk Lódó
W ramach rechrystianizacji oraz odbudowy przemysłu stoczniowego odśpiewają, a następnie położą stępkę po "Barką".
2017-12-16 16:26:45
@@niewygodna prawda
Co ratuje ?! Przecież to właśnie PIS przez 2 lata rozwalił ST3 i Gryfię
2017-12-16 15:29:43
seaman
premier Morawiecki to własnie jest KORYTO i NIEODERWANY od koryta.... jeszcze sie bardziej przyssał!
2017-12-16 14:35:49
co za idiotyzmy tu wypisujecie
Brudziński go ściągnął, to jasne. Inaczej by się nie pokazał. Lepiej niech zrobią coś dla szczecińskich zakładów niż tylko kwiatki składają. Póki co wiele szumu a żadnych efektów. No bo i jakie mogą być, to nieudaczniki, cały ten pis i ich spece, eksperci itd O kant d. potłuc
2017-12-16 14:28:59
@niewygodna prawda
I po co to szczucie? PiS musi naprawiać to, co zostawiła PO. Ratuje zakłady, które PO rozwaliła.
2017-12-16 11:52:32
@k
Aleś ty naiwny! To tylko bicie piany! Ani Prezydenta L.Wałęsy ani Frasyniuka ani innych żyjących TWÓRCÓW Wielkiej "S" ta PiSdzielcza "s" nie zaprosiła!!!!!
2017-12-16 10:46:49
niewygodna prawda
Po co pisowscy przyjezdzacie do Szczecina skoro nic dla nas ni robicie a wręcz nam szkodzicie ? Przez wasze nieudolne rządy zagrożone upadłością są dwa duże zaklady pracy
2017-12-16 10:46:03
cap kościelny
Czy arcyDzieńga będzie z tacą na dieńgi?
2017-12-16 10:43:28
Podatnik do k
Premier z teczki - nie z wyboru demokratycznego- już zaczyn kampanie prezydencką. Zależy mu głownie na własnych dzieci karierze. Tak jak jego Ojciec Kornel - stale walczący- a w efekcie Polska rozkradziona. Przecież z neoliberałami Kornel nie walczył. Mateusz tak doradzał Tuskowi, żeby Polskę rozkraść, żeby on teraz miał robotę. Tak więc o to chodzi Morawieckim, żeby uwłaszczyć się na Polsce. A nas zwykłych uczciwych szarych ludzie potrzebują jedynie do tego, żebyśmy jak te barany na nich głosowali - za marketingowym działaniem duchowieństwa jego wybrali. A duchowieństwo swoje za to weźmie. Tak czy siak - Pan K- zwykłemu uczciwemu człowieku los się nie poprawi!!! To jest jak w nomen omen banku!
2017-12-16 10:39:51
@k
Nie no ludzki pan.
2017-12-16 10:25:35
Pisac jasniej i wyrazniej
A ktora to "Solidarnosc" wyslala Zaproszenie... ta PO-stkomunistyczna z ul. Wojska Polskiego - czy ta z Sierpnia 1980 roku czyli NSZZ Solidarnosc `80
2017-12-15 23:03:02
obserwator(R)
ciekawe czy był w ST3 dawnym Biffingerze aby wybadać sytuację w tym najwiekszym i najnowocześniejszym zakładzie pracy w Szczecinie , gdzie polityka może odegrać kluczową rolę w uzdrowienie tej firmy poprzez budowe okretów podwodnych i torped samonaprowadząjacych.
2017-12-15 22:26:48
k
Pracowity i przyzwoity człowiek . Wie , co się tu wydarzyło w grudniu 1970 .I znalazł czas !
2017-12-15 22:17:46