wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pożytek z awarii Bike_S?

Pożytek z awarii Bike_S?

Pożytek z awarii Bike_S?
Data publikacji: 2017-03-17 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:13
Wywietleń: 104 225222

Pechowy start zaliczył w tym roku Szczeciński Rower Miejski. Przez blisko dwa tygodnie nie działała prawie połowa stacji Bike_S. Lecz może z awarii będzie jakiś pożytek i pozwoli ona przynajmniej w pewnej części wyjaśnić, czy naprawdę wypożyczalnia jednośladów jest winna spadku wpływów z biletów komunikacji miejskiej.

Szymon WASILEWSKI

Fot. Ryszard PAKIESER

CAŁY ARTYKUŁ W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 17 MARCA 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy

Komentarze

POLAK
Z jednej strony miasto chce przekonać mieszkańców do zostawiania samochodów i poruszania się po mieście transportem miejskim z drugiej rozważa podwyżki biletów coś tu nie gra transport miejski z reguły jest dotowany przez miasta bilety i tak są drogie a jak będą jeszcze droższe to się przesiadam do samochodu
2017-03-19 16:23:34
pospieszny
Do ~Trochę faktów..~ "Komunikacją miejską na długich odcinkach jeździ się koszmarnie długo, bo zbiera ona pasażerów co kilkaset metrów..." Na tym polega komunikacja miejska. Jeżeli jest koszmarnie to wsiadaj w taksówkę - jeden pasażer, bez przystanków i szybko !!!
2017-03-18 10:48:49
Trochę faktów..
Może i lokalnie komunikacja miejska traci na tych krótkich połączeniach w jakimś małym stopniu, ale zyskuje za to na długich trasach. Komunikacją miejską na długich odcinkach jeździ się koszmarnie długo, bo zbiera ona pasażerów co kilkaset metrów zanim przejedzie np. z lewego brzegu na prawy. Dzięki rowerowi miejskiemu, szybciej można dojechaćdo pętli tramwajowej, czy przystanku, bez objeżdżania całego miasta albo ganiania na piechotę kilometr, dwa i czekanie na multum przesiadek. Połączenie roweru i tramwaju umożliwia zatem szybszy przejazd, niż tłuczenie się tylko samymi tramwajami i autobusami. Komunikacja miejska zyskuje na atrakcyjności. Trzeba tylko to umieć wykorzystać, a nie przekreślać rower miejski, co byłoby strzałem w stopę. Samochodem jeździ się lepiej, bo jest właśnie szybciej. Sama komunikacja miejska nigdy temu nie sprosta.
2017-03-18 00:08:14
Słuchacz
Już jeden niedoszły rowerzysta dzwonił do pewnego radia z pretensjami, że rower nie działa i musi bilety kasować. Kto wie coś w tym musi być :-)
2017-03-17 17:09:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej