wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pożegnali profesora

Pożegnali profesora [GALERIA]

Pożegnali profesora
Data publikacji: 2016-02-26 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:37
Wywietleń: 2124 121524

Rodzina, przyjaciele, wychowankowie, ludzie morza pożegnali w piątek na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie dra inż. st. oficera mech. Stanisława Kuszmidera. Był współtwórcą szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim.

Zmarł 21 bm. W maju skończyłby 89 lat.

Stanisław Kuszmider był sybirakiem, oficerem polskich statków morskich, nauczycielem akademickim. Zakładał Szkołę Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu oraz współorganizował Państwową Szkołę Morską w Szczecinie. W tej drugiej kierował Wydziałem Mechanicznym, był też jego prodziekanem. Od 1974 r. pracował na etacie profesora kontraktowego. Wykształcił pokolenia morskich kadr: w PSM, później w Wyższej Szkole Morskiej i Akademii Morskiej. Był promotorem ponad 150 prac magisterskich i inżynierskich. Profesora, który "dopłynął do portu przeznaczenia", żegnali m.in. dawni studenci i współpracownicy.

W uroczystości pogrzebowej uczestniczyły poczty sztandarowe szczecińskiej Akademii Morskiej, Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich, którego był współzałożycielem i honorowym przewodniczącym, Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu oraz Związku Sybiraków.

Tekst i fot. (ek)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Komentarze

Tomasz
Wspaniały człowiek i piękny pogrzeb. Ogromna szkoda dla całej Akademii Morskiej. Jeszcze raz kondolencje dla rodziny.
2016-02-27 19:18:49
Stary szczecinianin
Wielki, zasłużony dla Szczecina człowiek. Nie rozumiem dlaczego nie było prezydenta miasta Szczecina na pogrzebie. Szczecin za dobrych czasów był "Miastem Marynarzy" w dużej mierze dzięki Panu Stanisławowi. Odszedł wielki człowiek!
2016-02-27 10:46:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi