piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Powstanie nowe rondo na prawobrzeżu

Powstanie nowe rondo na prawobrzeżu

Powstanie nowe rondo na prawobrzeżu
Data publikacji: 2016-12-27 13:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:05
Wywietleń: 2170 191024

Rok temu mieszkańcy prawobrzeża wybrali w głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego propozycję przebudowy skrzyżowania ulic Przelotowej, Łubinowej i Zofii Nałkowskiej. W końcu znaleziono firmę, która wykona inwestycję.

Skrzyżowanie u zbiegu ulic Przelotowej, Łubinowej i Zofii Nałkowskiej, nieopodal pętli autobusowej Osiedle Słoneczne od dawna było punktem, którego kierowcy na prawobrzeżu nie darzyli sympatią. W godzinach szczytu wyjazd z ulic podporządkowanych był utrudniony, dochodziło tu również do stłuczek i kolizji. To jedno z miejsc, w którym spotykają wyjeżdżający z trzech dużych osiedli: Bukowego, Słonecznego, Majowego.

W październiku Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na budowę ronda w tym miejscu. Niestety, zabrakło firm chętnych do przeprowadzenia prac. ZDiTM był zmuszony powtórzyć postępowanie. Tym razem już skutecznie, zainteresowanie wyraziły dwie firmy: Elbud i FDO. Lepiej oceniono ofertę Elbudu. Do końca roku powinna zostać podpisana umowa. Wykonawca będzie miał 45 dni na wykonanie zadania.

(sz)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i wydaniu cyfrowym z dn. 28.12.2016 r.

Fot. Szymon WASILEWSKI

Komentarze

driver
A na jakiej podstawie będą miały pierwszeństwo auta z Przelotowej panie # osiedlowiec ??
2016-12-27 19:06:40
osiedlowiec
Będzie ciekawie. Rondo zmieni rozkład sił na skrzyżowaniu. Autobusy z pętli i wraz z autami z Przelotowej, będą miały pierwszeństwo przed ruchem od strony Bukowego i ronda Regana. Ale dziś jest równie (nie)ciekawie, więc życie pokaże co i jak. Oby było lepiej bo dziś tam jest katastrofa. Inny plus to zwolnienie ruchu na Łubinowej przy skrzyżowaniu z Przelotową.
2016-12-27 14:53:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi