wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Powstanie Centrum dla wykluczonych

Powstanie Centrum dla wykluczonych

Powstanie Centrum dla wykluczonych
Data publikacji: 2017-04-11 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:15
Wywietleń: 709 237301

W powiecie choszczeńskim powstanie pierwsze Centrum Integracji Społecznej. Projekt realizowany przez Fundację Dzieło Świętego Jakuba (organizator Jarmarku Jakubowego w Szczecinie) wspomoże najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu.

W ramach CIS-u wsparcie otrzyma 30 osób, które uzyskają szeroką pomoc w zakresie kwalifikacji gastronomicznych, ogrodniczych i krawieckich. Świadczone usługi i uczestnictwo w warsztatach mają być szansą na reintegrację zawodową i skuteczny powrót na rynek pracy.

Przedsięwzięcie otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa na lata 2014-2020. Stosowna umowa została już podpisana między przedstawicielami Fundacji Dzieło św. Jakuba a władzami województwa.

Projekt obejmuje: prace przygotowawcze, roboty budowlane oraz wyposażenie Centrum Integracji Społecznej, które utworzone będzie w Korytowie. Centrum ma być gotowe do grudnia 2018 roku. Jego otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2019 roku. Wartość inwestycji szacuje się na ponad 5 mln zł, w tym wsparcie unijne to kwota prawie 3 mln zł.

Fundacja Dzieło Świętego Jakuba została powołana przez ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgę – metropolitę szczecińsko-kamieńskiego. Od lat prowadzi działalność związaną z misją społeczno-charytatywną. Od 2012 roku świadczy potrzebującym mieszkańcom pomoc oświatową, medyczną, prawną, socjalną, terapeutyczną, a także materialną. Stworzenie Centrum Integracji Społecznej w Korytowie ma w efekcie poszerzyć możliwości funkcjonowania organizacji.

(reg)

Na zdjęciu: Fundacja Dzieło Świętego Jakuba jest organizatorem Jarmarku Jakubowego w Szczecinie.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Jarun
Wiadomo, że chodzi o forsę dla "dobrych wujków" i to ma płynąć kasa od wojewody i z Unii. Wyczuli szuje łatwy szmal. Mydlenie oczu zbożnymi celami to cecha faryzeuszy.
2017-04-11 16:24:25
pomoc
Jak ktos chce pomagac i to za darmo to wystarczy codziennie wchodzic na strony www.poomoc.pl www.codzienniepomagam.pl i miedzynarodowe www.greatergood.com - 10 programow , za kazdy klik placa reklamodawcy na dany cel charytatywny czy medyczny,klikajmy codziennie ;-)
2017-04-11 15:32:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej