wtorek, 20 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Powstaną hospicja, pierwsze w Tanowie

Powstaną hospicja, pierwsze w Tanowie

Powstaną hospicja, pierwsze w Tanowie
Data publikacji: 2017-02-25 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:57
Wywietleń: 1395 219013

Prawie 4 mln zł ze środków unijnych pozwolą wybudować hospicjum stacjonarne w Tanowie koło Polic. To aż 70 procent kosztów inwestycji. W piątek podpisano umowę na jej dofinansowanie. Z obecnego „rozdania” Regionalnego Programu Operacyjnego środki popłyną także na budowę trzech innych tego rodzaju placówek w Zachodniopomorskiem.

Budowa placówki w Tanowie ruszyła w drugiej połowie 2015 roku. Hospicjum powstanie na bazie budynku mieszkalnego i świadczyć ma pomoc w zakresie stacjonarnej opieki paliatywnej. Dysponować będzie 19 łóżkami, zapleczem medycznym, sanitarnym i kuchennym. Placówka stanie się również miejscem spotkań wspólnoty ludzi czynnie działających w ruchu hospicyjnym, bo prowadzić będzie działalność informacyjną i szkoleniową.

W piątek podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji.

- Dla nas to bardzo ważny dzień, bo wieńczy nasze 7-letnie starania o to, żeby powstało hospicjum stacjonarne w Tanowie – mówiła Aleksandra Mazur, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. – Cały czas pracowaliśmy ciężko w domach chorych, i dobra opinia o naszej pracy przynosi owoce – ludzie nam ufają i wpływy z 1 procenta zaczęły być większe. Teraz ten jeden procent jest w granicach 700 – 800 tys. zł rocznie. I my tych pieniędzy nie wydawaliśmy, gromadziliśmy je kilka lat, po to, żeby uzbierać wkład własny do tego projektu.

Prezes wspomina, że trzeba było też zawalczyć, żeby w ogóle pojawiła się możliwość pozyskania środków na tę inwestycję ze środków unijnych. Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, gratulował prezesce stowarzyszenia determinacji.

- Nikt z nas nie wie, kiedy w przyszłości może potrzebować takiej pomocy – przyznawał marszałek. - Bardzo duża część środków Regionalnego Programu Operacyjnego została przeznaczona na pomoc tym, którzy są w potrzebie największej. Dofinansujemy w niedługim czasie jeszcze 3 placówki, które mają charakter hospicjów.

Agnieszka Spirydowicz

Komentarze

firmują.
Juz myślałem, że właściciele Boga nie mają z tym nic wspólnego i byłem zdziwiony. Jednak po dokładniejszym czytaniu okazało się, że nie może być inaczej. Właściciele Boga firmują ten business.
2017-02-26 12:46:23
Szukajmy przede wszystkim - POWODOW...
Zacznijmy rowniez BARDZO POWAZNIE podchodzic do tego, jakie sa POWODY... powstawania roznego rodzaju Choroby Nowotworowej - czyli tzw. RAKA ! Czyli "nie marnujmy" farby na rdze !!
2017-02-25 20:56:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy