poniedziałek, 25 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > Powoli, ale ma być porządnie

Powoli, ale ma być porządnie

Powoli, ale ma być porządnie
Data publikacji: 2015-10-12 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 2093 27740

Tylko jedna z dwudziestu zaproponowanych rok temu dróg rowerowych powstała do dziś w Szczecinie. Wnioskodawcy jednej z wygranych koncepcji budżetu obywatelskiego tracą cierpliwość.  

„Rewolucja Rowerowa" to drugi pod względem popularności projekt zeszłorocznego Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakładał stworzenie infrastruktury rowerowej na dwudziestu szczecińskich ulicach. Głosowanie zakończyło się w październiku zeszłego roku, budżet na rok 2015, wraz ze wskazanym przez 3844 osoby wnioskiem, przyjęto w styczniu. W marcu magistrat podał informację, że przedsięwzięcie zostanie podzielone na etapy (po 5 ulic), a pierwszy z nich miał być zrealizowany do wakacji. Do dziś powstał tylko pas wzdłuż ulicy Sikorskiego, na odcinku od ronda Pileckiego do pl. Kościuszki. Dlaczego wyznaczanie dróg rowerowych idzie tak powoli? Pytali w czwartek radni Komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska, a także pomysłodawcy ze stowarzyszenia Rowerowy Szczecin. 

- Propozycja zgłoszona w SBO była tylko koncepcją. Wprowadzając projekt w życie, musimy wziąć pod uwagę interes wszystkich, nie tylko rowerzystów, ale i kierowców, pieszych, mieszkańców danej ulicy - mówi Marcin Charęza, kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Miejskim. - W większości przypadków nie wystarczy tylko wyznaczenie pasa rowerowego. Gdzieś trzeba przebudować chodnik, w innym miejscu przenieś zatoczkę autobusową. Należy pomyśleć, co zrobić z miejscami parkingowymi. To wymaga uzgodnień z ZDiTM i policją, wydania opinii - dodaje.

Szymon WASILEWSKI 

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 Na zdjęciu: Do tej pory stworzono tylko pas rowerowy na ul. Sikorskiego.

Komentarze

Tomek
Ten co organizuje ruch w mieście musi być trochę niedorozwinięty...
2015-10-13 20:26:57
Ola
ścieżki rowerowe muszą być, uwielbiam rower ale jezdze takze samochodem, i uwazam ze taki pomysł tu przedstawiony to idiotyzm na maxa,
2015-10-13 07:39:05
witek
glosowanie jedno wybor tak jak chce jasnie panujacy, malowanie pasow to na osiedlach,a w centrum sciezki rowerowe z pieniedzy strefy platnego parkowania--dlaczego miasto nie pokazuje przychodow ze spp i gdzie ida pieniadze ze spp,--ida na pesje komuszkow tam sidzacych i nic nie robiacych
2015-10-13 03:05:58
jonatan
Nie rozumiem takiego idiotycznego i niebezpiecznego wytyczenia ścieżki rowerowej jaką zrobiono na ulicy Sikorskiego. Zagrożenie zarówno dla kierowców jak i zdecydowanie bardziej dla BARDZO nielicznych rowerzystów. Dlaczego ZDiTM nie zajmie się brakiem sygnalizacji świetlnej ostrzegającej kierowców przed nadjeżdżającym tramwajem na rondzie(skrzyżowanie ulic Kordeckiego i Sikorskiego) Od prawie roku światła owinięte są workami foliowymi i nie działają. Kto za to odpowie gdy dojdzie do wypadku? Może redakcja Kuriera zajmie się tym problemem? Dlaczego naprawa tak długo trwa?
2015-10-12 22:14:30
opinion
niecałe 4 tyś. mieszkańców, czyli ok.1% ... I dla takiej garstki ludzi diametralnie zmieniać ruch uliczny w całym mieście??? To jakaś kpina
2015-10-12 22:01:14
opinion
niecałe 4 tyś. mieszkańców, czyli ok.1% ... I dla takiej garstki ludzi diametralnie zmieniać ruch uliczny w całym mieście??? To jakaś kpina
2015-10-12 21:58:13
Auto TAK
Fanatycy rowerowi! a Kurier nie widzi problemu innych czytelników tylko wspiera same rowery :( przestaje was kupować!
2015-10-12 19:46:40
Normalny Rowerzysta
No to trzeba głosować na: 155 - Likwidacja ścieżek rowerowych, poprawa organizacji ruchu i bezpieczeństwa na wybranych ulicach Szczecina
2015-10-12 14:50:21
Foto
Czy to zdjęcie to fotomontaż, żart, czy marzenie? Jak można zabierać pas głównego łącznika centrum z drogą krajową "10" na ścieżkę rowerową? Przecież to jest niezrozumiałe! Nie dość, że naraża się rowerzystów, to jeszcze kierowców, którzy i tak mają tu ciężko. Wstyd.
2015-10-12 10:36:50
premiero
Jestem za ścieżkami rowerowymi, ale to co zrobili na Sikorskiego to kompletny idiotyzm. Podobnie z reszta jak na Jagiellońskiej.
2015-10-12 09:38:44
bez świateł po ciemku
Dlaczego jeszcze do tej pory nie przyznano rowerzystom prawa przejeżdżania skrzyżowań na czerwonym świetle i kąpania się w miejscach niestrzeżonych. Co to za cholerna dyskryminacja i pozostawanie w tyle za nowoczesnością.
2015-10-12 09:30:23
do" o co zamieszanie
jedź maksymalnie pięćdziesiątką, zwalniaj przy przejściach dla pieszych, na skrzyżowaniach, nie rozmawiaj przez telefon w czasie jazdy - w ten sposób wyeliminujesz wiele zagrożeń. Zamów wizytę u okulisty, skoro tramwaju nie widzisz :) Najprościej, to nic nie robić w samochodzie, niech myślą za nas światła i inni.
2015-10-12 09:21:21
Kierowca
Patrząc na to zdjęcie odnosi się wrażenie że komuś zabrakło wyobraźni.Mam nadzieje że nikomu się nic nie stanie.Ale lobby rowerowe niestety zaszkodziło swoim sympatykom zamiast im pomóc bezpiecznie poruszać się po mieście.Nic na siłę Szkoda że odpowiedzialni za wszystkich użytkowników dróg dają się terroryzować ludziom bez wyobraźni