środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Potrzebował akumulatora, więc go sobie ukradł

Potrzebował akumulatora, więc go sobie ukradł

Potrzebował akumulatora, więc go sobie ukradł
Data publikacji: 2017-01-26 23:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:08
Wywietleń: 1063 206999

Przyczyny i sposób postępowania sprawców przestępstw zaskakują niejednokrotnie nawet doświadczonych policjantów. Tym razem mundurowi ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę, który włamał się do samochodu i ukradł... akumulator. 21-latkowi grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

- Dwa dni temu do świnoujskiej komendy zgłosiła się właścicielka samochodu osobowego marki Ford, która poinformowała o wybiciu w nim szyby. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia, przeprowadzając dokładne oględziny ustalili, że w pojeździe brakuje akumulatora - relacjonuje asp. sztab. Beata Olszewska z KMP w Świnoujściu. - Stróże prawa dotarli do świadka, który zauważył w nocy odjeżdżający samochód, zapamiętując markę i początek numeru rejestracyjnego. Jeszcze tego samego dnia policjanci odnaleźli na terenie miasta odpowiadający opisowi pojazd. Z dotarciem do właściciela, a zarazem sprawcy nie było już większego kłopotu.

Zatrzymany 21-letni mieszkaniec Świnoujścia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Podczas przesłuchania tłumaczył, że swój samochód zamierzał sprzedać, jednak brakowało w nim akumulatora. Aby uzupełnić braki, postanowił włamać się do innego samochodu i ukraść potrzebne mu urządzenie. Podczas przeszukania należącego do mężczyzny pojazdu policjanci znaleźli w nim zainstalowany już akumulator, który zabezpieczyli i wkrótce przekażą poszkodowanej.

Plany 21-latka dotyczące sprzedaży pojazdu razem z kradzionym akumulatorem nie powiodły się. Zakończy je sprawa w sądzie i wyrok. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(p)

Na zdjęciu: Odzyskany akumulator
Fot. policja

Komentarze

dayon
"...więc go sobie ukradł" - a to można sobie coś ukraść :)
2017-01-27 15:32:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi