poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Potrącenie rowerzysty w centrum miasta

Potrącenie rowerzysty w centrum miasta

Potrącenie rowerzysty w centrum miasta
Data publikacji: 2016-05-13 07:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:44
Wywietleń: 139 133367

Do potrącenia rowerzysty w piątek rano doszło na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie. Na miejscu interweniowała policja i karetka pogotowia. Ranny w wypadku mężczyzna został przewieziony do szpitala. W miejscu wypadku nie ma już utrudnień w ruchu. (k)

Fot. arch.

Komentarze

hugo
A jak zakopać topór wojenny, między kierowcami i rowerzystami? poczekać do czasów, gdy uda się nam wszystkim żyć w zgodzie, w mniejszym stresie i bez pośpiechu :)
2016-05-13 14:25:19
najlepiejzacząćodsiebie
Oczywiście że jesteś w błędzie lub głębokiej niewiedzy. Czy też się zatrzymujesz przed znakiem informującym Ciebie że masz pierwszeństwo przejazdu ? Może jeszcze przepuszczasz tych którzy to mieli przepuścić Ciebie ? Pitolić by pitolić to cecha niektórych moich krajanów.
2016-05-13 13:03:43
do najlepiejzacząćodsiebie
Oczywiście, że "musisz wyhamować do zera" bo tego wymaga prawo drogowe. Nie wolno ci wjechać na przejazd pod koła samochodu.
2016-05-13 11:42:07
Kierowca
Przywrócić obowiązkowo karty rowerowe.Inaczej przybędzie dawców.Życie sie szybko toczy i nikt za nikogo nie będzie odpowiadał.
2016-05-13 10:30:21
Rowery
Kiedy w końcu będą te egzaminy dla rowerzystów i ubezpieczenia OC? Przecież to, co wyprawiają na mieście woła o pomstę do nieba. Mało tego, jak coś nabroją to jeszcze pyskują, a i brzydkie gesty potrafią pokazać, ehh.
2016-05-13 10:30:06
najlepiejzacząćodsiebie
Idiotyczne bo kierowca nie ma pierwszeństwa tylko musi poczekać na przejazd innych ? OC, proszę bardzo, dla pieszych również, bo jak wskazują statystyki policyjne incydentów z rowerzystami jest mniej niż z tymi co piechotą chodzą. Co do jednokierunkowych to jak jest kontrapas to chyba nie ma się co dziwić czy znajdzie się na nim rowerzysta. W szczecinie mimo że te kontrapasy są od blisko 3 lat, to kierowcy samochodów jeszcze się nie nauczyli do czego one służą. Sam jeże na rowerze i ze smutkiem muszę przyznać że pierwszeństwo na rowerze jest fikcją, w właściwie w każdym miejscu gdzie takie pierwszeństwo jest mi przyznawane przepisami, muszę praktycznie wyhamować do zera aby cieszyć się jeszcze zdrowiem. Reasumując zarówno po stronie kierowców jak i rowerzystów są jednostki które powinny na serio zapoznać się przepisami drogowymi.
2016-05-13 10:28:15
m
ten szczecinski rower,brak infrastuktury dla rowerow i pieszych to skutek bezmuzgowia UM
2016-05-13 09:36:47
SromotnikBezwstydny
KIEDY egzaminy ze znajomości zasad ruchu drogowego przez rowerzystów i wydawanie (lub nie) kart rowerowych, uprawniających do ruchu na drogach publicznych??? KIEDY obowiązkowe ubezpieczenia rowerzystów z OC ???
2016-05-13 09:22:13
Kuba
Nagminne wjazdy rowerow pod samochody jazda ulicami jednokierunkowymi pod prad jazda na placu grunwaldzkim ilotnikow bez zatrzymania (postawic znak STOP dla rowerow )
2016-05-13 08:56:39
potrącenie rowerzysty
Idiotyczne prawo dające pierwszeństwo rowerzystom w miejscach trudnych jak np. plac Grunwaldzki / przejazd w poprzek ronda /