wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Poszukiwania mężczyzny koło mola w Międzyzdrojach

Poszukiwania mężczyzny koło mola w Międzyzdrojach (akt. 2)

Poszukiwania mężczyzny koło mola w Międzyzdrojach
Data publikacji: 2017-06-17 19:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:26
Wywietleń: 978 269250

Po blisko pięciu godzinach poszukiwań przerwano akcję na morzu w okolicach międzyzdrojskiego mola. Czy w niedzielę zostanie wznowiona?

- Wszystko zależy od jutrzejszych warunków pogodowych. Dziś wiało z siłą co najmniej 5 stopni w skali Beauforta. Przy tej sile fal silne prądy pod wodą potrafią znieść ciało bardzo szybko w głąb morza. To bardzo utrudnia poszukiwania – przyznaje Mateusz Bobek z międzyzdrojskiego WOPR-u, biorący udział w akcji.

W sobotę po godzinie 11 grupa młodych osób, pomimo złej pogody, weszła do morza przy molo. Dwóch młodych mężczyzn zrobiło „o jeden krok za daleko”. Zostali wciągnięci przez wysokie fale. Jednemu z nich udało się wydostać na brzeg o własnych siłach, drugi, około 20-letni, zniknął pod wodą. Pomimo szerokiej akcji poszukiwawczej - z udziałem ratowników WOPR, SAR oraz straży pożarnej - dziś ciała nie odnaleziono.

W przypadku tej tragedii prawdopodobnie zawinił brak wyobraźni i alkohol.

– Mężczyzna, któremu udało się wydostać z wody, przyznał w rozmowie ze mną, że wypił jedno piwo. Odniosłem wrażenie, że to jednak mogło być trochę więcej niż jedno. Zaobserwowałem też w miejscu, w którym grupa plażowała, opakowania po napojach z procentami – mówi M. Bobek.

Jak podkreśla ratownik, gdyby dziś plaża była strzeżona to przy obecnie panujących warunkach pogodowych ci ludzie nie weszli by w tym miejscu do wody. Jednak ratownicy WOPR rozpoczynają swoją prace na miejskim kąpielisku dopiero od 20 czerwca.

Tekst i fot. (maz)

***

Wcześniejsza informacja

W Międzyzdrojach trwają poszukiwania młodego mężczyzny, który w sobotę po godzinie 11 wszedł do wody przy molo i został wciągnięty przez fale w głąb morza. Nas Bałtykiem wieje silny wiatr.

- Policja o zdarzeniu powiadomiona została o godz. 11.44. Ustaliliśmy, że z grupki czterech mężczyzn przebywających na plaży dwóch odłączyło się i znalazło w wodzie. Jeszcze nie wiadomo w jakich okolicznościach, ani czy byli trzeźwi. Obaj zostali wciągnięci przez silne prądy. Jednego z nich udało się uratować. Trwają poszukiwania drugiego, który zniknął pod wodą – informuje Izabela Trepko z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. – Nie wiemy jeszcze dokładnie kim jest poszukiwany, wiadomo tylko, że uczestnicy zdarzenia to osoby przyjezdne i pełnoletnie.

W akcji poszukiwawczej na morzu biorą udział ratownicy WOPR, SAR oraz straż pożarna.

(maz)

 

Poszukiwania mężczyzny koło mola w Międzyzdrojach

Komentarze

Gosc
Ten pseudo ratownik Bobek niech lepiej sam uda sie na badania alkomatem, jak ma takie parcie na szkło i udziela wywiadu to niech najpierw zapozna się z faktami, osoby w wodzie były trzeźwe a przedewszystkim ja z tym gościem nie gadałem a juz tymbardziej niemogłem powiedzieć ze coa piłem ale jak chce ostro pogrywać to możemy się spotkać w sądzie za zniesławienie.
2017-06-22 05:49:17
V
Radio podało, że trup wypłynął, więc głupota zwyciężyła. Rodzice mogą być dumni.
2017-06-18 09:28:41
%
Czy można żałować kogoś, kto przez własną głupotę idzie po pewną śmierć? Najbardziej żal rodziny tego nieszczęśnika.
2017-06-17 22:56:14
gosc
Człowieku pisz prawdę po pierwsze nie weszliśmy pijani do wody po drugie nikt z tych którzy byli w wodzie nie byl pijany po trzecie to byli kierowcy wiec troszke wyobraźni mnie miejcie w oczach alkomatu zgubi to was kiedys
2017-06-17 22:49:00
Przestroga dla Turystow
Morze zawsze wciaga na glebsza wode i kto nie umie dobrze plywac, moze miec duze trudnosci jak w powyzszym przypadku...!!
2017-06-17 20:50:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej