poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Porywacz Mai trafi do szpitala psychiatrycznego?

Porywacz Mai trafi do szpitala psychiatrycznego?

Porywacz Mai trafi do szpitala psychiatrycznego?
Data publikacji: 2016-09-14 20:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:55
Wywietleń: 868 154996

Czy Adrian M. - porywacz małej Mai z podszczecińskiego Wołczkowa - zostanie skierowany do szpitala psychiatrycznego? Decyzja najprawdopodobniej zapadnie 26 września, po przesłuchaniu biegłych psychiatrów i psychologów.

O przyszłości Adriana M. ma zdecydować sąd. Na wczorajszym posiedzeniu niejawnym zostały odczytane zeznania świadków i Mai. Na następnym posiedzeniu mają być przesłuchani psychiatrzy i psycholog, którzy są zdania, że Adrian M. porywając dziewczynkę był niepoczytalny. Biegli uważają, że mężczyzna powinien zostać poddany leczeniu. Jeśli pozostanie na wolności, może dopuścić się kolejnego porwania. Dlatego prokurator złożył w sądzie wniosek o umieszczeniu mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym.

31-latek uprowadził dziesięcioletnią Maję w kwietniu 2015 r., spod jej domu. Mężczyzna po upływie prawie doby został zatrzymany na autostradzie w pobliżu miejscowości Friedland w Niemczech, 75 km od Lubieszyna. Tam zepsuł mu się samochód. Okoliczni mieszkańcy powiadomili służby o dziwnie zachowującym się mężczyźnie i źle zaparkowanym pojeździe.

Podczas zatrzymywania porywacz nie stawiał oporu. Tłumaczył, że chciał tylko zabrać dziewczynkę na przejażdżkę i odwieźć do domu zanim ktokolwiek zauważy jej nieobecność. Później ustalono, że uprowadzenie nie miało charakteru seksualnego.

W trakcie śledztwa okazało się, że Adrian M. był już wcześniej (w 2014 r.), w Anglii, skazany na półtora roku więzienia za podobny czyn - za porwanie 9-letniej dziewczynki. Odsiedział wyrok i został deportowany do Polski. 

Wczorajsza rozprawa została odroczona do 26 września. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że postępowanie wtedy się zakończy.

(lw)

 Fot.D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Ja
Skoro jest psychiczny to kto który lekarz wydał mu zgodę na prowadzenie pojazdów? Co drugi przestępca zasłania się chorobą psychiczną. Najlepsza linia obrony. Posiedzi na obserwacji troszeczkę potem wyjdzie i znów będzie robił to samo. I tak w kółko aż ktoś straci życie i wtedy kto będzie odpowiadał? Chory kraj
2016-09-15 08:02:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi