środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Porywacz Amelki z kryminalną przeszłością

Porywacz Amelki z kryminalną przeszłością

Porywacz Amelki z kryminalną przeszłością
Data publikacji: 2017-03-05 15:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:11
Wywietleń: 2499 220946

Dwie osoby zatrzymane w sprawie porwania 12-latki z Golczewa, usłyszały już zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności dziewczynki. To Ryszard D. i jego partnerka Elżbieta B. Prokuratura potwierdziła, że Ryszard D. dwa miesiące temu przedterminowo opuścił więzienie, gdzie trafił za ciężkie pobicie innej dziewczynki.

Prokuratura nie zdradza motywów porwania.

– Oboje podejrzani złożyli w sprawie wyjaśnienia, ale z uwagi na to, że czynności procesowe jeszcze się nie zakończyły i postępowanie dowodowe jest w toku, prokurator nie zdradza informacji na temat treści tych wyjaśnień, jak również nie ujawnia stanowiska podejrzanych co do tego, czy przyznali się do popełnienia przestępstwa czy też nie – mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jeszcze w niedzielę prokurator rejonowy ma wystąpić z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie Ryszarda D. i Elżbiety B. W kamieńskiej prokuraturze przesłuchiwany jest teraz Piotr S., trzecia osoba zatrzymana w związku z porwaniem Amelki.

Potwierdziły się przypuszczenia dotyczące przeszłości kryminalnej Ryszarda D. W styczniu 2010 roku mężczyzna został skazany na 9 lat więzienia za ciężkie pobicie dziecka. Miał odbywać karę do 7 sierpnia 2019 roku, ale tuż przed upływem siedmiu lat odbywania kary do sądu penitencjarnego wpłynął wniosek o warunkowe zwolnienie.
– Prokurator sprzeciwił się temu wnioskowi i sąd okręgowy nie uwzględnił wniosku skazanego o warunkowe zwolnienie – tłumaczy Małgorzata Wojciechowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Rzecznika dodaje, że obrońca Ryszarda D. zaskarżył postanowienie sądu okręgowego, złożył apelację, a Sąd Apelacyjny, wbrew stanowisku prokuratury w styczniu 2017 roku udzielił skazanemu warunkowego przedterminowego zwolnienia. ©℗

(reg)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Z jakich powodow...?
A ciekawym jest tez... co bylo powodem i dlaczego "wybrali wlasnie" Amelke ? Czyzby tylko Jej pozny i samotny powrot...? Szczesliwy po Akcji powrot, powinnien byc rowniez PRZESTROGA NA PRZYSZLOSC - dla innych Rodzin i Rodzicow ! I od momentu jak zaczyna robic sie juz szaro... to DZIECI nie powinny przebywac samotnie na zewnatrz miejsc zamieszkania !!
2017-03-06 12:26:31
brak słów
Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze wiele dzieci może ucierpieć przez tego zwyrola. Chyba, że ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy.
2017-03-06 07:14:57
czytelnik
A pan obrońca jak się czuje? a gdyby to jego dziecko zostało poszkodowane?
2017-03-05 20:49:43
Zaciekawieni Czytelnicy...
A Kto teraz za to wszystko i te popelnione bledy zaplaci.... tzn. poniesie CALE KOSZTA tej: Policyjno-Prokuratorskiej, Szpitalnej, Adwokackiej i Wymiaru Sprawiedliwosci... "Operacji" ???? Wyglada na to, ze byc moze "Ktos" zlecil tym 3 osobom najpierw uprowadzenie dziewczynki i w dalszej czesci nasuwa sie kolejne pytanie... a co mialo nastapic pozniej... dalej...??
2017-03-05 19:46:19
//////./
W tramwaju mowili ze to podobno ustawka majaca na celu jeszcze wiekszą dyskredytację sądów , dezinfo wałkuje temat non stop.
2017-03-05 18:22:21
podatnik - nie prawnik
Ciekaw jestem, czy sędzia potrafi przyznać się do błędu i przeprosić za swój rażący błąd społeczeństwo. Gdy kierowca się pomyli i spowoduje nieszczęście lub zagrożenie zaraz i słusznie zainteresuje się nim policja i prokurator. Pomyłki sędziów w skutkach mogą być też tragiczne. Dobrze, że w tym wypadku skończyło się szczęśliwie. Czy powinny pozostać bez konsekwencji, jeśli uprzedzał o tym wcześniej prokurator? A może sprawie powinna przyjrzeć się z urzędu prokuratura.
2017-03-05 18:09:41
Nie-prawnik
Teraz SAD APELACYJNY powinien odsiedziec roznice kary tego zboja.
2017-03-05 15:22:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje