piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Porwali go, bo nie wydał kolegi

Porwali go, bo nie wydał kolegi

Porwali go, bo nie wydał kolegi
Data publikacji: 2015-11-26 10:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:29
Wywietleń: 938 42349

Trzy miesiące spędzą w areszcie trzej sprawcy przetrzymywania 38-latka ze Szczecina, który miał doprowadzić ich do kolegi winnego pieniądze za telefony komórkowe. Mężczyźni pobili i siłą wciągnęli pokrzywdzonego do auta.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu na Niebuszewie. Według relacji osoby zgłaszającej dwóch mężczyzn siłą wciągnęło 38- latka do samochodu. Sprawcy odjechali w stronę centrum.

Policjanci zaczęli szukać sprawców. Ustalili do kogo należy używany przez nich samochód. Zdobyli także informacje, że jego właściciel pojawił się w jednym z lombardów, gdzie próbował wykupić telefon wstawiony przez inną osobę. Mając takie ustalenia policjanci zatrzymali 41- latka, a następnie jego dwóch wspólników 28 i 41– latka.

- Według relacji pokrzywdzonego sprawcy wciągnęli go siłą do auta uderzając wcześniej w twarz. Podczas jazdy wielokrotnie mu grozili, aby podał miejsce, gdzie przebywa jego kolega, który był im winien pieniądze za telefony komórkowe - informuje asp.szt. Anna Gembala.

Okazało się, że 38-latek nie wiedział, gdzie przebywa kolega, którego szukają sprawcy. Mężczyźni wypuścili go z samochodu w okolicach Żelechowa.
Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz przetrzymywania zakładnika w celu wymuszenia określonego zachowania.
Sąd po zapoznaniu się z materiałami zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Za te przestępstwa sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. (k)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Niebuszewska patologia
Dla takich niegodziwców należy się sowita kara. Odważni w grupie, a gdy przychodzi, co do czego, to od razu inna gadka.
2015-11-26 11:38:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską