czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Porozmawiajmy o dziedziczeniu z notariuszem

Porozmawiajmy o dziedziczeniu z notariuszem

Porozmawiajmy o dziedziczeniu z notariuszem
Data publikacji: 2015-11-25 07:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:29
Wywietleń: 998 40856

W ostatnią sobotę miesiąca, czyli 28 listopada 2015 r. w całej Polsce odbędzie się kolejna, piąta już edycja Dnia Otwartego Notariatu. W Szczecinie kilkunastu notariuszy dyżurować będzie w siedzibie spółki Buchalter przy al. Wojska Polskiego.

Dzień Otwarty Notariatu jest organizowany od roku 2010. To jedna z najważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Powtarzana cyklicznie akcja informacyjno-edukacyjna pozwala osobom zainteresowanym uzyskać bezpłatną poradę i praktyczne informacje dotyczące spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.

Regułą Dnia Otwartego Notariatu jest, że każdego roku porady dotyczą jednego konkretnego tematu. Hasło tegorocznego Dnia Otwartego brzmi: „Porozmawiaj z notariuszem o… dziedziczeniu”. Dlatego w najbliższą sobotę, od godz. 10 do godz. 16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji związanych z dziedziczeniem, postępowaniem spadkowym oraz istotnymi zmianami w prawie spadkowym. To aktualny temat, tym bardziej, że w tym roku weszły w życie zmiany w prawie spadkowym w zakresie spadków z elementem transgranicznym oraz zasad dziedziczenia długów spadkowych.

Temat przewodni nie ogranicza oczywiście tematyki udzielanych porad - notariusze udzielać będą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące spraw będących w kompetencji notariatów.

W tym roku notariusze będą dyżurować w 24 miastach Polski.

(lw)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny