wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ponaglają miasto

Ponaglają miasto

Ponaglają miasto
Data publikacji: 2016-01-15 23:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:34
Wywietleń: 83 99778

Nadal nie wiadomo co z pomysłem Polskiego Forum Samorządowego na rozwiązanie sprawy pomnika prezydenta Kaczyńskiego w Szczecinie. Jego członkowie ciągle czekają na odpowiedź miasta.

W październiku ubiegłego roku szczecińskie Polskie Forum Samorządowe złożyło do prezydenta miasta wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie usytuowania pomnika Lecha Kaczyńskiego. Ale zdaniem władz Szczecina ten pomysł ma zbyt ogólny zakres i w tym momencie bezzasadny. Według Krzysztofa Soski , wiceprezydenta Szczecina przeprowadzenie konsultacji w sprawie pomnika będzie możliwe z chwilą doprecyzowania koncepcji a w szczególności wskazania nowej lokalizacji.

Dlatego PFS w grudniu 2015 roku złożył do władz miasta nową propozycję - ogłoszenia konkursu i wyłonienia sposobu uhonorowania wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Każdy z nich zasługuje na naszą pamięć. Bez zrobienia indywidualnego bilansu osiągnięć danej postaci nie powinniśmy wyróżniać jej z grona tych, z którymi połączyła ją tragiczna śmierć - stwierdził Piotr Kęsik, przewodniczący PFS.

Wybrana forma upamiętnienia np. pomnik i jego lokalizacja miałyby się stać przedmiotem konsultacji społecznych w internecie.
Ale miasto jak do tej pory, nie zajęło stanowiska w tej sprawie.

- Dlatego trzy dni temu wysłaliśmy kolejne pismo w tej sprawie do prezydenta Szczecina. Przypominające o całej sprawie. Podobne otrzymał także Bartłomiej Sochański - były prezydent miasta oraz członek i pełnomocnik Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta RP w Szczecinie. Czekamy na odpowiedź - dodał Kęsik. ©℗

(dar)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

ja proponuję...
postawić jego figurę przed katedrą albo obok Frygi.... chyba, że z Żoliborza przyjdą inne rozkazy...
2016-01-16 17:57:06
Kęsik
Wychodzi z nory po głębokim szoku gdy wyborcy oderwali go i jego formację od koryta. A tyle sezonów bujał się po korytarzach UM jak "po swoim". A taki piękny był, amerykański. Szkoda :)
2016-01-16 03:12:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi