sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pomysł na przywrócenie klimatu na Tkackiej

Pomysł na przywrócenie klimatu na Tkackiej

Pomysł na przywrócenie klimatu na Tkackiej
Data publikacji: 2017-10-19 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-19 23:28
Wywietleń: 964 297285
Teraz to jedna z przygnębiających niedoinwestowanych ulic Starego Miasta. Z wąskimi nierównymi chodnikami służącymi za parkingi samochodom. Z jezdnią pełną dziur, zalegających kałuż, wyłożoną zapadającym się brukiem. Ciemna i odpychająca. Ale może być inna, w co głęboko wierzą pomysłodawcy „Przywrócenia klimatu starego miasta na ul. Tkackiej” – jednego z ogólnomiejskich wniosków nowej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

SENS – Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina – firmuje pomysł urządzenia na ul. Tkackiej pierwszego szczecińskiego woonerfu, czyli zrównoważonej przestrzeni publicznej łączącej funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców. Atrakcyjnego wizualnie i przyjaznego, jak również bezpiecznego za sprawą ruchu uspokojonego. To bardzo modne w ostatnich latach rozwiązanie zaczerpnięte z holenderskiego wzorca, które z powodzeniem zrealizowano w wielu większych miastach Polski, m.in.: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu.

– Proponujemy, aby była to przestrzeń współdzielona przez pieszych, rowerzystów i kierowców. Wzbogacona meblami miejskimi, na przykład ławkami, urozmaicona i przyjazna zielenią. Miejsce spotkań okolicznych mieszkańców, przyciągające turystów – mówi Piotr Czypicki, prezes SENS-u.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 października 2017 r.

Arleta Nalewajko

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

rtg
brawo @Benek - dobrze mówisz!
2017-10-19 23:17:39
@Szczecin
To przestańcie krzyczeć o ścieżki rowerowe tylko wymagajcie od nierobów z urzędu miejskiego aby w końcu zrobili garażowce.
2017-10-19 22:05:41
ok ale
zgadzam sie ze mozna z tej ulicy zrobic cos fajnego. ale jesli wezmie sie za to sens i chorzy ludzie ktorzy w nim szukaja akceptacji to bedzie klapa
2017-10-19 21:58:16
Do $Adasa
Malgoska zawsze byla przeciw temu co normalni ludzie akceptuja. Ona siebie nawet nie akceptuje
2017-10-19 19:55:09
Szczecin
Grzyb zgadzam się, fajnie by się prezentowała taka ulica, ale najpierw trzeba się rozprawić z samochodami parkują cymi na starym mieście, nie mamy żadnego dużego parkingowca, jedyny park and ride powstał dopiero dla mieszkańców prawobrzeza a co z resztą miasta? W innych miastach jakoś można sobie poradzić z tym,stare miasto jest dla ludzi, u nas idziesz na starówke i musisz lawirować pomiędzy samochodami.
2017-10-19 19:27:36
Adas
Pewnej Pani radnej się pomysł nie na pewno spodoba ;-(
2017-10-19 18:09:04
Grzyb.
Dobry i na czasie artykuł. Fakt, jest to ścisłe centrum miasta, ale - za grzybkiem /Brama Portowa/ - brud i smród. - przed Netto - jw. Można się przykleić do chodnika. - przejścia dla pieszych zastawione. To rola SM. Rozprawiamy o budowaniu klimatu, deptaki, moda ... A o godz. 8:30 na Tkacka - przed kasę ZDiTM podjeżdża samochód MOPR i wysypuje - centralnie na chodnik ! - resztki jedzenia dla gołębi. Kamery, lokalizacja pojazdu i już wiadomo kto. Nikt nie pilnuje i nie egzekwuje porządku i przyzwala na takie zachowania. Mówimy o wielkich i rozsądnych projektach. Może na początku zacznijmy od wody i miotły. P Redaktor - dokończmy temat ul. Tkackiej w centrum miasta Szczecin.
2017-10-19 16:21:37
Benek
Tkacka nie jest ulica po ktorej beda spacerowaly tlumy turystow i relaksujacych sie mieszkancow. Za wysokie domy, brak sklepow. Nie jest to centrum Starego Miasta lecz zaplecze Aleji Niepodleglosci. To powinna byc cicha ulica z ograniczonym ruchem samochodowym, przyjazna dla mieszkancow a nie turystow. Oczywiscie - nalezy ja wyremontowac - tak jak wiekszosc ulic w miescie ale bez ekstrawagancji. Zostawic bruk bo jest trwaly i ladny, wyrownac chodniki, zielen, niestety tam sie nie utrzyma, bo nie ma slonca. Obecny projekt daje wrazenie, ze znowu chodzi o zdefraudowanie spolecznych pieniedzy zgodnie z prawem.
2017-10-19 15:41:14
bruk
Jeżeli jezdnia jest wykonana z takiego bruku, że przejechać tam można tylko czołgiem lub autem, ale 5 km/h, to nie ma się co dziwić, że ta ulica umiera. Kto to słyszał - środek miasta a nawierzchnia jak w średniowieczu!! Tak samo, jak cały pl. Orła Białego, Grodzka, Panieńska itp.!!! Dosyć tego, jak tak można nie szanować kierowców.
2017-10-19 14:34:08
mms
"Teraz to jedna z przygnębiających niedoinwestowanych ulic"... można dodać Miasta Szczecina. Niestety większość ulic w mieście, po których jest zdecydowanie większy ruch pieszo samochodowy jest w takim stanie. Dlaczego akurat Tkacka, po której ruch pieszych jest niewielki a nie np. ul. Krzuwoustego (od. pl. Kościuszki w kierunku Turzyna)- stan dramatyczny szczególnie chodników.To żaden pomysł tylko szukanie gdzie wydać pieniądze gminne. Proszę wyjść dalej do miasta , tam same takie ulice (z wyjątkami). Czyżby Black Pearl, który ma stanąć w miejscu dawnego Baru Extra i zakończyć budowę latem 2018 r. , potrzebuje wsparcia finansowego od Miasta , by wybudować do swojej nieruchomści ekstra drogę.
2017-10-19 14:21:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi