piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pomysł na medal - puchar dla najlepszych

Pomysł na medal - puchar dla najlepszych

Pomysł na medal - puchar dla najlepszych
Data publikacji: 2015-07-24 14:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:21
Wywietleń: 430 5106

Stoły do tenisa, choć przez lata służyły za biesiadne. Wytargane spomiędzy chaszczy, wkrótce posłużą za arenę turniejowych rozgrywek. To jedna z osiedlowych inwestycji pozytywnych. Na dodatek - dosłownie - bezcenna.

Gdy w latach 80-90. ubiegłego wieku Andrzej Grubba zdobywał medale, przez kraj przelała się fala miłości do ping-ponga. Śladem po niej były stoły do tenisa, jakie później pojawiały się na przyszkolnych i osiedlowych placach. Jako pretekst do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Modę na nie wymarły orliki i siłownie pod chmurką. Teraz trend powraca, m.in. za sprawą lokalnych rozgrywek wskrzeszanych w różnych ośrodkach w kraju. Także w Szczecinie.

Ostatnio w parku Chopina - w rejonie placu zabaw i boiska - stanęły dwa stoły do ping-ponga. Jednak nie są nowe.

- Sporo czasu służyły za stoły biesiadne. Nie chcieliśmy, aby nadal stały wśród wybujałych krzaków i chaszczy, tylko służyły mieszkańcom zgodnie z przeznaczeniem. Stąd pomysł przeniesienia ich w bardziej przyjazne miejsce, czyli do parku - opowiada Maria Maria Myśliwiec, przewodnicząca RO Arkońskie-Niemierzyn.


W parku Chopina był do tej pory jeden, teraz są trzy powody do gry w ping-ponga.
- Chcemy dać jeszcze jeden, reaktywując turniej osiedlowy w tej dyscyplinie sportu. O Puchar Rady Osiedla i z mnóstwem nagród rzeczowych, choć oczywiście rozgrywki będą charakter amatorski i wziąć w nich udział będzie mógł każdy, bez ograniczenia wieku - zapowiada p. Maria.

Turniej Tenisa Stołowego w parku Chopina odbędzie się 22 sierpnia. Jest więc jeszcze sporo czasu na szlifowanie formy. Szczególnie rodzinnie, pod okiem dziadków (jak na zdjęciu) lub przeciwnie - dzieci i wnuków. Turniej, wakacje i słoneczna pogoda są ku temu najlepszym pretekstem. ©℗

Arleta Nalewajko


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi