poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pomnika Lecha Kaczyńskiego bez konsultacji

Pomnika Lecha Kaczyńskiego bez konsultacji

Pomnika Lecha Kaczyńskiego bez konsultacji
Data publikacji: 2015-11-16 18:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:29
Wywietleń: 1579 37904

Nie będzie, przynajmniej na razie, konsultacji społecznych w sprawie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Takiego rozwiązania chciał Piotr Kęsik, były polityk SLD, dziś związany z Polskim Forum Samorządowym. Magistrat uznał jednak, że konsultacje nie mają sensu, skoro nie wiadomo, gdzie ewentualny pomnik miałby stanąć i jak miałby wyglądać. 

- Mówimy o temacie, który jest kontrowersyjny i budzi emocje mieszkańców - tłumaczył Kęsik, składając wniosek o konsultacje. - Ostatni czas pokazał, że referendum nie jest do końca przyjmowanie przez Polaków, ponadto jest bardzo drogie. Stąd konsultacje. Nie możemy dawać wyborcom jedynie wyboru "za" i "przeciw". Mieszkańcy chcą takiego rozwiązania.

W piśmie Krzyszfofa Soski, wiceprezydenta miasta, do PFS przeczytamy m.in. "Z uwagi na fakt stwierdzenia nieważności Uchwały (...) w zakresie usytuowania pomnika we wskazanej pierwotnie lokalizacji, możliwość wszczęcia konsultacji społecznych w przedmiotowej sprawie jest uzależniona od uzupełnienia wniosku o kluczowy aspekt, jakim jest określenia nowego miejsca posadowienia pomnika. Kwestia ta leży niewątpiwie po stronie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - pomysłodawcy inicjatywy. Tym bardziej dotyczy to drugiego aspektu zgłoszonego przez Pana wniosku dotyczącego wyglądu pomnika, gdzie jako najwłaściwszego adresata wskazać należy również Społeczny Komitet Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego".

I dalej: "Dopiero w momencie pełniejszego urealnienia się całej idei, mierzenia poparcia w przedmiotowej sprawie będzie zasadne i miarodajne".

(as)

Na zdjęciu: Piotr Kęsik

Fot. arch.

Komentarze

rob
Brawo!!
2015-11-17 13:55:33
Jak żyć...
Jakoś trzeba zaistnieć w życiu, a najlepszym narzędziem do tego jest populizm.
2015-11-17 07:04:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi