poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pomnik Matki Bożej zamiast pomnika Wdzięczności?

Pomnik Matki Bożej zamiast pomnika Wdzięczności?

Pomnik Matki Bożej zamiast pomnika Wdzięczności?
Data publikacji: 2017-06-20 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:33
Wywietleń: 508 271567

Decyzja Rady Miasta o usunięciu z centrum miasta pomnika Wdzięczności i przeniesieniu jego elementów na cmentarz, nie cieszy się powszechnym poparciem mieszkańców Szczecina. Zdaniem wielu z nich monument ten, symbolizujący powrót państwa polskiego po ośmiu wiekach nad Odrę i Bałtyk, powinien pozostać na placu Żołnierza Polskiego.

Zbliża się 900. rocznica włączenia tych ziem do Polski przez Bolesława Krzywoustego oraz chrztu ludności Pomorza dokonanego na prośbę władcy Polski przez św. Ottona, biskupa Bambergu. Zawiązany w tym roku społeczny komitet w sprawie ustanowienia w Szczecinie pomnika Matki Bożej – Królowej Pokoju, patronki pojednania narodów, zwraca się do szczecińskiej Rady Miasta o zgodę na odpowiednią przebudowę obecnego pomnika Wdzięczności.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 20 czerwca 2017 r.

(ław) 

 

Komentarze

Jarek
Większość, o której piszecie, że się nie zgadza to najwidoczniej debile. Pomnik wdzięczności dla armii radzieckiej z czym im się kojarzy, z powrotem państwa polskiego po ośmiu wiekach nad Odrę i Bałtyk? Bardzo ciekawy przypadek porytej czachy.
2017-06-25 22:38:52
dzieki
tu powstanie największy pomnik Matki Bożej na i wytrysną łaski
2017-06-24 05:49:24
kadzidło
Widać, że watykańskie kadzidło pobudza do działania. Trzeba znaleźć kadzidło pobudzające do działań dla dobra Polski, a nie tylko dla dobra Watykanu.
2017-06-23 17:10:29
Myślenie nadal ma kolosalną przyszłość.
Zamiast tu gdakać po próżnicy... Czy nie lepiej powołać grupę obywateli, wolnych od zaduchu kadzidła i przedstawić swój projekt? Kościelni nie próżnują, wykorzystują lata tłuste a my co?
2017-06-23 12:02:08
Spokojnie
Dlaczego taka burza o pomnik. Większości nie przeszkadza, bo nie jest on gloryfikacją złej strony ZSRR i jej oprawców lecz pamięcią dla zwykłych żołnierzy, którzy walczyli z faszyzmem i gineli, nie tylko w swoim kraju. Zastępowanie pomnika pomnikiem jest durnotą ..... jak by nie było ważniejszych potrzeb w mieście.
2017-06-23 11:19:31
Gdyby nie Armia Czerwona
Gdyby nie Armia Czerwona to mówilibyscie po niemiecku i żadnej matki boskiej by nie było bo wygraliby naziści. Ludzie opamiętajcie się i szanujcie tych którzy ginęli na tej ziemi. Trochę szacunku dla historii.
2017-06-22 22:21:08
Antek i Misiu
Powinien powstać pomnik bejsbola i zmiana nazwy na Plac Obrony Terytorialnej Kraju.
2017-06-22 10:43:00
a aaaaaaa
a to może postawić pomnik Bolesława Krzywoustego jako zdobywcy Pomorza ?
2017-06-21 14:32:21
konformista
Idea tego pomnika jest piękna - Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, i nawet gejom coś zostało.
2017-06-21 13:02:24
.....
Zwala z nóg - na kolana.
2017-06-21 12:58:26
ojciec Rydzyk
Szczecińska Akademia Sztuki nareszcie zdecydowanie wypowiedziała się w dziedzinie estetyki. Kły słoniowe z malachitu zamówcie w Wietnamie.
2017-06-21 12:56:10
Kwakwapark i amfipiwiarnia
Kwakwapark i myjnia bezdotykowa dla bezdomniaków i amfipiwiarnia plenerowa z odkrytym basenem dla singli w wieku poborowym wyznania meczetowego.
2017-06-21 12:25:17
Kwakwa park i amfipiwiarnia
Kwa-kwa park z noclegownią na zimę i myjnia bezdotykowa dla bezdomniaków na lato i/albo amfipiwiarnia plenerowa z odkrytym basenem dla singli w wieku poborowym wyznania meczetowego.
2017-06-21 12:22:47
roza
Tu powinien stać pomnik ku czci żołnierzy polskich któży walczyli na wszystkich frontach drugiej wojny światowej.
2017-06-21 09:26:20
Postanowione
To już wam nic nie pomoże towarzysze. Pomnik sowieckich zbirów wypier... Amen.
2017-06-21 09:15:17
Kon
Stylistyka rosyjskich prowincjonalnych miast.
2017-06-21 09:07:56
Ojojoj...
Ojojoj! Zagotowali się prawi-prawilni zwolennicy dobrej zmiany. ;) Rosyjski pomnik BE, ale mamucie kły z Matką Boską na szczycie to już CACY. Śmiech na sali. Stawiać coś takiego w centrum.
2017-06-21 09:07:42
Nazwiska !!!!
Czekam na nazwiska tych lewackich prowokatorów , co chcą zostawić sowiecki pomnik . I jeszcze ten żart z pomnikiem Matki Bożej. Czy w tym pseudo komitecie jest tak zwany ksiądz Sowa ?
2017-06-21 08:48:24
Hirs
To jakaś katolska prowokacja. Próbują ugrać swoje póki PiS rządzi i im na takie bzdury pozwala
2017-06-21 08:23:20
s-PO-kojnie...
Do po-nizszych PO-stkomuszkow... a obecny Wasz Bolek, co nosi dalej w klapie swojej marynarki - Matkie Boskie !!
2017-06-21 02:08:55
na kazdym skrzyżowaniu.
No tak, jeszcze jedna kapliczka, jeszcze jeden krzyż, na każdym skrzyżowaniu godło Partii Watykańskiej.
2017-06-21 00:06:32
świetnie
To byloby coś!!! Super pomysł.
2017-06-20 22:42:41
Jak ten pomnik
zniknie, to szykujcie tobołki szczeciniaki; Wasze miejsce jest za Bugiem.
2017-06-20 21:56:47
niestety
Strasznie późno informacje podały media. W dniu głosowania. Niedawno prezydent odkupił salon od Orange. Likwiduje Bibliotekę i lokale które są własnością miasta. Pewnie wkrótce radni wydadzą zgodę na wyburzenie tych reliktów komuny (PEWEX). Tak to przynajmniej wygląda na zamieszczonej wizualizacji NURIAtego cudnego pomysłu. Zostanie nowy/stary pomnik i wielki plac, który za przysłowiową złotówkę otrzyma kościół od prezydenta miasta do krzewienie kultu pieniądza.
2017-06-20 21:56:25
nie nowoczesny
kto te bzdury pisze??? LEWACTWO I LIBERALNI Z KODU I TYCH CZAROWNIC Z MARSZÓW.NIC TAKIEGO SIE NIE PLANUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017-06-20 21:32:21
iii
@tylko pytam... za trudne pytania dla wielu...np o agnostycyzmie nie słyszeli na przymusowej lekcji religii , a dla koneserów do obejrzenia swietny serial True Detective (Detyktyw)produkcji Hbo ,tam wiele tych kwestii i zachowan jest "pieknie" pokazane ,Dexter Morgan tez ładnie daje do pieca w tym temacie -dlatego w Polsce go praktycznie nie było .
2017-06-20 21:28:25
xyz
Zadnych pomnikow, tam by sie przydala fontanna ,i kazdy normalny to poprze ,promujcie ten projekt.
2017-06-20 21:24:51
weger
Równie dobrze można postawić tam pomnik Papy Smerfa, krasnoludków albo Koziołka Matołka. Ta sama bajka.
2017-06-20 21:10:41
tylko pytam...
A który bóg miał matkę? Kto ją stworzył, jeśli ona jest rodzicielką boga?A "Królową pokoju" jest od kiedy?(bo ani pokoju ani spokoju na Ziemi nie ma ow wieki wieków) Tylko pytam...
2017-06-20 20:55:30
O rety po co ten pomnik..
Ręce i majtasy opadają. Człowiek robi się bezsilny.. Że też istnieją ludzie z tak durnymi pomysłami czy to już miasto i jego mieszkańcy tak naprawdę potrzebują tyle pomników ..
2017-06-20 20:41:39
BAŁWOCHWALSTWO
Czy wszyscy powariowali ??? Mamy 21 wiek,naród niby chrześcijański, a nieduczony. Każdy chrześcijanin powinien czytać Biblię i wiedzieć,że drugie przykazanie mówi:"NIE BĘDZIESZ CZYNIŁ PODOBIZNY CZŁOWIEKA itd. I NIE BĘDZIESZ ICH CZCIŁ,ORAZ NIE BĘDZIESZ SIĘ IM KŁANIAŁ !!!"
2017-06-20 20:28:22
projekt pomnika.
Matka Boska powinna miec rysy poslanki Pawlowicz lub sobeckiej,i trzymac na rekach Jezuska podobnego do Kaczynskiego-polskezbawa
2017-06-20 19:38:53
jarkacz
Ktoś sugeruje wersy z księgi Jeremiasza. Wolne żarty, prawdziwy polski katolik przecież nie zna ani nie czyta Pisma św. bo to jest jakaś bezsensowna żydowska książka. Polski katolik słucha słów miłości płynących z radiostacji toruńskiej i z ust małego prezesa...
2017-06-20 17:54:41
V1
Proponował bym poczytać książkę "Czerwona zaraza", później rozmyślać, tu akurat śmierdzi propagandą, KS zresztą swoje korzenie ma też ciekawe.
2017-06-20 17:41:10
............
czymajcie mnie nie wyczymie co tu sie wyprawia, stad trzeba uciekac jak najdalej ,co oni zrobili z tym krajem !!!!!
2017-06-20 17:39:24
NIE
Nie ma zgody na oszpecanie naszego miasta przez jakichś oszołomów
2017-06-20 17:37:21
pas
Miejscem na takie przybytki są cmentarze, inaczej za dwa lata, może wcześniej ten pomnik może być rozebrany jak pomnik wdzięczności:)
2017-06-20 17:13:14
alfabeta
Ten pomysł swoją absurdalnością przebija proponowaną przez Jacka Piechotę budowę Manhattanu na Wyspie Grodzkiej. Najwidoczniej powstają nowe kryteria piękna w duchu estetyki katolicko-demokratycznej.
2017-06-20 17:02:15
aaaaaaaa
to może od razu walnąć taka mini świątynię opatrzności? może państwo dorzuci jakiś milionik czy dwa?
2017-06-20 16:33:37
Lewackie gry
To prowokacja. Dlaczego Kurier dał sie wpuścić " w maliny " ?
2017-06-20 16:28:44
Zyres
Żadnego katolstwa w Szczecinie. To antypolski pomnik
2017-06-20 16:26:17
Szczecińskie KGB.
Ten pomysł to lewacka prowokacja . Ciekaw jestem nazwisk autorów. Na Wyspie Puckiej jest knajpa o nazwie KGB. KGB - rosyjska bezpieka , która zamordowała tysiące Polaków. W jakim innym polskim mieście byłoby coś takiego możliwe ?
2017-06-20 16:00:34
Miś na Miarę
Nareszcie! Pierwszy piękny pomnik i taki NASZ! Trzeba będzie jeszcze usunąć tego na koniu z Placu Lotników! Bo ten cały Colleoni komuną zalatuje.
2017-06-20 15:43:59
@Rozsądny
a co durnego w tym pomyśle? używając tego rusycyzmu durne jest to, że tyle lat po odzyskaniu niepodległości, wciąż takie komunistyczne coś stoi sobie, zanieczyszczając przestrzeń miejską.
2017-06-20 15:42:03
lolek
na łeb upadli...
2017-06-20 15:38:35
ehhh
Polski bałwochwalczy katolicyzm w pełnej krasie... Szczęśliwie to nie ma szans na realizację.
2017-06-20 15:38:17
Podstęp
Ta niby " przebudowa " to podstęp. To sprytny plan postkomunistów , aby pozostał na miejscu pomnik sowieckich zbrodniarzy. W innych miastach już dawno załatwili problem i nie ma tam sowietów. Ale Szczecin to "czerwone" miasto.
2017-06-20 15:35:19
SYLWIA
REWELACJA...JESTEM ZA....
2017-06-20 15:29:44
ANKA
Polscy obywatele są różnych wyznań i religii, wiec narzucanie wszystkim wiary i symboli tylko i wyłącznie katolickich jest niestosowne.
2017-06-20 15:26:14
Wstyd i kompromitacja .
Żołnierze sowieccy mordowali Polaków w Katyniu strzałami w tył głowy , rozstrzeliwali AK-ców , gwałcili Polki , 2 miliony Polaków wysłali na Syberię. Nie zapraszani siedzieli 45 lat w Szczecinie i Polsce. To ostatni sowiecki pomnik w dużym mieście w Polsce. Wielki wstyd. Silne lobby kilku tysięcy Rosjan mieszkających w Szczecinie ( mają polskie nazwiska ) i postkomunistów kompromituje nasze miasto. Czy w Szczecinie tak mało jest patriotów , zrobić z tym porządek.
2017-06-20 15:25:09
Rozsądny
Ręce opadają.. Aż człowiek robi się bezsilny.. Że też istnieją ludzie z tak durnymi pomysłami..
2017-06-20 15:12:11
co do nowego pomnika
"Zawiązany w tym roku społeczny komitet w sprawie ustanowienia w Szczecinie pomnika Matki Bożej – Królowej Pokoju, patronki pojednania narodów" - co do tego pomysłu to odsyłam do Księgi Jeremiasza, rozdział 44, wersety 15-23!
2017-06-20 15:06:57
Pomnik Matki Bożej
Pomnik Matki Bożej jestem za!!!!!!!
2017-06-20 15:03:04