wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > „Pomagają i chronią" tylko w nowych autach

„Pomagają i chronią" tylko w nowych autach

„Pomagają i chronią" tylko w nowych autach
Data publikacji: 2016-09-24 03:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:56
Wywietleń: 165 156186

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła konkurs na hasło, które się pojawi na radiowozach. Od teraz funkcjonariusze będą jeździć z dewizą „Pomagamy i chronimy".

Konkurs został ogłoszony w czerwcu. Nadeszło 4,5 tys. propozycji, dlatego Komenda Główna nie rozstrzygnęła konkursu w połowie lipca, jak wcześniej planowała, a dopiero teraz. Oceniała je komisja, w której oprócz przedstawicieli policji byli językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Jerzy Bralczyk. Jednomyślnie za najlepszy uznano hasło „Pomagamy i chronimy”.

Członkowie komisji podkreślili siłę przekazu tego sloganu, jego ukierunkowanie społeczne oraz zgodność z duchem policyjnej służby. Zaznaczono, że czasowniki „chronić” i „pomagać” w różnych formach pojawiły się w 71 propozycjach zgłoszonych w konkursie.

Wkrótce mają się rozpocząć prace nad projektem graficznym wybranego hasła. Kiedy zobaczymy zwycięskie motto m.in. na radiowozach w Szczecinie?

- Pojawi się ono tylko na nowych pojazdach, a nie mamy informacji, kiedy dokładnie do naszej komendy trafią kolejne radiowozy. Pewnie minie jeszcze trochę czasu, gdyż muszą się rozstrzygnąć wszystkie formalności dotyczące samochodów i ich oznakowania - mówi asp.sztab. Anna Gembala z KWP w Szczecinie. ©℗

(szymw)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej