poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > „Pomagają i chronią" tylko w nowych autach

„Pomagają i chronią" tylko w nowych autach

„Pomagają i chronią" tylko w nowych autach
Data publikacji: 2016-09-24 03:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:56
Wywietleń: 194 156186

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła konkurs na hasło, które się pojawi na radiowozach. Od teraz funkcjonariusze będą jeździć z dewizą „Pomagamy i chronimy".

Konkurs został ogłoszony w czerwcu. Nadeszło 4,5 tys. propozycji, dlatego Komenda Główna nie rozstrzygnęła konkursu w połowie lipca, jak wcześniej planowała, a dopiero teraz. Oceniała je komisja, w której oprócz przedstawicieli policji byli językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Jerzy Bralczyk. Jednomyślnie za najlepszy uznano hasło „Pomagamy i chronimy”.

Członkowie komisji podkreślili siłę przekazu tego sloganu, jego ukierunkowanie społeczne oraz zgodność z duchem policyjnej służby. Zaznaczono, że czasowniki „chronić” i „pomagać” w różnych formach pojawiły się w 71 propozycjach zgłoszonych w konkursie.

Wkrótce mają się rozpocząć prace nad projektem graficznym wybranego hasła. Kiedy zobaczymy zwycięskie motto m.in. na radiowozach w Szczecinie?

- Pojawi się ono tylko na nowych pojazdach, a nie mamy informacji, kiedy dokładnie do naszej komendy trafią kolejne radiowozy. Pewnie minie jeszcze trochę czasu, gdyż muszą się rozstrzygnąć wszystkie formalności dotyczące samochodów i ich oznakowania - mówi asp.sztab. Anna Gembala z KWP w Szczecinie. ©℗

(szymw)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi