niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Polsko-irakijska szajka rozbita

Polsko-irakijska szajka rozbita

Polsko-irakijska szajka rozbita
Data publikacji: 2017-06-09 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:32
Wywietleń: 317 268340

Zajmującą się przerzutem pochodzących z Bliskiego Wschodu uchodźców z Grecji do Polski i dalej na zachód Europy zorganizowaną grupę przestępczą rozbili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Przemytem ludzi zajmowali się Polacy i Irakijczyk.

Podczas prowadzonego pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie śledztwa MOSG współpracował z Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Europolem.

- Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób oraz przeszukali 8 mieszkań na terenie Warszawy i okolic - informuje kpt. SG Andrzej Juźwiak rzecznik prasowy komendanta MOSG w Gdańsku. - Zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych, komputerowych nośników informacji oraz dokumenty mogące stanowić dowód w sprawie.

Wśród zatrzymanych był Irakijczyk (60 lat) oraz dwóch Polaków (60 i 61 lat) i dwie Polki (31 i 39 lat). Szajka organizowała nielegalny przerzut uchodźców z Bliskiego Wschodu z Grecji do Polski, a następnie do krajów Europy Zachodniej. Wykorzystywała do tego celu loty czarterowe różnych biur podróży, a także samochody i pociągi.

Na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo Sąd Rejonowy Szczecin- Prawobrzeże i Zachód wobec trójki zatrzymanych zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Jedna z osób ma dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Natomiast Irakijczyk został zwolniony ze względu na zły stan zdrowia. Wszystkim członkom zorganizowanej grupy przestępczej grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

- Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania- dodaje kpt. Andrzej Juźwiak.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Szczecinie.

(mag)

Polsko-irakijska szajka rozbita Polsko-irakijska szajka rozbita

Komentarze

Tak zdrowy... a tak to nagle "Chory" ?
Jak Irakijczyk zostal zwolniony ze wzgledu na rzekomy stan zdrowia, to teraz zapewne "czmychnie" w nieznane...? A nie mogl pozostac w Areszcie pod Opieka Lekarza (?) gdyz do dzialan PRZESTEPCZYCH - to byl wystarczajaco Zdrowy ! A ciekawe, ile jeszcze po-dobnych "Szajek"... dalej w Polsce dziala ??
2017-06-10 02:10:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi