wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci ślubowali

Policjanci ślubowali

Policjanci ślubowali
Data publikacji: 2016-03-14 12:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:38
Wywietleń: 1208 123397

W poniedziałek w sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie 40 kandydatów w obecności komendantów zachodniopomorskiego garnizon, zaproszonych gości i swoich bliskich złożyło ślubowanie.

Siódmego marca br. w policyjne szeregi zachodniopomorskiej policji przyjętych zostało kolejnych 40 funkcjonariuszy – 7 kobiet i 33 mężczyzn.

Nowo przyjęci w poniedziałek w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Jarosława Sawickiego i jego zastępców oraz komendantów z rodzimych jednostek wypowiedzieli słowa roty i złożyli ślubowanie, które składają przyjmowani do służby funkcjonariusze.

W uroczystości brał udział również Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie Eugeniusz Pietrzak.

Szef zachodniopomorskiego garnizonu w krótkim wystąpieniu jako pierwszy powitał nowo przyjętych, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Podkreślał, że praca jaką wybrali kandydaci jest trudna i odpowiedzialna. Pogratulował kandydatom i życzył sukcesów i wytrwałości podczas służby.

Nowo przyjęci w pierwszej kolejności odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, aby następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach policji. (k)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi