środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci jak anioły. Jest nagana

Policjanci jak anioły. Jest nagana

Policjanci jak anioły. Jest nagana
Data publikacji: 2017-02-11 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:09
Wywietleń: 6401 213703

Naczelnik prewencji, który sprawował nadzór nad policjantami, którzy przebrani w stroje aniołów zabezpieczali Orszak Trzech Króli w Szczecinie, został ukarany - poinformował w sobotę rzecznik szczecińskiej policji Przemysław Kimon.

- W wyniku zakończonego postępowania dyscyplinarnego naczelnik prewencji został ukarany karą nagany, polegającą na pozbawieniu go przysługujących mu nagród - powiedział w sobotę komisarz Kimon. Jak wyjaśnił, naczelnik został uznany za winnego i ponosi on główną odpowiedzialność za przebranie trzech policjantów w stroje aniołów, którzy na koniach sprawowali służbę podczas Orszaku Trzech Króli.

- Ponadto z funkcjonariuszem, który w czasie zdarzenia sprawował funkcję kierownika referatu konnego przeprowadzono rozmowę dyscyplinarną - dodał.

Przemysław Kimon podkreślił że do wszystkich funkcjonariuszy szczecińskiego referatu konnego zostało wysłane zalecenie, aby podobne zdarzenia w przyszłości nie miały miejsca, gdyż takie zachowanie naraża policję na śmieszność.

Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Szczecina 6 stycznia po raz siódmy. Według organizatorów wzięło w nim udział ok. 4 tys. mieszkańców.

(pap)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

RuszGłową
Do osób zdziwionych ukaraniem. Policjanci, nie byli częścią marszu. Byli tam aby ZABEZPIECZYĆ tenże marsz, co oznacza że byli na służbie. Strój służbowy jest określony regulaminem, do którego nie zaliczają się anielskie skrzydła. Według waszego stylu rozumowania następnym razem możemy być zatrzymani przez policjanta drogówki w stroju Batmana lub Supermena, a dlaczego nie.
2017-02-12 16:53:28
demokraci:)
Jakby byli ubrani w pedalskie ciuszki w tęczowych kolorach to byłoby europejskie i na czasie. Naczelnik nagrodę Wyborczej by dostał! jak uczcili tysiącletnią, chrześcijańską tradycję EUROPY to siara i ciemnogród!
2017-02-12 14:11:37
Resortowe dziecko
Nie wyobrażam sobie, aby policjant na ulicy nie był w mundurze, nie miał czapkowego paska pod brodą i nie trzymał w dłoni odbezpieczonego nagana. Nawet NKWDzista nie miał prawa być inaczej a cóż dopiero policjant w Polsce.
2017-02-12 10:12:42
ascota 170
zibi i M.Dem wy to lepiej się nie wypowiadajcie bo to tylko smiech na sali. Policjant to pajac zeby go przebierac jak się chce.
2017-02-12 10:05:12
Olek
Chwalę pomysł przebrania policjantów do orszaku Trzech Króli. Niestety w Polsce jest jeszcze zbyt dużo ludzi zsowietyzowanych umysłowo, aby takie postępowanie zrozumieć. To się jednak, dzięki Bogu, zmienia w dobrym kierunku.
2017-02-12 09:47:11
masakra
Niepokoi mnie taka informacja, gdy rzetelny o wieloletniej nienagannej służbie policjant zmieszany jest z błotem tylko z powodów nie merytorycznych. A ostatnie wypadku BOR-u tłumaczone są na wszelki możliwe sposoby i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. Jak wytłumaczyć tą dysproporcję? Warto by każdy z nas zadał sobie takie pytanie. Wierzę w to że każdy kto potrafi obiektywnie i mądrze myśleć umie ocenić te sytuacje prawidłowo.
2017-02-12 09:46:03
Nagana to żadna kara
Naczelnik powinien wylecieć za to ze służby
2017-02-12 08:26:35
Antoni Macior
Powinni zabronić parady kościelnych dewiantów!
2017-02-12 00:16:02
Naczelnik nie chcial zle, a ze sie troche "pomylil"...
Oczywiscie Policjanci powinni byc Neutralni i stac na Strazy Prawa, Ladu i Porzadku ! A Koscielny Organizator tej Imprezy tez dostanie po Premi ? A moze trzeba bylo pozwolic tym Policjantom dac sie rowniez przebrac i za "Diabelkow" na Marszu KOD-u, to sprawy by sie wyrownaly i nie bylo by juz dalej zadnego Problemu !! A uczestnicy Orszaku 3-ch Kroli, powinni zbrac teraz taka sume... jaka utraci Naczelnik prewencji i kupic Dzieciom Naczelnika za ta sume - sporo lizakow i cukierkow !!
2017-02-11 23:34:37
jajco
Policjant , ktory ma przekonania nie powinien być policyjantem . Dobry policjant to RobocooP . A więc policja powinna być POZA społeczeństwem ?
2017-02-11 20:00:39
felczer
Policjanci przebierają się za aniołów a przestępcy przebierają się za policjantów. Polska psychiatria leży w gruzach.
2017-02-11 18:57:16
Hm
Nagana to nie za mało?
2017-02-11 18:35:08
Gargamel
I bardzo dobrze. Mundur ma wzbudzać respekt, a nie być pośmiewiskiem. Wyobraźmy sobie scenę w której policjant w stroju aniołka goni jakiegoś sebixa - typowego osiedlowego dresa. Śmiech słychać byłoby w Elblągu.
2017-02-11 18:02:07
Nie jak anioły a jak pajace
Ośmieszyliście polską Policję
2017-02-11 17:28:08
M.Dem.
Podobnie jak "Zibi" nie wiem w czym zawinili. No, moze jakims formalnosciom bez znaczenia merytorycznego. Cala ta parada przeciez byla na luzie z wlasciwymi dla tego luzu akcesoriami. W razie jakiegos nadzwyczajnego zachowania to policjant zareaguje stosownie do powagi czynu, niezaleznie od tego czym sie na wierzchu przystroil dla zabawy. Im mniejsze przewinienie tym chetniej karzemy?
2017-02-11 16:46:31
JaKto
https://youtu.be/Tl3LcK15HJc Otto link do piosenki -Czy anioły mają rogi ???? W przyszly roku Ci sami niech przebiorą się za diabłów a kary nie będzie.
2017-02-11 16:42:52
zibi
Uznany za winnego ? A jaka tu wina? Widać w Policji komuchy rządzą.
2017-02-11 16:21:47