poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Podwórkowe atrakcje

Podwórkowe atrakcje

Podwórkowe atrakcje
Data publikacji: 2017-10-22 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-23 16:38
Wywietleń: 518 297866

Szukając sposobów na fajnie spędzony wolny czas w mieście, można po prostu wyjść na podwórko i mieć z tego prawdziwą frajdę. Udowodniła to w weekend międzypokoleniowa zabawa w centrum Szczecina. Okazuje się, że gra w klasy, zośkę czy kapsle, albo skakanie przez gumę potrafi pochłonąć także współczesne młode pokolenie!

Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki i Środek, czyli Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, zorganizowali w sobotę Podwórkową Grę Śródmiejską. Zebrali dawne i współczesne gry oraz zabawy, które podsunęli im seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Szczecinie i dzieci ze Świetlicy „Promyczek”. Dawne zabawy z dzieciństwa, wspominane przez seniorów i te aktualne, o których opowiadały dzieci, stały się elementami wspólnej gry, która odbyła się na śródmiejskich podwórkach i placach.

Kilkuosobowe drużyny ruszyły sprzed "Pasztecika" przy al. Wojska Polskiego. Zespoły były międzypokoleniowe - w składzie każdego znalazł się co najmniej jeden dorosły. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie zdobycie wszystkich baz. Przy pięknej pogodzie i dopisujących humorach była to prawdziwa przyjemność.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

 

Podwórkowe atrakcje Podwórkowe atrakcje

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi