piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > POciąg jedzie bez wagonów

POciąg jedzie bez wagonów

POciąg jedzie bez wagonów
Data publikacji: 2015-08-13 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 00:44
Wywietleń: 1511 11822

- Tu są same lokomotywy. Tu nie ma wagonów - w ten sposób wicepremier Tomasz Siemoniak odpowiedział na pytanie, czy lepszą lokomotywą wyborczą PO do Sejmu jest Norbert Obrycki (tak zdecydowała premier Ewa Kopacz) czy jednak lepszy byłby Bartosz Arłukowicz (tak chciały władze regionalne partii).

- To jest nasze pierwsze wystąpienie po zatwierdzeniu list przez Zarząd Krajowy PO. Emocje powoli opadają , a ja czuję odpowiedzialność, bo zostałem liderem listy - mówił w czwartek podczas konferencji prasowej senator Norbert Obrycki.

A wiceminister Tomasz Siemoniak zachwalał kandydatów swojej partii, m.in. Norberta Obryckiego, którego zapamiętał jako świetnego marszałka regionu,  czy Sławomira Nitrasa, doradcę premier Ewy Kopacz, który w wyniku autorskich poprawek szefowej rządu awansował z 9. miejsca na liście na drugie. Siemoniak stwierdził też, ze lokomotywą, która jedzie z tyłu jest Bartosz Arłukowicz.

- To jest jedna z naszych najmocniejszych list (kandydaci PO w okręgu szczecińskim - red.) - podkreślał Siemoniak. - Spodziewamy się świetnych wyników.

Były minister zdrowia po rewolucji na listach spadł z 1. miejsca na ostatnie (24.). Arłukowicza nie było na spotkaniu z dziennikarzami. Dlaczego?

- Jest w terenie - odpowiedział marszałek Olgierd Geblewicz, szef PO w Szczecinie.

Kandydaci Platformy zapowiadają, że w kampanii wyborczej postawią na bezpośrednie kontakty z wyborcami.

- Minęły czasy, kiedy można było prowadzić kampanię wizerunkową i „wieszając się” na plakatach przekonać Polaków. Teraz trzeba z Polakami rozmawiać i ich słuchać - mówił Obrycki.

- Będziemy w całym województwie. Będziemy mówić, co udało się zrobić i słuchać, co można jeszcze zrobić - podkreślała posłanka Renata Zaremba. - Ten kraj nie jest z dykty. Mamy się czym pochwalić - dodała. ©℗

(masz)

Na zdjęciu: Wiceminister Tomasz Siemoniak w towarzystwie marszałka Olgierda Geblewicza i kandydatów PO do parlamentu.

Fot.: Robert STACHNIK

Komentarze

wyborca
Mocna lista. Są na niej i lokomotywy i wagony. Z takim składem mogą wywalczyć sporo mandatów.
2015-08-19 19:27:56
wyborca35
lista jest rzeczywiście jedną z najmocniejszych w kraju, Pan Obrycki to bardzo trafna jedynka, duże doświadczenie polityczne i międzynarodowe, a wciąż młody człowiek. pozostali kandydaci również nie odstają daleko w tyle, ludzie zrozumcie, że błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi, tylko PO może nas uchronić przed pisowskim najazdem na wolność naszego kraju i kaczyńskim dyktatem, a przykład pomnika to nic w porównaniu z tym do czego dojdzie, jeśli pozwolicie im na to jako wyborcy! nie dla jarka i antoniego,pozostali z szydło i dudą na czele to tylko i wyłącznie ich narzędzia wykonawcze!
2015-08-15 09:01:52
kotiwa
PO tylko ta partia nie dopuści do zagłady PiS. Wbieram PO bo myślę mądrze. !!
2015-08-14 14:04:54
Mam młodości i normalnosci
Brakuje Marchewki i Żurowskiej. Dwie nowe pozytywne twarze. Wybieram stabilność zamiast rozdmuchanych obietnic PiSu
2015-08-14 13:37:19
xawery
PO to jedyna nadzieja dla tego kraju. Nie dla oszołomów i populistów.
2015-08-14 13:36:13
Łukasz
świetna lista, pozostałe regiony mogą zazdrościć
2015-08-14 13:11:58
Kasia
Parę nowych twarzy, młodych ludzi,którzy są dobrze wykształceni i maja pomysł na Polskę. Dobra lista Obrycki na jedynce, posłanka z Goleniowa Magdalena Kochan to bardzo pracowita kobieta. Ale mój głos powędruje na osobę zupełnie nową, która jeszcze ma zapal i werwę :) Arkadiusz Marchewka
2015-08-14 12:51:00
Wit.
Najlepsza ekipa, napewno zagłosuję na PO
2015-08-14 12:49:57
magda
Dokladnie, sa same lokomotywy. I dlatego one sobie same smigaja po torach a biedny pazazer - przecietny Polak - stoi i czeka czy mu jakis wagon podstawia. W sumie trafne porownanie. mam nadzieje ze od jesieni beda nowe sklady, z wagonami.
2015-08-14 10:13:24
obserwator
POżal się Boże ..........
2015-08-14 05:54:21
mieszkaneic
kto jeszcze na nich zagłosuje oprócz rodzin ?
2015-08-14 05:39:14
elf
to lokomotywa? to popierdułki, POpaprańce!
2015-08-13 22:02:02
Jakub Rabizo
smutne Panie i smutni Panowie. Więcej uśmiechu! Niedługo wybory! :)
2015-08-13 18:33:22
Wyborca
Czy ten Geblewicz wie co mówi? Bartek już ma ich w nosie i będzie rozkręcał firmę prywatną! Już ponoć szuka współpracowników. Norbert ......szkoda gadać! Kluzek trzyma rękę na pulsie !A Renia! O Boże to poprostu genialny polityk z Błotna. Same lokomotywy .....Boże czy oni nie widzą,że cały region z nich już drwi?
2015-08-13 17:23:14
Nie lubię PiS-u
Wygracie bo nie mówicie na siebie ekscelencjo jak to zaczęto czynić w kierunku do nowego Prezydenta podczas wizyty w Korpusie
2015-08-13 17:15:00
mh
A gdzie "lokomotywa tom" Michał Marcinkiewicz, ktory porzucil Szczecin kilka lat temu i mieszka w Warszawie i nagle tu wrócił i mysli ze go ktos wybierze, to się bardzo zdziwi, będę głosował na Platformę ale nie na Michała ,Norbert Obrycki wydaje się najbardziej kompetentny ze wszystkich.
2015-08-13 16:26:06
berg
Pani celebrytka Zaremba chce rozmawiać? O mamelutach, kapeluszach czy o butach?
2015-08-13 16:13:54