piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Po wybuchu na targowisku. To nie były fajerwerki?

Po wybuchu na targowisku. To nie były fajerwerki?

Po wybuchu na targowisku. To nie były fajerwerki?
Data publikacji: 2016-07-27 07:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:51
Wywietleń: 1670 145954

Data zakończenia śledztwa w sprawie wybuchów i pożaru na gminnym targowisku w Osinowie Dolnym ciągle jest nieznana. Biegły sądowy z zakresu pożarnictwa wystąpił o przekazanie protokołu zeznań głównego świadka katastrofy, która – jak wynika z dotychczasowych ustaleń – swój początek miała na stoisku z fajerwerkami.

Śledztwo najprawdopodobniej zakończyłoby się już dawno, gdyby nie wątpliwości, które od samego początku budziła siła detonacji niczym nieprzypominająca wybuchu fajerwerków, a raczej typowych materiałów wybuchowych.

Przypomnijmy, że pod koniec marca br. w wyniku eksplozji na targowisku rannych zostało 11 osób, w tym dwie ciężko. Zniszczeniu uległo osiem samochodów, kilkadziesiąt stoisk i pawilonów. Uszkodzonych zostało kilka budynków sąsiadujących z bazarem.

Kluczowym świadkiem, którego zeznania mogą mieć wpływ na ostateczne wnioski dotyczące przyczyn serii wybuchów i pożaru na gminnym targowisku w Osinowie Dolnym, jest właściciel feralnego stoiska z fajerwerkami, gdzie – jak zeznawali świadkowie – doszło do pierwszej eksplozji.

 – To nie były butle z gazem, które – jak się okazało – były całe, ani też fajerwerki – usłyszeliśmy od jednego ze świadków. – Fajerwerki tak nie wybuchają. Widzieliśmy w 2012 r. wybuchy fajerwerków na sąsiednim targowisku Oder Center Berlin. Tam zniszczenia były niewielkie. Tu odłamki spadały w promieniu dwustu metrów jak po wybuchu trotylu.

 ©℗

R.K. Ciepliński

Fot. Robert Stachnik

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 27 lipca 2016 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską