piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > PO się troszczy o ekspresówkę

PO się troszczy o ekspresówkę

PO się troszczy o ekspresówkę
Data publikacji: 2016-09-27 18:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:56
Wywietleń: 1361 156812

O dokończenie drogi ekspresowej S3 martwią się posłowie PO - Sławomir Nitras i Norbert Obrycki. Chodzi o odcinek dolnośląski - do granicy państwa oraz zachodniopomorski - w kierunku portów.

- Do dnia dzisiejszego nie zostały rozstrzygnięte przetargi, które zostały ogłoszone w październiku ubiegłego roku na budowę dwóch odcinków drogi S3 na północ od Szczecina w kierunku Świnoujścia - alarmował wczoraj poseł Nitras.

Przypomniał też, iż Komisja Europejska odmówiła w lipcu sfinansowania z programu CEF odcinka S3 z z Bolkowa do Lubawki na granicy państwa z Czechami. Jego koszt oszacowano na prawie 3 mld zł, gdyż trzeba będzie wydrążyć dwa tunele. Jeden liczący 2290 m (najdłuższy w kraju) i drugi 310 m.

Nitras zarzucił obecnemu ministrowi infrastruktury i podległym mu służbom "nie złą wolę, lecz brak kompetencji". Zdaniem posła PO poprzedni rząd (PO-PSL) złożył w Brukseli bardzo dobry wniosek o dofinansowanie dolnośląskiego odcinka, ale pisowski gabinet nie monitorował sytuacji, a po decyzji negatywnej, nie odwołał się. Poseł zasugerował więc, aby minister złożył rezygnację.

Jeden z dziennikarzy zastanawiał się, dlaczego „dobrze przygotowany" wniosek złożony jeszcze przez poprzednią p. premier - Ewę Kopacz - został odrzucony przez decydentów w Brukseli w czasie rządów PiS-u. Padło nawet słowo "kumoterstwo?".

(kl)

Fot. Robert STACHNIK

PO się troszczy o ekspresówkę

Komentarze

PIS w ogóle nie buduje nowych dróg
PO wybudowała w regionie prawie całą S-3, a obecny rząd robi zwyczajny sabotaż drogowy
2016-09-28 07:49:07
timek
To trzeba mieć tupet. 8 lat rządzili i nie udało im się. Wszystko szło do Gdańska, po co komu była jakaś ekspresówka na zachodzie, po co jakiś tunel do Świnujścia (w Gdańsku się dało wybudować) Ale teraz to trzeba zabłysnąć, jak to troszczymy się o nasz region Kończ waść...
2016-09-28 01:06:27
Gargamel
Teraz się troszczą, a jak byli u władzy to ch...a kładli. Hipokryci pier....i
2016-09-28 00:47:36
Od dnia 25.10.2015 roku...
Pytanie do PO-nizszego zs...? A co te twoje zwiazki socjalistyczne (zs) "dobrego" do tej pory zbudowaly... majac na to az prawie 70 lat... tj. od 1945-2015 roku liczac ??
2016-09-28 00:36:50
do zs
@zs: PO tak budowało drogi że im gdzieś się zapodziało 20 mld zł przy tych budowach jak podaje magazyn Forbes i do tego rozwalili 300 polskich firm budowlanych!
2016-09-27 23:55:07
zs
Nie bedzie zadnych nowych drog bo ciemnegoludu to nie obchodzi, ma byc 500 na koncie i basta, dzieki PO mamy przez ostatnie wiele lat tyle drog i autostrad ,a ten ciemnogrod nic wam nie zbuduje ,zobaczycie ,
2016-09-27 21:37:50
kabaret
Pan Nitras znowu będzie uskuteczniał jazdę wstecz tym razem na S3.... ???
2016-09-27 21:15:12
Dryja
Tak dwa, trzy lata temu byliby efektywniejsi. Teraz to tyle, że sobie pogadają a na pamiątkę zostanie foto.
2016-09-27 20:46:00
xxx
Ha ha ha ......
2016-09-27 20:21:49
ccc
Dlaczego sami jej nie zbudowali?
2016-09-27 19:34:34
Jazon
Odmówili na osobistą "prośbę" barona de Amber Gold von Tuska.
2016-09-27 19:16:04
PO Pis
A MOŻE TAK POSEŁ NITRAS ZLOŻY INTERPELACJĘ DO MINISTRA ZIOBRO W SPRAWIE WARUNKÓW ZABUDOWY, PRZENIESIENIA WAUNKÓW ZABUDOWY Z NCC ROAD NA ARBET, POZWOLENIA NA BUDOWĘ DLA ARBET ,PRZENIESIENIA POZWOLENIA NA BUDOWĘ Z ARBETU NA EUROVIĘ ORAZ W PRAWIE WYDANIA DECYZJI PRZENIESIENIA POZWOLENIA NA BUDOWĘ BEZ DECYZJI O ŚRODOWISKOWYCH UWARUNKOWANIACH PRZEDWSIĘWZIĘCIA NA RECZ EUROVII CHODZI OCZYWIŚCIE O WYTWÓRNIĘ MAS ASFALTOWYCH NA UL PIESZEJ EUROVII , TEREN ARBETU WŁAŚCICIEL ŁAWICKI ODDALONEJ 200 M OD ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ UL.PIESZEJ I GDAŃSKIEJ PODOBNO KTOŚ O NAZWISKU GZYL HANDLOWAŁ KRUSZYWAMI A MOŻE KRZYSTEK RUSZY SIĘ Z GABINETU FIGER WOSKOWYCH ,CZAS RUSZYĆ MOŻE ZIOBRO BĘDZIE SZYBCIEJ