czwartek, 19 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Po co walczyć ze smogiem?

Po co walczyć ze smogiem?

Po co walczyć ze smogiem?
Data publikacji: 2017-03-03 06:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:57
Wywietleń: 429 219618

Zachodniopomorski Program Antysmogowy, którego głównym zadaniem miało być likwidowanie szkodliwych pieców kopciuchów, nie będzie realizowany. A to dlatego, że tym programem nie zajęła się rada nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jej przewodniczący uznał, że walka ze smogiem w Szczecinie i regionie jest „melodią przyszłości”.

Ogłoszony niedawno przez marszałka Olgierda Geblewicza program mógł się podobać, bo uderzał w najpoważniejszą przyczynę smogu, czyli piece i paleniska, które nie spełniają żadnych norm. Ich likwidacja (chodziło o ponad 2 tysiące pieców) oznaczałaby bardziej czyste powietrze nad Szczecinem i regionem. Miał on jednocześnie wypełnić lukę po zlikwidowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programach ochrony powietrza (Kawka, Prosument, Ryś).

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 3 MARCA 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy 

(mos)

Fot.: D.GORAJSKI

Komentarze

@Do PO-nizszego kom... as,
Przetłumaczysz ten bełkot z twojego na nasz?
2017-03-04 22:13:30
Szkoda.
Dobrym wyjściem byłoby zmniejszenie wydobycia węgla i postawienie na ekologiczne technologie. Ale żeby górnik miał dobrze płatną pracę, jeszcze lepiej płatną - działacz związkowy, dzięki czemu partia władzy będzie obrastała w materialne dobra - doprowadza się resztę Polaków do chorób nowotworowych, na leczenie których nie ma pieniędzy, bo trzeba dotować górnictwo... Polacy to głupi naród, niestety. Wezmą 500 złotych miesięcznie, pozwolą na wyrżnięcie drzew w Polsce, by ktoś nabił sobie kabzę, a na leczenie swoich podtrutych dzieci wkrótce wydadzą 1000. I pójdą jeszcze na to głosować.
2017-03-04 12:04:06
zj
"Jej przewodniczący uznał, że walka ze smogiem w Szczecinie i regionie jest „melodią przyszłości”." A przewodniczący ma dzieci? To niech się ich zapyta, co sądzą o tej melodii. Bo one będą żyć, z dużym prawdopodobieństwem, na tej samej planecie. Dla ich przyszłości radzę się zainteresować tematem. I to od wczoraj.
2017-03-03 16:49:37
może coś o chemtrails
Wystarczy popatrzeć co dzieje się na szczecińskim niebie np. dzisiaj: niebo całe białe od tego co zostawiają samoloty! Tu można zobaczyć to w realu - pilot zapomniał wyłączyć chemtrails i ląduje z włączonymi dyszami: https://www.youtube.com/watch?v=BlTeqBwf2Ic
2017-03-03 13:38:47
Rysio
Oczywiście że nie mizet być realizowany bo PiS razem z Solidarność podpisali pakt że górnicy nie będą strajkować a oni będą wszystko forsować na węgiel. Liczy się spokój i kasa. Przyszłość ludzi i Polski na dziś się nie liczy. Wystarczy spojrzeć jak dewastuja kraj i sami roztrwaniaja pieniądze. Za parę lat to wasze dzieci będą musiałyby spłacić długie obecnej władzy.
2017-03-03 12:30:21
Do PO-nizszego kom... as,
A do czego ta Twoja "jasna czy jasnie-czerwona" Wladza przez 70 lat (1945-2015) tj. w czasach Komunizmu jak i PO-stkomunizmu dopropwadzila.... (!) to juz nie chcesz czy nie PO-trafisz PO-opisywac...?? No smialo...........
2017-03-03 12:13:01
Chorob nowotworowych bedzie co raz wiecej...
A samochody tak ciezarowe jak i osobowe oraz autobusy i motocykle, jak i braki filtrow na roznego rodzaju zakladowych kominach a takze palacze papierosow i roznego rodzaju fajek oraz roznego rodzaju spalane "prochy"... przyczyniaja sie rowniez do tego - co mamy we wdychanym powietrzu ! Gdzie o wycince drzew na wielka skale juz nie wspomne itd...itp... !!
2017-03-03 12:02:39
as
Dojna zmiana niszczy wszystko, teraz i to ,nie bedzie czym oddychac,co ten ciemny narod zrobil w pazdzierniku 2015 to sie w głowie nie miesci, a szkody beda na dziesiatki lat.
2017-03-03 10:30:29
ala
Przewodniczący WFOŚiGW to jakiś ćwok. Jak mu dzieci dostaną astmy to zmieni zdanie
2017-03-03 08:40:05
Czyli PIS ukradł pieniądze Szczecinowi, poprzez swojego wojewodę
czemu mnie to nie dziwi
2017-03-03 08:33:45
RN
Czyli jednak te rady nadzorcze to nie są takie słabe, skoro mogą tyle zdziałać.
2017-03-03 07:25:00