czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pluszak na zdrowie

Pluszak na zdrowie

Pluszak na zdrowie
Data publikacji: 2016-03-10 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:38
Wywietleń: 1279 123035

W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Nerek. Z tej okazji lekarze nefrolodzy ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej zorganizowali wspaniałą akcję wśród dzieci i młodzieży szczecińskich szkół.

Od kilku dni lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego odwiedzają szczecińskie szkoły podstawowe, gimnazja i licea. W czwartek byli z wizytą w I Liceum Ogólnokształacącym w Szczecinie. Mówili głównie o tym jak dbać zdrowie nerek. Przekonywali oni młodzież, że niezwykle ważna jest tu profilaktyka.

- Nerki i zdrowie nerek są niedoceniane przez większość spoełczeństwa. Niestety, coraz więcej osób ma problem z nerkami, co wynika z epidemii cukrzycy, otyłości, nadciśnienia tętniczego, nadużywania leków, czy też zakażeń układu moczowego. – podkreśla prof. Marek Myślak, ordynator Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. – Mówi się dużo o sercu i chorobach układu krążenia, a często pomija się informacje o innych narządach, które także regulują pracę naszego organizmu. Nerki nie tylko uczestniczą w wydalaniu moczu oraz usuwaniu toksyn z organizmu, ale także regulują ciśnienie tętnicze, morfologię krwi i metabolizm kości. Upośledzona praca nerek prowadzi do zaburzeń na wszystkich wymienionych polach, niekorzystnie wpływa także na pracę układu krążenia i serca.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 11 marca 2016 r.

Fot. Robert STACHNIK

Pluszak na zdrowie Pluszak na zdrowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny