poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > PiS: Nie ma zgody na przyjęcie muzułmanów

PiS: Nie ma zgody na przyjęcie muzułmanów

PiS: Nie ma zgody na przyjęcie muzułmanów
Data publikacji: 2017-06-27 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:33
Wywietleń: 277 272547

– Panie marszałku, ilu muzułmanów przyjmie pan do swojego domu, w bezpośrednie otoczenie swoich dzieci, sąsiadów i znajomych? – pyta poseł PiS Krzysztof Zaremba.

A marszałek Olgierd Geblewicz (PO) ustami swojej rzeczniczki Gabrieli Wiatr odpowiada, że nie zapraszał do naszego województwa uchodźców. – Choć pan marszałek jest zdania, że samorządy wspólnie z Kościołem i NGO-sami powinny się włączyć w dzieło humanitarnej pomocy ludziom uciekającym przed wojną – zaznacza Gabriela Wiatr.

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w poniedziałek konferencję prasową w Szczecinie, w czasie której skrytykowało stanowisko PO w sprawie przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu. Głównym adresatem słów był marszałek zachodniopomorski, który w opinii działaczy PiS w negatywnym świetle zaprezentował Polskę w Brukseli.

– Wystąpienie marszałka Geblewicza w Parlamencie Europejskim przedstawiło Polskę jako kraj zaściankowy, który nie miał do czynienia z żadnym legalnym migrantem. A przecież Polska na przestrzeni wieków pokazała coś zupełnie innego. Polska nie jest krajem zaściankowym – stwierdził poseł Artur Szałabawka.

A jego klubowy kolega Michał Jach powiedział: – Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że szaleństwo, którym jest domaganie się przez PO decyzji rządu celem sprowadzenia do Polski imigrantów, którzy są w Unii Europejskiej, dotyczy najwyższych szczebli. Ale ta choroba przeniknęła do szczebla samorządowego.

Politycy zaznaczyli, że zachodniopomorski PiS popiera stanowisko rządu Beaty Szydło, który jest przeciwny przyjmowaniu imigrantów, którzy mogliby zagrażać bezpieczeństwu Polaków.

– Nie da się wymieszać wody z oliwą – podkreślił poseł Zaremba. I przypomniał o przypadkach ataków muzułmanów na mieszkańców Europy Zachodniej.

– W islamie kobiety nie mają duszy i wielu praw – kontynuował Zaremba. – A muzułmanie, którzy tworzą enklawy w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, mówią: „Tu jest szariat”. Panie Geblewicz, to chce pan zafundować naszym dzieciom i kobietom? Na to zgody nie ma. I na szczęście, o tym, kto może się osiedlać w Polsce, decyduje rząd – dodał.

Politycy PiS zaznaczyli, że Polska pomaga Syryjczykom „na miejscu”.

– I nawet jeśli przyjdzie nam płacić za niewywiązanie się Polski ze zobowiązania, które podpisała premier Kopacz (w sprawie przyjęcia uchodźców – red.), nasz rząd zapłaci, bo bezpieczeństwo obywateli polskich nie ma ceny dla gabinetu Beaty Szydło – podkreślił Michał Jach.

Słowa parlamentarzystów PiS skomentował też bezpośrednio marszałek Geblewicz.

– Konferencja PiS jest udowodnieniem tezy, którą postawiłem w Brukseli. Politycy Prawa i Sprawiedliwości posługują się strachem i propagandą, wykorzystują kwestię uchodźców do wzbudzania niepokoju i nienawiści. Nazywają terrorystami wszystkich, którzy uciekają przed wojną, i pomocnikami terrorystów tych, którzy chcą potrzebującym okazać serce – stwierdził Geblewicz. I dodał: – Zdobywając punkty polityczne, PiS krzywdzi innych ludzi. To pokaz pogardy i praktyk z najbardziej ponurych czasów ludzkości – dodał.

(masz)

Fot. Magdalena Szczepkowska

Komentarze

Do @ Patriota
Słyszałeś kiedykolwiek o miejskim slangu poligloto.Chcem żebyś się trochę dokształcił zanim coś napiszesz.
2017-06-28 19:49:21
@Jarun
Moim zdaniem bezpieczeństwo obywateli i uniknięcie losu rdzennych społeczeństw Zachodu, oszukanie 19tys. osób na 850mln zł, wyrzucenie z mieszkań 40tys. osób w samej tylko Warszawie po to, żeby grupa cwaniaków nie siejąc, nie orząc mogła się obłowić czy sprawa zagłady 96 przedstawicieli Polski podczas lotu we wrogim państwie powinna być tematem dyżurnym w publicznej dyspucie i na szczęście jest! I jest to z całą pewnością ważniejsze od samopoczucia sędziego Biernata czy co tam macie akurat w aktualnym przekazie sieczki medialnej TVN czy innych GW.
2017-06-28 17:52:50
emerytka
Temat migracji od rana do nocy jest ekspoalatowany, gdy tym czasem wprowadza się tylnymi drzwiami płatną służbę zdrowia. W ten sposób będzie rozwiązana kwestia bieda senioralna. Czarna przyszłość jest fundowana emerytom, którzy będą mieli emeryturę tysiąc dwieśćie złotych, w warunkach gdy zasadniczo obniża się limit w okulistyce na operację zaćmy. Korzystniej będzie zacząć dyskusję o rzeczywistych problemach emerytów, lub wkrótce nimi będących.
2017-06-28 16:41:51
trzy plus
M. Dem -nie wymądrzaj się. Forum to nie wypracowanie klasowe.
2017-06-28 16:04:45
M.Dem.
"O tym, kto moze sie osiedlac w Polsce, decyduje rząd". Nie. Decyzje rządu sa ograniczone zakresem legislacji podstaw funkcjonowania panstwa w ogole (ustroj, etc. tworczosc typu konstytucyjnego). Rząd jest p o d p o r z a d k o w a n y aktom prawnym, w ktorych tworzeniu współuczestniczy, ale ktore sa wytycznymi wykonawczymi dla niego dopiero po akceptacji i podpisie prezydenta. Instytucja prezydenta panstwa jest odpowiedzialna za KSZTALTOWANIE LOSU PANSTWA. Ustawodawstwo uszczegolowione okresla ramy rządzenia przez rząd. Najwyższe niebezpieczenstwo dla losu panstwa tkwi ponad rządem. W instytucji "glowy panstwa" i strategii ponadpanstwowej, w ktorej realizacje panstwo jest wlaczone. Strategia polska jest elementem strategii totalitaryzmu mas, od czasu zakonczenia II wojny swiatowej gdy stalismy sie czescia obozu sowieckiego. Strategia jest nieśmiertelna i w stałym parciu do zwycięstwa ideologicznego. Etapy rozwoju społeczeństw są kolejnymi manewrami tej strategii. Kopacz w żadnym razie nie była władna wpłynąć na bieg rzeczy. Tak jak i Szydło na teraz. No, ale od tych tuzów politycznych, różnego szczebla, też mamy prawo oczekiwania na działanie rewidujace idee -fixe decydowania o naszym życiu, o losie naszych zwierząt, o "być albo nie być" tego kraju.
2017-06-28 14:53:38
@Patriota
"Chcem Polski..." a chcę żebyś nie kaleczył języka polskiego
2017-06-28 13:14:29
Do Patrioty
Za to doskonale wiemy komu służy PiS - putinowskiej Rosji. Przoduje w tym minister Macierewicz ktory na wszelkie sposoby stara się osłabić polską armię
2017-06-28 12:30:55
Patriora
Popaprańcy jakiemu państwu służycie bo napewno nie Polsce. Sprzedaliście z komuchami prawie cały kraj a teraz chcecie wpuścić do Polski Wilki(Muzułmanów) do zagrody owieczek (Chrześcijan).Jak bardzo trzeba być zaślepiony żeby nie widzieć rozlewającego się Koranu po Europie.Dlaczego Muzułmanie nie uciekają do licznych krajów Muzułmańskich tylkom do nas Chrześcijan zamieszkałych w Europie. Przez wieki nas nie podbili a teraz naszą ziemię dostają za darmo, przez chorych lewacko-liberalnych polityków w Uni Europejskiej. Ja nie chcę Polski, która jak Francja wprowadza stan wojenny i wojsko pilnuje i chodzi po ulicach.Ja nie chcę Polski zakłamanej medialnie jak w Niemczech gdzie Muzułmanie napadają, kradną oraz gwałcą kobiety a o tym nie wolno pisać. Chcem Polski takiej jak teraz, nie ważne czy rządzi PiS czy inna partia.Ale najważniejsze że bronią nas Polaków i naszych interesów.
2017-06-28 10:36:11
M.Dem.
O zgode na istnienie wsrod nas ludzi stokroc gorszych niz muzulmanie, nikt nas nie pytal. Pomyslowosc zbrodni na zwierzetach, bez analizy "kto tak morduje", bez skutecznej blokady realizowania tej potwornej pomyslowosci, nie od dzisiaj kwitnie. I nie muzulmanski ma rodowod. Islam intelektualnie za niski dla "kultury" takich zachowan jak te wobec zwierzat prezentowane ? Boze, Boze. Tez sie boje tego co razem z islamem moze do nas wejsc. Gdy tego co juz jest te tuzy naszej polityki opanowac nie zdolaly, nie umialy, nie chcialy.
2017-06-28 09:48:23
lolo
Tylko PO jest gwarantem islamizacji Polski i powrotu zielonej wyspy , krainy złodziejstwa , obłudy i hipokryzji.
2017-06-28 08:46:52
Jarun
Dyżurny temat pisiorów i reżymowych mediów: uchodźcy, afera Amber Gold , prywatyzacja w Warszawie... no i katastrofa smoleńska. Motłoch trzeba czymś karmić, najlepiej medialną sieczką. A po cichu powywala się z państwowych posad - tych z PO-PSL i za 90 tys. zł powsadza się "swoich" (zakłamanych) pisiorów. Dobra zmiana. Ażeby nie było nudno, to wrzucamy tematy zastępcze.
2017-06-28 08:27:06
Kogo
To kogo w końcu nie chce przyjąć PiS - uchodźców czy muzułmanów, bo coś plączą się w swoich oświadczeniach
2017-06-28 08:05:42
Aaaaaaaaa
A niby dlaczego rzad ma placic? Czas upomniec sie o reparacje wojenne!!
2017-06-28 06:16:46
@lolo
Muszę cię inwalido intelektualny rozczarować. Jak do tej pory, to kraje zachodnie chcą się pozbyć do Polski jedynie muzułmanów, a nie polskich pracowników.
2017-06-27 21:35:57
Zaremba odleciał
"W islamie kobiety nie mają duszy" - a co to ma do tematu uchodźców ? Czy Zaremba był pijany na ten konferencji ?
2017-06-27 19:53:50
miałem nic nie pisać, bo po co.. ale!
..ale dlaczego ten naród dał władzę takim idiotom?
2017-06-27 19:31:05
pipi
Popierdywanie na dywanie...... Problem uchodźców można rozwiązać bardzo prosto, dziwię się iż politycy stronią od tego znanego zjawiska. Ten „genialny“ pomysł istnieje od czasu gdy „homo zlazł z drzewa“ i nazywa się ADOPCJA. Niech D.Tusk ułatwi Niemcom i innym nacjom proces adopcji w tym przypadku (uciekinierzy od „mordercy“ Assada).....Każdy mieszkaniec Unii z „miłosierdziem“ niech weźmie pod swój dach „matkę z dzieckiem na ręku“. Oczywiście adopcja ZMUSZA do obowiązków ale powoduje szybsze integrowanie sią ze społeczeństwem i nie powoduje tak złej separacji „kultur“ jaka jesz np. w Szwecji.... W Polsce pan Schetyna i kumple przez adopcją mogliby załapać się na „pińcet plus“.
2017-06-27 19:30:01
@ do vik
I co że przestaniemy wpłacać jak dziesięciokrotnie więcej bierzemy
2017-06-27 19:01:24
chris
Najlepszy tekst - "Nasz rząd zapłaci" a skąd k... rząd weźmie pieniądze?
2017-06-27 18:53:12
llll
@lolo -Z Chicago bylo by sporo osob ,tam najwieksze siedlisko wolaków
2017-06-27 18:51:22
abc
@Marcin jak unia sie rozpadnie wtedy bedzie u nas ruski mir o to ci chodzi to juz teraz paszol do moskwy do wladimira, chetnie cie przyjmie, tam to jest dopiero raj
2017-06-27 18:49:30
pod rozwagę pisowcom
Bez funduszy unijnych rok i Polski nie ma. Zastanówcie się co robicie
2017-06-27 18:24:03
lolo
Czekam kiedy wszystkich polaków wywalą z innych krajów i deportują do ojczystego pisowskiego kraju. Dziwię się że jeszcze tu nie zjechali. Wszak to kraj mlekiem i miodem płynący od X/2015r. Skoro polska nie chce pomóc innym to po co inni mają pomagać polakom. Przecież to proste. Ja tylko pytam, za to chyba jeszcze nie aresztują ale może już śledzą. Ja tylko pytam.
2017-06-27 17:28:57
Vik
Dodam, że moja babiczka pochodziła z Kabulu.
2017-06-27 17:15:00
zadecyduję o tym sam
PiS to najgorsze zagrożenie jakie mogło Nas spotkać,więc spokojnie -nic gorszego już Nas spotkać nie może.Po drugie nikt za mnie nie będzie decydował jakich gości mam w swoim domu przyjmować,lub komu udzielać pomocy.I po trzecie PiS dzisiaj jest-jutro go nie będzie a Polska odzyska wolność,nastaną nowe porządki co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.Tak więc okupacja potrwa jeszcze góra 30 miesięcy.Nie dajcie się wciągać w bolszewickie dyskusje.
2017-06-27 17:11:20
waga
Ile ten gruby z prawej waży?
2017-06-27 16:41:38
rajmund k. ubek
Żadnych polskich śmieci! Niech sobie Kaczyński, neonaziści i cała reszta prawackich idiotów do San Escobar zabiera.
2017-06-27 16:37:29
Aztek
PiSuary jak zawsze się ośmieszają.
2017-06-27 16:35:02
Marcin
Vik. Unia rozpadnie się już niedługo. Wiązanie swojej przyszłości z trupem nie jest zbyt mądrym planem. Zresztą, pokaż mi państwo, które stało się silne i bogate dzięki jałmużnie. Bezpieczeństwo i przyszłość naszych dzieci i wnuków są ważniejsze niż euro.
2017-06-27 16:15:10
taka prawda
Sz. P. Geblewicz. Proszę sobie przeczytać wywiad z Panią Hege Storhaug. Mi to wystarczyło. Tam zostało pięknie wyjaśnione, nawet właśnie na przykładzie polskich emigrantów, jaka jest różnica, między Europejczykiem, a tym – przepraszam – niebezpiecznym, dzikim muzułmańskim społeczeństwem, które ma jedną podstawową wadę – nie integrują się z tymi co ich przyjmują. To oni są „w gościach” i to oni muszą się dostosować, a nie na odwrót. Głupi politycy Europy Zachodniej (a może zrobili to celowo?) pozwolili im na zbyt wiele. Nie było należytej wnikliwej weryfikacji obcych spoza Europy i mamy to co mamy. I pomimo, że wręcz nie cierpię obecnie rządzących to w kwestii muzułmanów zgadzam się z nimi w 100%.
2017-06-27 16:03:41
:)
Przeciez papiez Franciszek nakazał przyjmowanie uchodzcow, dlaczego nie wykonujecie jego woli skoro to najwyzszy zwierzchnik koscioła na ziemi oraz zastepca sw.Piotra? hahha ,pozatym Polska jest tez współwinna tej sytuacji bo brała udział w wielu wojnach na bliskim wschodzie np w Iraku ,a to sa skutki wlasnie tej wojny, zreszta za kilka-kilkanascie lat to dopiero bedziecie mieli tu najazd z afryki i bliskiego wschodu z uwagi na stale rosnące temperatury,w afryce i okolicy nie da sie juz zyc a wtedy wszyscy ci ludzie rusza do Europy,ciekawe jak ich zatrzymacie, no ale prawactwo przeciez sie tez do tego przyczynia nie dbajac o ekologie i odnawialne zrodla energii ,wiec jak jezdzisz samochodem ktory duzo pali to mniej swiadomosc ze ocieplasz klimat oraz produkujesz smog.
2017-06-27 16:01:25
proszę bardzo panie Geblewicz
Jak marszałek Olgierd Geblewicz (PO) tak koniecznie chce przyjąć islamistów to niech przyjmie ich do swojej willi i podpisze zobowiązanie że będzie ich utrzymywał i odpowie karnie za ewentualne szkody jakie ci osobnicy wyrządzą Polakom! To samo się tyczy niejakiego Misiły z Nowoczesnej!
2017-06-27 15:54:21
Niech Geblewicz nie zapomina.
Od sprowadzającego potencjalne nieszczęście na sąsiadki i sąsiadów będziemy żądać ubezpieczenia od gwałtu, pobicia i zabójstwa.
2017-06-27 15:31:38
do vik
to przestaniemy wpłacać i ichnie firmy zaczną działać tak jak nasze (bez przywilejów i osłon z zagranicy) i zaraz się okaże że jesteśmy na plus
2017-06-27 15:18:22
Do Geblewicza
Posłuchaj Geblewicz! Nikt nie manipuluje mnie strachem i propagandą. Jeżdżę po świecie, widzę, czytam, oglądam w Internecie i mam swoje wyrobione zdanie i dlatego mówię ANI JEDNEGO W POLSCE! ZAKAZ BUDOWY MECZETÓW! ZAKAZ SZERZENIA ISLAMU! Stop cofaniu się do średniowiecza, stop cwaniakom zasiłkowym, którzy uważają, że głupi Europejczycy mają im płacić, bo to wszystko załatwił im Allah. Poza tym o jakich uchodźcach mówisz? Z Syrii? Czy wiesz, że na zakończenie Ramadanu Turcja otworzyła przejściowo do tej pory zamkniętą granicę z Syrią i natychmiast do Syrii wróciło 110tys osób? W swoim antypolskim zacietrzewieniu w imię zniszczenia etnicznego Europy nie zauważyłeś nawet, że wojna tam się kończy. Wywołacie następną, żeby był pretekst do kolejnego najazdu na Europę? Odejdź z życia publicznego, bo do niego nie dorosłeś!
2017-06-27 15:06:35
Obiektywny
Bezpieczeństwo, życie, zdrowie nie mają ceny. Jeżeli trzeba będzie, to lepiej zapłacić wyssane z palca kary, niż ściągać do Polski potencjalnych terrorystów.
2017-06-27 14:43:49
Zako
Panowie z ramienia PIS wyrażają się o uchodźcach w sposób haniebny. Potrafią tylko straszyć nimi ludzi zgrabnie pomijając, że równie dobrze tzw. chrześcijanie są zdolni do morderstw - np. nie tak dawno mieliśmy do czynienia z mordem muzułmanów w Srebrenicy. Ponadto Kurier pomija część niewygodnej wypowiedzi pana Zaręby, gdzie wyraża się o muzułmanach jak o podludziach, ludziach niższej kultury. Naziści mieli właśnie takie poglądy.
2017-06-27 14:22:30
Alicja
Unia niech tak nie krzyczy ponieważ mam wrażenie, że więcej wpłacamy do tej unii niż dostajemy, czyli nawet nie odzyskujemy tego co wpłacamy. Jakoś nie widzę, żeby unia się chwaliła ile wpłaciła Polska a ile odzyskała, skoro tak dużo zyskujemy. Uchodźców, ale tych prawdziwych przyjmujemy - patrz Ukraina. Natomiast imigrantom (to ten rosły mężczyzna z telefonem z jabłuszkiem) z całkowicie innego obszaru kulturowego, gdzie przestrzeganie prawa kraju w którym przebywają mają za nic - mówię stanowcze nie. Dlaczego tak łatwo wypowiadają się co niektórzy politycy (Tusk, Schetyna, Kopacz i inni z tego kręgu) na temat przyjmowania tych imigrantów z krajów arabskich. Jak tak bardzo potrzebują zmian, to niech sobie na chatę ich zaproszą, każdy po jednej rodzinie niech weźmie (dadzą wtedy przykład) i za miesiąc dwa wrócimy do rozmowy z nimi na temat przyjmowania tych rosłych facetów
2017-06-27 14:19:42
smakżycia
Co za obłuda... Panie Zaremba pana dziadek był imigrantem i w grobie się przewraca, urodził się w Heidelbergu a pana prababka była Niemką - Nadzieja Jadwiga von Herwarth. I Pan śmie mówić o imigrantach? Szczecin do 45 roku był niemiecki i wszyscy tu jesteśmy imigrantami. Wstyd wypierać się własnej historii.
2017-06-27 14:16:30
Leon
PiS za to chętnie przyjmie do Polski wszystkich księży pedofili żeby zajęli się naszymi dziećmi
2017-06-27 13:59:55
prawo boskie
A są tacy w Partii Watykanskiej co mówią "mnie obowiązuje prawo boskie, a nie prawo świeckie".
2017-06-27 13:53:26
Szczecin
Popieram żadnych muzułmańskich uchodźców sami nie mamy za co żyć a do tego jeszcze obawiać się o własne życie u siebie w domu
2017-06-27 13:09:31
PL
Jedno jest pewne. Żaden rodowity, uczciwy mieszkaniec Polski nigdy nie wypowiadałby na poważnie słów o przyjmowaniu tych osób. Więc pewnie ktoś widzi w tym jakieś materialne korzyści dla siebie. Nikt o zdrowych zmysłach świadomie nie sprowadza zagrożenia. No chyba, że jest, jak w przypadku przemytników, którzy za pieniądze sprowadzają do Europy to zagrożenie, wiedząc, że to złe, ale zadowalając się dużym zyskiem. A może po prostu osobom, które chcą sprowadzić do nas imigrantów znudziły się ich żony i dzieci, a w ten sposób chcą załatwić swoje problemy osobiste... Nie można już spokojnie zwiedzić Paryża, Londynu, Szwecji, czy tego chcą w Polsce?
2017-06-27 13:07:38
Vik
Ciekawe co zrobi PiS jak Unia zakręci kurek z kasą za nie wywiązywanie się ze zobowiązań i strumień pieniędzy z unijnych funduszy przestanie płynąć do Polski.
2017-06-27 13:06:51
tusk po niemiecku
popieram w 100% żadnych arabskich śmieci w Polsce.. niech sobie Schetyna kodziarze i cała reszta lewackich idiotów do własnych domów za własne pieniadze zabierze biednych studentów i chore matki z dziećmi z Afryki i nie wiadomo skąd jeszcze bo Syryjczyków tam nie ma !...
2017-06-27 12:54:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi