niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna

Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna [GALERIA]

Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna
Data publikacji: 2017-11-23 17:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 20:05
Wywietleń: 1945 302290

Drobne poprawki to nic nadzwyczajnego. Zdarzają się przy prawie każdej tego typu inwestycji – takie słowa od kilku dni płyną z ust przedstawicieli szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego odnośnie odbiorów przebudowy krótkiego odcinka ul. Jagiellońskiej – między pl. Ludwika Zamenhofa i al. Wojska Polskiego. Tyle że do tych drobnych poprawek – jak się można było przekonać naocznie choćby w czwartek (23 listopada) – trzeba było sprowadzić ciężki sprzęt budowlany. W kilku miejscach trwały rozkopy i naprawy na całej długości tej części ulicy. Naszą uwagę przykuły też drzewa w... betonie.

Wystarczył krótki spacer w czwartek, by się przekonać, że co najwyżej o zmierzchu, kiedy rozbłyskują tam nowe uliczne latarnie, można nie dostrzec owych drobnych – jak twierdzą urzędnicy z ZDiTM, zlecający roboty – usterek na oddanej do użytkowania  dwa tygodnie temu ulicy. Do wielu studzienek kanalizacyjnych woda nie spływa – w licznych miejscach zatrzymuje się dokładnie przed nimi. Do tego dodatkowe przekładanie i szlifowanie chodników przez robotników. A przed bramą kamienicy pod numerem 16 na całej szerokości rozebrany do podbudowy pas nowego wjazdu, będącego częścią chodnika z kostki... a na nim koparka. 

Oprócz wygaszonej już tryskającej kolorowymi strumieniami fontanny na placu Ludwika Zamenhofa, w miejscu rozebranej Frygi, otoczonej betonowymi donicami i ławami, nowością są posadzone tam szpalerem drzewa. A wokół nich można "podziwiać" pionierskie rozwiązanie w części związanej z zielenią i małą architekturą. W sumie 17 okazów glediczji trójcierniowej (odm. sunburst) otoczonych zostało - zgodnie zresztą z projektem - kratami 2 m x 2 m z szarego betonu. 

Wykonawcą przebudowy kosztującej prawie 6 mln zł była spółka Eurovia. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna Pikuś, czyli usterki, łatanki i fontanna

Komentarze

@ dscssd
Nie wracaj ze swoimi obszymurkami, czyli ze swoją "firmom" ;-))) A-laska czeka:-))
2017-11-24 19:21:51
kaprys
O znowu odezwał się stary stoczniowiec, przedsiębiorca, ułan, matka pięciorga dzieci, nauczycielka...itp czyli nudzący się hultaj w dodatku mitoman. A "twoja firma-krzak" zajmowała się piciem mózgotrzepów i szczaniem w bramach w okolicy placu, a teraz ronda.
2017-11-24 13:02:04
dscssd
Jak dobrze, że się stamtąd z swoją firma wyniosłem.
2017-11-24 12:26:19
Absurdy drogowe
Dlaczego chodnik na ulicy Jagielońskiej jest szerszy od jezdni? Kolejny absurd drogowy. A fontanna, to widać od razu, że dali zarobić firmie budującej fontanny. Kolejny absurd drogowy-fontanna na środku jezdni.
2017-11-24 11:45:13
Benek
A wyobrażacie sobie, co się tam będzie działo za rok, jak skończy się gwarancja na wykonane prace? To wszystko - teraz posklejane na "slinę i butapren", żeby trzymało sie na odbiór - zacznie sę rozsypywać. No i za rok, dwa najdalej - następny remont za społeczne pieniądze. A gdzie był inspektor nadzoru w czasie gdy wykonywano to partactwo? przecież na każdej stronie dziennika budowy są jego podpisy? Nie wiem jak Was, ale mnie zaczyna męczyć ta niegospodarność.
2017-11-24 11:38:22
On
A kto umyje zabrudzone elewacje budynków, które ucierpiały od kurzu i pyłu podczas prac przy pseudo modernizacji ulicy
2017-11-24 09:52:32
Pl
Ciekawa przebudowa, oby ożywiła tam handel, wskazane butiki z przeróżnym asortymentem, no i konieczna naprawa elewacji aby dopełnić całości, fajna ulica w centrum : )
2017-11-24 08:28:04
Kśiśtek
ODWOŁAĆ KRZYSTKA JAK NAJSZYBCIEJ.DO PRZYSZŁEGO ROKU TO ZAMKNIE CAŁE MIASTO DLA SAMOCHODÓW
2017-11-23 22:47:22
polski rzemieślnik
Projektant i wykonawcy mają na swoją chałturę i fuszerkę zawsze jedną odpowiedź: "Panie w tym internecie to hejt". Cokolwiek źle powiesz, to od razu w krzyk: to hej! Jednym słowem: spartaczona ulica, bez pomyślunku.
2017-11-23 21:04:02
pytanie do radnych ?
Rondo źle zaprojektowane i źle zrobione... wyszła Fryga-bis. Z jednej strony projektant od siedmiu boleści, a z drugiej strony partacze i mamy rondo Zamenhofa. Ale ktoś to zatwierdził?
2017-11-23 20:26:21
ala66
Czy tak trudno ustawić pachołki w pionie? Co widać na zdjęciu na tle nissana. Przy okazji. Solidne zamontowanie znaku w Szczecinie to problem. Prawie wszystkie są krzywe...
2017-11-23 20:24:58
ekspert
Tak źle zaprojektowanej przebudowy ulicy to chyba w Szczecinie jeszcze nie było. Rondo, gdzie można siedzieć i wprawie wokoło, jeżdżą samochody. No głupiej nie można było. Po pierwsze rondo jest za duże i niepotrzebna fontanna z siedziskami.Po co tak szeroki chodnik? Pomyśl głąbie, że Szczecin leży na Północy, a tu: deszcze, zimno, to nie Rzym. Widać, że przebudowa "po największych kosztach". A co tam, podatnik zapłaci.
2017-11-23 20:04:47
Szczecin
123 dokładnie, jak coś robią to źle jakby leżało i by nic nie robili tez źle, takie to szczecinskie...
2017-11-23 19:46:13
123
To chyba dobrze że poprawiają zanim ktoś tę robotę odbierze. Najpierw poprawki, a potem dopiero zapłata.
2017-11-23 18:05:03
Obs.ryver
Czyli inspektor nadzoru był pijany albo lubi "wziatki".... Inspektor na budowie reprezentuje inwestora, więc to inwestoor dał du.py.... A, wykonawca będzie się grzebał, coś robił i targował się z projektantem o zmiany w projekcie i kosztorysie....