środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pijany kierowca jechał wężykiem

Pijany kierowca jechał wężykiem

Pijany kierowca jechał wężykiem
Data publikacji: 2016-12-01 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:03
Wywietleń: 110 179849

Nietrzeźwy kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów został zatrzymany przez rymańskich mundurowych dzięki czujności policjanta po służbie, który zauważył niepokojące zachowanie kierującego. Po wytrzeźwieniu kierowca usłyszy zarzuty.

– Policjant jadąc prywatnym samochodem w dniu wolnym od pracy na drodze pomiędzy Pobłociem Małym a Ramlewem zauważył, że poprzedzający go kierowca samochodu marki Audi ma trudności z utrzymaniem właściwego kierunku poruszania się. Sposób jazdy wskazywał, iż może znajdować się on w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił policjantów z Posterunku Policji w Rymaniu, a następnie pojechał za kierowcą – podaje asp. Tomasz Kwaśnik.

Mundurowi z Posterunku Policji w Rymaniu zatrzymali w miejscowości Ramlewo wskazany przez swojego kolegę samochód. Podejrzenia się potwierdziły. Kierowca miał blisko dwa promile alkoholu we krwi. W dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania oraz miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Jak się okazało, jego pasażerem był właściciel pojazdu, który został ukarany przez policjantów za dopuszczenie do kierowania osoby pod wpływem alkoholu i nie mającej wymaganych uprawnień.

Kierowca został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzut, za który grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.) 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi