czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pijani jadą do Dębna

Pijani jadą do Dębna

Pijani jadą do Dębna
Data publikacji: 2015-07-23 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:21
Wywietleń: 328 5018

Od kilku tygodni policjanci z Barlinka wożą osoby będące pod wpływem alkoholu na szczegółowe badania do szpitala w Dębnie. W obie strony do pokonania mają około 120 kilometrów. Zajmuje to kilka godzin. Kiedy wyjazd przypada w porze nocnej, gminy pilnuje niewielka liczba stróżów prawa.

W Barlinku także funkcjonuje szpital. W odległości 30 kilometrów od miasta są szpitale w Choszcznie, Pyrzycach czy Gorzowie Wlkp. Sami policjanci twierdzą, że ktoś coś tutaj przespał. Z jednej strony oszczędności, z drugiej jazda do Dębna. I wcale nie jest powiedziane, że zdarza się to tylko raz dziennie. O nocnych wyjazdach nie chcą się wypowiadać.

O wyjaśnienie takiego stanu rzeczy poprosiliśmy rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. St. asp. Irena Kornicz, z zespołu prasowego KWP, pisze m.in.: „W czasie ogłoszenia przez Policję przetargu na świadczenie tego typu usług medycznych Szpital w Barlinku nie złożył oferty w tym zakresie, co uniemożliwiło podpisanie umowy z tą placówką. Najbliższym szpitalem, który spełnił wszystkie formalne wymagania, i z którym podpisano porozumienie była placówka w Dębnie".

Jacek Słomka

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 24 lipca 2015 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje