środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pijani jadą do Dębna

Pijani jadą do Dębna

Pijani jadą do Dębna
Data publikacji: 2015-07-23 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:21
Wywietleń: 313 5018

Od kilku tygodni policjanci z Barlinka wożą osoby będące pod wpływem alkoholu na szczegółowe badania do szpitala w Dębnie. W obie strony do pokonania mają około 120 kilometrów. Zajmuje to kilka godzin. Kiedy wyjazd przypada w porze nocnej, gminy pilnuje niewielka liczba stróżów prawa.

W Barlinku także funkcjonuje szpital. W odległości 30 kilometrów od miasta są szpitale w Choszcznie, Pyrzycach czy Gorzowie Wlkp. Sami policjanci twierdzą, że ktoś coś tutaj przespał. Z jednej strony oszczędności, z drugiej jazda do Dębna. I wcale nie jest powiedziane, że zdarza się to tylko raz dziennie. O nocnych wyjazdach nie chcą się wypowiadać.

O wyjaśnienie takiego stanu rzeczy poprosiliśmy rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. St. asp. Irena Kornicz, z zespołu prasowego KWP, pisze m.in.: „W czasie ogłoszenia przez Policję przetargu na świadczenie tego typu usług medycznych Szpital w Barlinku nie złożył oferty w tym zakresie, co uniemożliwiło podpisanie umowy z tą placówką. Najbliższym szpitalem, który spełnił wszystkie formalne wymagania, i z którym podpisano porozumienie była placówka w Dębnie".

Jacek Słomka

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 24 lipca 2015 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi