poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pieniądze wyrzucone w błoto. Zniknęło molo w Ińsku

Pieniądze wyrzucone w błoto. Zniknęło molo w Ińsku

Pieniądze wyrzucone w błoto. Zniknęło molo w Ińsku
Data publikacji: 2016-05-24 06:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-15 17:54
Wywietleń: 4284 135185

Ze względu na fatalny stan techniczny demontowane jest molo na plaży miejskiej w Ińsku. Nowy pomost stanie być może w przyszłym roku.

Efektowną promenadę nad ińskim jeziorem wybudowano kilkanaście lat temu, dzięki zaangażowaniu ówczesnej burmistrz Teresy Działoszewskiej i pozyskanym funduszom unijnym na rozwój bazy turystycznej gminy. Ale już w trakcie budowy mola specjaliści informowali urzędników o zauważonych przez nich nieprawidłowościach. Potwierdziła to również ekspertyza, zlecona w ub.r. przez burmistrza Ińska wyspecjalizowanej firmie.

– Według projektu pale powinny być wykonane z drewna dębowego, a wstawiono sosnowe – tłumaczy Jacek Liwak, burmistrz Ińska. – Dylina, czyli deski na molo, miały być z modrzewia, a także były z sosny. I to wszystko bez impregnacji. Autorzy analizy stwierdzili też brak konserwacji drewna, zbyt płytko wbite pale oraz niezachowanie odpowiedniej dylatacji pomiędzy deskami. Tylko pale, a w zasadzie ich części znajdujące się pod wodą, wyglądały dobrze. Pomost znajdował się w tak bardzo złym stanie technicznym, że specjaliści uznali, iż jego rozbiórka jest konieczna, również ze względu na bezpieczeństwo wypoczywających nad naszym jeziorem osób.

©℗
(gra)

Fot. Czesław Burdun

Na zdjęciu: Tyle zostało z efektownej promenady w Ińsku.

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 24 maja 2016 r.

Komentarze

Robert
No coz nowy burmistrz musi na czyms zarobic wiec trzeba od nowa krowe doic szkoda tylko ze kosztem wypoczywajacych nad bardzo ladnym i bardzo zaniedbanym jeziorem
2017-08-15 17:52:16
Kto ten pomost rozbierał?
Ten kto rozbierał ten pomost powinien bardziej myśleć. To jest strzeżona plaża i ludzie tam pływają, chodzą.Część pomostu która była zadaszona została rozebrana ale cały dach tej części leży pod wodą. Tam leżą deski z wystającymi gwoździami nie polecam być przy prawej stronie plaży. Polecam iść na środek plaży i tam korzystać. Jest płytko i nie ma tam części pomostu.
2016-07-21 14:15:03
ja
mam nadzieje ze nowe molo jednak powstanie , tamto było naprawdę ok , drabinki , wyznaczone glebokosci , i wielka frajda dla wszystkich , znamy już przypadki ze cos zostało rozebrane i... dalej nikt niczego już nie dotyka... a jezioro bez pomostu to po prostu nieporozumienie i bzdura kompletna ... wiec zycze szybkiego pomysłu na nowe molo i oczywiście stosownych pieniazkow , amen .
2016-05-31 22:50:00
Ewa wzywa 07
Na to tylko Bareja...Dno i kilo kitu.
2016-05-25 17:32:16
Silny
Skoro molo powstało za pieniądze unijne , a molo jest w tak złym stanie, że trzeba je rozebrać, to chyba coś nie tak? Kto za to odpowiada , bo chyba tak się tej sprawy pod dywan nie zamiecie??? Z turystyką to w tej gminie też niezaciekawie, choć warunki są idealne to bazy brak.
2016-05-24 20:56:52
KOKO
Trzeba sprawdzić, jakie warunki zostały określone w specyfikacji zamówienia. Jeżeli nie było wymogów co do gatunku i jakości drewna, to mamy tego efekt.
2016-05-24 14:14:53
Gość
Sprawa jest prosta jak drut. Skoro organizuje się przetargi, w których jedynym kryterium jest cena, wygrywają je firmy robiące byle co i z byle czego. Tak rozpadną się wszystkie inwestycje zrealizowane z unijnych pieniędzy.
2016-05-24 14:12:55
ByŻyłoSięLepiej
nie w błoto a do odpowiedniej kieszeni
2016-05-24 09:27:05
bezsilny
w szczecinie mostek na kąpielisko dziewoklicz został wykonany "podobnie" pytanie jest jedno!!! KTO TO ODEBRAŁ... dlaczego jeszcze pracuje i ma się dobrze?
2016-05-24 08:57:57
Taaa....
Pora sięgnąć po cytat z jednego z kultowych seriali. Kwestia S. Anioła: "-I jak to teraz wygląda? Jak g..wno w lesie!. I ja się na to nie zgadzam!"
2016-05-24 07:48:34