wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pielęgniarki przed bramą szpitala

Pielęgniarki przed bramą szpitala

Pielęgniarki przed bramą szpitala
Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:58
Wywietleń: 298 2870

Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie manifestowały wczoraj swoje niezadowolenie z warunków pracy i płacy. Już w lutym tego roku ich zakładowy związek zawodowy skierował do dyrekcji placówki swoje postulaty dotyczące podwyżki płac i zwiększenia obsady na oddziałach. Nie zostały spełnione.

- Mam 66 lat i powinnam już być na emeryturze, ale wciąż pracuję, bo moje świadczenie po 34 latach pracy wyniosło niecałe 1000 złotych - opowiada Maria Toczyłowska, pielęgniarka zatrudniona na kontrakcie w polickiej filii SPSK nr 1 w Szczecinie. - Jak miałam za to przeżyć?

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej (i jego polickiej filii) pracuje około 800 pielęgniarek i położnych. Większość na kontraktach. We wczorajszej pikiecie przed szpitalem udział wzięło około 150 pań - tylko te, które w tym czasie nie były zajęte pracą na oddziałach.

- Nie chcemy odchodzić od łóżek pacjentów - mówiły pielęgniarki. - To ostateczność. Chcemy zwrócić uwagę na naszą trudną sytuację.

- Poświęciłyśmy naprawdę dużo czasu na rozmowy z dyrekcją - mówiła Marzena Kabat, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP. Wysuwałyśmy dwa postulaty: chcemy tysiąc złotych brutto do pensji zasadniczej i wsparcia w codziennej ciężkiej pracy. Ten drugi postulat dyrekcja obiecała spełnić, ma zatrudnić do pomocy opiekunów medycznych i ratowników. Ale postulat dotyczący podwyżki nie zostanie spełniony. Powstał więc protokół rozbieżności i od 7 kwietnia jesteśmy z dyrekcją w sporze zbiorowym.

Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej i tak domagają się mniejszej podwyżki, niż postuluje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Ten bowiem mówi o 1500 złotych brutto do pensji zasadniczej. 

Agnieszka Spirydowicz

Więcej w jutrzejszym papierowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi