środa, 21 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pielęgniarki przed bramą szpitala

Pielęgniarki przed bramą szpitala

Pielęgniarki przed bramą szpitala
Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:58
Wywietleń: 340 2870

Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie manifestowały wczoraj swoje niezadowolenie z warunków pracy i płacy. Już w lutym tego roku ich zakładowy związek zawodowy skierował do dyrekcji placówki swoje postulaty dotyczące podwyżki płac i zwiększenia obsady na oddziałach. Nie zostały spełnione.

- Mam 66 lat i powinnam już być na emeryturze, ale wciąż pracuję, bo moje świadczenie po 34 latach pracy wyniosło niecałe 1000 złotych - opowiada Maria Toczyłowska, pielęgniarka zatrudniona na kontrakcie w polickiej filii SPSK nr 1 w Szczecinie. - Jak miałam za to przeżyć?

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej (i jego polickiej filii) pracuje około 800 pielęgniarek i położnych. Większość na kontraktach. We wczorajszej pikiecie przed szpitalem udział wzięło około 150 pań - tylko te, które w tym czasie nie były zajęte pracą na oddziałach.

- Nie chcemy odchodzić od łóżek pacjentów - mówiły pielęgniarki. - To ostateczność. Chcemy zwrócić uwagę na naszą trudną sytuację.

- Poświęciłyśmy naprawdę dużo czasu na rozmowy z dyrekcją - mówiła Marzena Kabat, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP. Wysuwałyśmy dwa postulaty: chcemy tysiąc złotych brutto do pensji zasadniczej i wsparcia w codziennej ciężkiej pracy. Ten drugi postulat dyrekcja obiecała spełnić, ma zatrudnić do pomocy opiekunów medycznych i ratowników. Ale postulat dotyczący podwyżki nie zostanie spełniony. Powstał więc protokół rozbieżności i od 7 kwietnia jesteśmy z dyrekcją w sporze zbiorowym.

Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej i tak domagają się mniejszej podwyżki, niż postuluje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Ten bowiem mówi o 1500 złotych brutto do pensji zasadniczej. 

Agnieszka Spirydowicz

Więcej w jutrzejszym papierowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanny utopione
Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy