środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > PANtografik uczy i podpowiada

PANtografik uczy i podpowiada [FILM]

PANtografik uczy i podpowiada
Data publikacji: 2016-10-04 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:57
Wywietleń: 1256 157795

PANtografik, sympatyczna postać, która będzie przypominała pasażerom o tym jak należy się zachować w komunikacji miejskiej, została już przedstawiona uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinie. Dzieci obejrzały także film „Bezpieczny tramwaj” i wzięły udział w konkursie dotyczącym zasad ruchu drogowego. Spot przygotowany przez spółkę Tramwaje Szczecińskie i Telewizję Szczecin pokazany był pierwszy raz i spotkał się z dużym zainteresowaniem i akceptacją. Jest dostępny dla wszystkich szczecińskich podstawówek.

- Jak bezpiecznie dotrzeć do tramwaju? Jak zachować się podczas podróży nim? Młodzi pasażerowie dowiadują się tego z filmu, który bezpłatnie ma trafić do wszystkich szkół podstawowych w Szczecinie - informuje Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Materiał ma uświadomić dzieciom, że tramwaj to ogromna maszyna, która nie zatrzyma się w jednej chwili i trzeba uważać zarówno podczas jazdy nim jak i w drodze do przystanku. Dodatkowo spot przypomina o konieczności ustąpienia miejsca osobie starszej czy trzymania się poręczy podczas podróży. Podstawowe zasady pokazane są w formie scenek, w których aktorami są młodzi piłkarze z KS Stal Szczecin.

- Mamy świadomość, że zarówno dzieci jak i dorośli zapominają czasami jak zachować się w tramwaju. Liczymy na to, że nasza akcja przypadnie pasażerom do gustu i poprawi się ich świadomość i komfort jazdy. Uczniowie na lekcjach wychowawczych będą mogli zobaczyć krótki film, w którym zaprezentowane jest to, co najbardziej dotyczy najmłodszych psasażerów właśnie - zdejmij słuchawki, rozejrzyj się, nie biegnij – chcemy, żeby najmłodsi nie zapominali o tym i dbali o swoje bezpieczeństwo. To jest pierwszy element naszej akcji. – dodaje Krystian Wawrzyniak, prezes spółki Tramwaje Szczecińskie.

 

Komentarze

Kasa
Żałosne, ale liczy się, że ktoś skasował za stworzenie takiej maszkary.
2016-10-05 07:40:51
Gargamel
Czy kolo który wymyślił tą postać odpowiada też za zapomnianego juź dzisiaj duszka-ciepluszka jakiego SEC zaprezentował nam kilka lat temu??
2016-10-04 22:31:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi