wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pamiętali o 17 września

Pamiętali o 17 września

Pamiętali o 17 września
Data publikacji: 2015-09-17 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:17
Wywietleń: 97 21238

Przy pomniku Sybiraków na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie związki Sybiraków zorganizowały uroczystości upamiętniające rocznicę napaści Sowietów na Polskę. ZSRR najechał walczącą z Niemcami Polskę w 1939 roku bez formalnego wypowiedzenia wojny, na mocy tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow.

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Jak już się bawimy
to mam pytanie co się zdarzyło 12 września 1939 r w Abbeville no matołki który pierwszy odpowie?
2015-09-19 16:20:16
Jak widać prawicowe matoły popisują sie głupotą
zapominają, że sanacyjni geniusze podpisali z Anglią i Francją układy o pomocy, 3 września 1939 r z wielkim hałasem ogłosili oni wypowiedzenie wojny Niemcom. I na tym skończył się ich udział w wojnie 1939 r. 12 września 1939 roku w Abbeville Daladier i Chamberlain olali Polaków i Polskę ciepłym moczem gdyż uznali że utrzymywanie frontu na wschodzie nie ma sensu. Takie to sukcesy prawicowych nieudaczników spowodowały, że 17 września to była tylko jak mówi klasyk (ch.... d...... i kamieni kupa) ci bohaterscy wodzowie hurtem uciekali przez most w Zaleszczykach zostawiając armię bez dowództwa ( choć może to i dobrze) i zza Prutu pyskowali , ten wirtualny prezio Mościcki swój mandat wyrzucił do kibla i udał sie na emigrację do Szwajcarii, a wielcy wodzowie co sił w nogach zwiali do Paryża , żaden z nich nie chciał stanąć na czele wielkiej polskiej armii przeciwko Rosjanom, kazali im oddać zabawki i wracać do domu, ale o tym te zdziczałe polskie prawiczki nie wspominają, dalej bredzą o wrednej napaści, takiej samej jak ta z 2 października 1938 roku ,ach zapomniałem, jak Polak napadnie na słabszego to jest czyn bohaterski, a jak silniejszy napadnie na Polskę to jest wiekuista zdrada i nóż w plecy
2015-09-19 16:13:12
Jan
Resortowe, nie resortowe, to niema znaczenia. W tym konkretnym przypadku jak rzadko kiedy ma zastosowanie powiedzenie "kto czym wojuje od tego ginie". Jeśli będziesz historii uczył wybiórczo, przedstawiając jedynie "wygodne" zdarzenia to pozbawiasz ludzi możliwości wyciągania wniosków na przyszłość. O to chodzi? Czy o to, że "jak ktoś Kalemu ukraść krowę to zły uczynek, a jak Kali komuś to dobry"?
2015-09-18 06:47:06
...
Resortowe dzieci są wszędzie....
2015-09-18 06:04:25
Jan
Dobra nie bawmy się w zgadywanki, w końcu młodzież ma w tygodniu tylko jedną godzinę historii. 2 pażdziernika 1938 roku, gdy Czechosłowacja broniła się przed niemieckim "anschluss sudetenland" od tyłu na Zaolzie uderzyły oddziały polskie. Jest w podręcznikach?
2015-09-17 19:32:09
Zniszczenie
tego pomnika to hańba dla Polski i Polaków.
2015-09-17 18:31:58
Jan
Data przeze mnie podana niema nic wspólnego z ruskimi :) Jak już, to chechosłowacki :D
2015-09-17 18:30:18
do Jan
spadaj ruski trolu
2015-09-17 17:31:24
Jan
To ja przewrotnie zapytam - kto pamięta 2 października (dla ułatwienia 1938 rok)?
2015-09-17 16:14:51