piątek, 18 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych
Data publikacji: 2016-03-01 17:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:37
Wywietleń: 111 121916

Dziś, czyli w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ulicami Szczecina przechodzi organizowany od kilku lat Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się na pl. Grunwaldzkim o godz. 17.

Po złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary komunistycznego terroru uczestnicy przejdą ulicami Szczecina do Katedry Św. Jakuba na uroczystą Mszę Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, która rozpocznie się o godz. 19.

(as)

Fot. R.STACHNIK

 

Komentarze

Mm
Za platformy wystawiliby oddziały zomo
2016-03-01 21:32:40
żygać się chce
Za komuny zrobili z nich bandytów.. Obecnie krzyczą że Bohater!.. a prawda historyczna , jak zwykle, po środku. Nic nie jest tam białe ani czarne.. To była zwykła wojna domowa.. polak zabijał polaka bo ten drugi miał inne poglądy. Jakoś dziwnie to wszystko obecnie podobne.. jedni za piślandią drudzy za kodlandią. Polska, bidna wschodnia i Polska zachodnia... A tu jeden z drugim już ubliża mieszkańcom Szczecina. A swoją drogą.. rechot historii słychać.
2016-03-01 21:04:08
zbyszek
Szczecin jest siedliskiem komunistycznych zbrodniarzy. I oni pleta bzdury na temat ŻW. A może byscie okazali troche skruchy że żyjecie w Polsce. To jest Polska. A tu nie ma miejsca dla drani komunistycznych.Dość.!!!
2016-03-01 20:47:04
obiektywny wielkopolanin
Wśród przesiedleńców w zach-pomie trudno oczekiwać obiektywizmu wobec żołnierzy wyklętych , toć to potomkowie "komuszej władzy".....
2016-03-01 19:52:38
Brawoo młodzi
POLSKA dla POLAKÓW
2016-03-01 19:44:11
Brawo młodzi!
Komunistyczna propaganda przeprała niektórym mózgi i ciągle plotą o małorolnych chłopach. Komentarze jak z Trybuny Ludu albo Głosu Szczecińskiego sprzed lat, żenada. Dlatego tym bardziej cieszą tysiące młodych patriotów na marszu w czerwonym Szczecinie.
2016-03-01 19:27:31
ccc
Cześć i chwała Bohaterom.
2016-03-01 19:24:29
J-23
Wybrany z listy Kukiza poseł Chruszcz złożył Kwiaty jako Ruch Narodowy. Chyba coś nie tak z Kukizem lub Chruszczem.
2016-03-01 19:03:57
i kolejne znalezione w necie:
Ze zgrozą konstatuję, ze coraz mniej mam wspólnego z Polska, którą mi się buduje.Ja, wychowanek ojców Dominikanów z Krakowa coraz częściej myślę , że nie po drodze jest mi z tymi wszystkimi "patriotami". Powrzucano do jednego wora wszelkiej maści bandziorów strzelających w plecy małorolnym chłopom i ideowców walczących z wiatrakami. Tym drugim na pewno należy się cześć ale tym pierwszym ? Dlaczego nie ma świadectw o zbrodniach tych bandytów ? Dlaczego nikt nie pochyli się nad krytycznymi wpisami w internecie.? Tak jakby niczego takiego nie było. Wyklęci to nie przeklęci. Czy aby na pewno?
2016-03-01 18:13:31
a tak, z innych stron internetu... z innej strony popatrz na tych "boCHaterów"
to akurat o wypowiedzi niejakiej Szydło, ..Beaty Szydło: mak.marek : .."Dodała, że "historia oddaje cześć tym, którzy polegli broniąc tego, co najwartościowsze: ojczyzny, swojej rodziny, swojego domu". Mówiła, że współcześnie Polska też potrzebuje "takich niezłomnych, którzy będą zawsze stawali w jej obronie"... Górnolotne i bałamutne słowa... ..To oni "broniąc swojej rodziny i swojego domu"?... mordowali czyjeś rodziny i kasowali czyjeś domy... ..I dalej pani premier wzywa do kontynuacji tego "dzieła" współcześnie... Dalej czytamy że: "Trwa śledztwo IPN, którego głównym celem jest ustalenie liczby ofiar i miejsca, lub miejsc ich pochówku. W śledztwie jest mowa o 592 ofiarach, ale odkryte dokumenty wskazują, że zamordowanych może być więcej".. To może IPN pokusi się także w ramach dochodzenia prawdy o podliczenie liczby ofiar tych "bohaterskich" bojowników podziemia?....
2016-03-01 18:12:11
gosc
A ci co lubią swastyki i kółko i krzyzyk tez beda ? jedni sie drugich nie wypieraja mam na myslich tych "normalnych" patriotow.
2016-03-01 17:47:37