czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Otwarto halę gimnastyki sportowej

Otwarto halę gimnastyki sportowej [GALERIA]

Otwarto halę gimnastyki sportowej
Data publikacji: 2016-09-15 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:55
Wywietleń: 3329 155072

Szczecin ma najnowocześniejszą w Polsce salę do gimnastyki sportowej. W czwartek odbyło się jej oficjalne otwarcie, a w planach jest organizacja Mistrzostw Europy w 2019 r. Obiekt będzie głównie służył do treningów młodych gimnastyczek i gimnastyków, a także do zgrupowań kadry narodowej.

Sala treningowa do gimnastyki sportowej kobiet i mężczyzn powstała przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej. Kosztowała 6,2 mln zł, 42 proc. pochodziło z dotacji Ministerstwa Sportu, pozostałe 58 proc. zapewniło Miasto Szczecin.

- Jest to najnowocześniejszy obiekt w Polsce, który przede wszystkim będzie służył do treningów gimnastycznych dla naszej młodzieży - powiedział prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Te dzieci już od pierwszej klasy potrafią zadziwić swoimi umiejętnościami: chodzą na rękach, skaczą. Teraz będą mogły w świetnych warunkach te umiejętności doskonalić i zdobywać sukcesy.

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA HALI

Licząca 1060 mkw. powierzchni użytkowej hala, to specjalistyczny obiekt treningowy do gimnastyki sportowej z zapleczem socjalno-sanitarnym i gabinetem odnowy biologicznej. Jest jedyną tego typu salą w Polsce dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań jak, doły asekuracyjne - ponaddwumetrowe doły w podłodze wypełnione pianką oraz rów gimnastyczny, pełniący rolę asekuracyjną. Hala jest wyposażona w poręcze, równoważnie i ścieżki batutowe. 

- To jest jedyna taka sala w Polsce, w dodatku wybudowana od podstaw. Nowatorskie rozwiązania są zasługą pomysłów dyrektora Dudy, który podpatrywał różne obiekty Europy. Teraz do Szczecina przyjechali dyrektorzy szkół z Gdańska, w którym powstaje hala i z Bydgoszczy, gdzie jest projekt, by obejrzeć szczecińskie zastosowania i wprowadzić je u siebie - przyznała Barbara Stanisławiszyn, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego. - Będą się tu też odbywać zgrupowania i szkolenia kadry narodowej, przygotowywanej na Olimpiadę w Tokio.©℗

Elżbieta Kubera

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Hala robi wrażenie: specjalistyczna, bardzo nowoczesna i zbudowana od podstaw

Komentarze

Sportowiec
Mogliby także zadbać chociaż o remont innych obiektów sportowych, takich jak sala do szermierki.
2016-09-17 00:10:27
Nowy
sam jesteś bzdura
2016-09-16 13:47:06
Nowatorstwo?
Jakie bzdury, gdzie tu nowatorstwo. Jest kilka sam w Polsce w których są doły z gąbkami. Niektóre stoją od kilkudziesięciu lat... Propaganda pseudosukcesu.
2016-09-16 09:55:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi