piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ostatni dzwonek dla rolników

Ostatni dzwonek dla rolników

Ostatni dzwonek dla rolników
Data publikacji: 2015-07-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:18
Wywietleń: 322 2569

Rolnicy, którzy chcą otrzymać dopłaty bezpośrednie w pełnej wysokości, muszą się pospieszyć. Dziś mija podstawowy termin składania wniosków. Gra jest warta świeczki. W Zachodniopomorskiem płatności bezpośrednie za poprzedni rok dały łącznie kwotę prawie 750 mln złotych.

Powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ostatnich dniach wydłużyły godziny pracy. Były czynne nawet w sobotę (13 bm.). To ukłon w stronę tych, którzy jeszcze nie uporali się z wypełnieniem formularzy. Podobnie jak w poprzednich latach, można przesłać wniosek pocztą lub drogą elektroniczną, jednak najczęściej rolnicy wolą to zrobić osobiście. Dla nich jeszcze dziś (15 bm.) biura powiatowe agencji czynne będą od godz. 7.30 do 20. Tego dnia mija bowiem podstawowy termin składania wniosków. Teoretycznie rolnicy mogą się spóźnić i dostarczyć formularze do 10 lipca, ale wtedy będą się musieli liczyć z obcięciem części płatności.

– Za każdy dzień opóźnienia (licząc od 16 bm. – przyp. red.) naliczana jest sankcja w wysokości 1 proc. przyznanej płatności – podkreśla Arkadiusz Misiuro, zastępca dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie.

Formularze, które wpłyną po 10 lipca nie będą rozpatrywane. Na jednym wniosku gospodarze mogą się ubiegać jednocześnie o 22 rodzaje płatności. W poprzednim rozdaniu o dopłaty starało się 28 650 zachodniopomorskich rolników. Na ich konta popłynęło łącznie prawie 750 mln zł. Areał objęty płatnościami to ok. 800 tys. hektarów.

Do minionego czwartku wnioski o dopłaty złożyło 24 655 producentów rolnych z Zachodniopomorskiego. Urzędnicy szacują, że nie zrobiło tego jeszcze ok. 4 tys. rolników. ©℗

(żan)

Fot. Archiwum

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi