środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ośrodek niżowy wieczorem nad Pomorzem Zachodnim

Ośrodek niżowy wieczorem nad Pomorzem Zachodnim

Ośrodek niżowy wieczorem nad Pomorzem Zachodnim
Data publikacji: 2018-01-18 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1342 310172

Wzdłuż zachodniej granicy kraju pada śnieg; największe opady występują na Przedgórzu Sudeckim, w rejonie Słubic i Zielonej Góry - poinformował w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wieczorem ośrodek niżowy dotrze nad Pomorze Zachodnie.

Dyżurna synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk w czwartek poinformowała, że nad Polskę z terenu północnych Niemiec nasuwa się głęboki aktywny niż, z którym związane są m.in. intensywne opady śniegu i silny wiatr.

"O godzinie 13 zanotowano już opady śniegu wzdłuż naszej zachodniej granicy, miejscami - na Przedgórzu Sudeckim, w rejonie Słubic, Zielonej Góry - silniejsze" - powiedziała Tomczuk. Jak dodała, opady śniegu dość szybko przechodzą w opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu.

Zaznaczyła, że wiatr zaczyna przybierać na sile, a porywy na południu kraju dochodzą do 50 km/h. Dodała również, że wiatr będzie się wzmagał, a najsilniejsze porywy są spodziewane w województwach: lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i dolnośląskim oraz na południu województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Tam wiatr może w porywach dochodzić do 110 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe dla 12 województw. W województwie dolnośląskim spodziewane są intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Na Mazowszu IMGW prognozuje "wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 50 km/h na północy i do 90 km/h na południu województwa. Wiatr z południa i południowego zachodu, w strefach opadów śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne". (PAP)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy