niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Osiemnaście nagród prezydenta

Osiemnaście nagród prezydenta

Osiemnaście nagród prezydenta
Data publikacji: 2016-06-17 17:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:47
Wywietleń: 300 139628

Tablety, ultrabooki, e-czytniki – oto nagrody, jakie w piątek (17 czerwca) otrzymali, w sali sesyjnej szczecińskiego Urzędu Miasta, uczniowie szczecińskich szkół, którzy nie mieszkają w Szczecinie, ale w innych gminach. Nagrodzono... osiemnaście osób, choć szkoły zgłosiły 164 uczniów. Upominki wręczył prezydent Piotr Krzystek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku po raz pierwszy nie przyznano nagrody prezydenta uczniom uczącym się w szczecińskich szkołach, ale mieszkającym poza Szczecinem. Wzbudziło to spore kontrowersje w środowisku oświatowym. Stąd urzędnicy zdecydowali w tym roku o przyznaniu nagród rzeczowych.

Najwięcej punktów do wspomnianej nagrody przyznano Mateuszowi Goślinowskiemu, uczniowi XIII LO, który codziennie dojeżdża do tej placówki z Gryfina. Uczeń w tym roku zdawał maturę, wybiera się na studia do Warszawy, związane z matematyką. Ten właśnie przedmiot, jak też fizyka, należą bowiem do jego ulubionych. W wolnych chwilach Mateusz gra na pianinie, od niedawna uczęszcza na lekcje gry na instrumencie do domu kultury w swojej rodzinnej miejscowości.

Jak podkreślała na uroczystości dyrektorka Wydziału Oświaty Urzędu Miasta - Lidia Rogaś, ta osiemnastka uczniów to elity naszego regionu.

- Mam nadzieję, że w przyszłości zwiążecie się z naszym miastem - mówiła szefowa miejskiej oświaty.

W najbliższą środę nagrody prezydenta dla uzdolnionych uczniów szczecińskich szkół, zamieszkujących w Szczecinie, zostaną wręczone przez prezydenta P. Krzystka w auli I LO. ©℗

Monika GAPIŃSKA

 

Na zdjęciu: Osiągnięcia Mateusza Goślinowskiego zostały najwyżej punktowane pośród osób nagrodzonych przez prezydenta P. Krzystka. 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

A co w tym czasie robili Zastepcy...?
Brawo zdolni Uczniowie ! Tak z ciekawosci... a ile na godzine zarabia ten Szczecinski Prezydent, by zajmowal sie rozdawaniem Uczniowskich Nagrod ? Czyzby nie mial Facet "PO-wazniejszych" i bardziej wartosciowych zajec...??
2016-06-18 00:50:38
hehehe
Czy ten łysy pan na zdjęciu to nie jest czasem kumpel Bronka z Ruskiej Budy który zresztą na niego głosował ???
2016-06-17 22:32:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską