czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Opozycjoniści jadą na miesięcznicę

Opozycjoniści jadą na miesięcznicę

Opozycjoniści jadą na miesięcznicę
Data publikacji: 2017-06-28 20:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:34
Wywietleń: 491 272716

Byli antykomunistyczni opozycjoniści z Zachodniopomorskiego wezmą udział w najbliższej miesięcznicy, czyli uroczystości upamiętniającej katastrofę rządowego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 r., w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP. Aby wytłumaczyć dlaczego wybierają się do Warszawy, zwołali pod bramą Stoczni Szczecińskiej konferencję prasową.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym w Szczecinie oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa tłumaczyli w środę, dlaczego pojadą 10 lipca do stolicy.

- Od jakiegoś czasu ponawiane są próby zakłócania uroczystości związanych z katastrofą smoleńską - zauważył Leszek Duklanowski, były opozycjonista. - My się z tym nie godzimy. Chcemy w pokoju i z godnością uczcić pamięć tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. I w godny sposób oddać im cześć.

- I pokazać siłę - dodał Wojciech Woźniak ze SORwSW.

Członkowie SORwSW dali do zrozumienia, że nie solidaryzują się z działaniami swoich kolegów z opozycji (np. Andrzeja Milczanowskiego i Władysława Frasyniuka), którzy, ich zdaniem, sprzyjają byłym ubekom i postępują antydemokratycznie.

Działacze SORwSW zwołali pod stocznią konferencję po ukazaniu się listu otwartego, w którym inni zasłużeni szczecińscy działacze opozycji z czasów PRL wystąpili w obronie Andrzeja Milczanowskiego atakowanego ostatnio za swoje sympatie do KOD, wystąpienia przeciwko obecnej władzy i ustawie dezubekizacyjnej, a konkretnie stając w obronie osób pozytywnie zweryfikowanych. Pod listem podpisali się m.in. Jan Tarnowski, Michał Paziewski, Wiesław Szajko i Jacek Motylewski

(lew)

Na zdjęciu: Część byłych opozycjonistów z Zachodniopomorskiego weźmie udział w kolejnej miesięcznicy w Warszawie.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

............
Hołd osobom które odeszły oddaje się na cmentarzu a nie przed miejscem pracy co niektorych-wg tej retoryki miesiecznice powinny byc w kazdym lub przed miejscem dzie dana ofiara pracowała to bedzie sprawiedliwie , ciekawe kto płaci za tą wycieczkę bo napewno darmowa nie jest
2017-06-29 22:05:47
To proste
SORwSW to zwyczajni konfidenci
2017-06-29 16:42:26
Was tam nikt nie oczekuje, towarzysze!
Na dźwięk słowa Kaczyński, Smoleńsk, miesięcznica "śmietance" społeczeństwa, która się tu w większości wypowiada ślina leje się litrami z pysków. Taki odruch Pawłowa wykształcił w was TVN i GW na dźwięk tych słów. Wiadra sobie podstawcie, żeby sąsiadów nie pozalewać wy wszyscy "patrioci" z Małopolskiej i Pl. Żołnierza.
2017-06-29 13:48:09
cd.
Dlatego o pozycjach w spółkach skarbu państwa za minimum 90 tys. zł miesięcznie nie gadają. Prawdziwa OPOZYCJA, a pozycja ...na klęczkach przed prezesem.
2017-06-29 12:37:42
Vera
Wygląda na to że ci wielcy opozycjoniści chcą poprzez swoje wazeliniarstwo załapać się na posadki w spółkach skarbu państwa.
2017-06-29 11:52:45
Jarun
Nic wam panowie nie zawdzięczamy. Wyrzuciliście tzw. "komuchów" (i to nie wszystkich) z ich posad i zajęliście ich miejsce. Przez ćwierć wieku - pełną gębą korzystacie z tego, że doszliście do władzy. Nie macie moralnego prawa mówić o tym, że wywalczyliście coś dla społeczeństwa. Socjalizm i bez was by runął. Waszą twarzą jest Borusewicz - co tydzień latający do Gdańska, do domu samolotem na koszt podatników.
2017-06-29 10:17:14
duda
Panie Wojtku Woźniaku, wstyd i hańba! Taki z pana opozycjonista jak z koziej dupy trąba. ZADYMIRZ pan jesteś! Od zawsze. Dorabia pan sobie gębę opozycjonisty od lat specjalizując się wyłącznie w zadymach.
2017-06-29 10:01:37
Krzysztof
Żrą się o władzę "kartonowcy" ze "styropianowcami' i próbują wciągnąć w to szarych obywateli. W końcu to dla większości obojętne która z tych prawicowych partii będzie u steru .Szaraki i tak zostaną w ręką w nocniku.
2017-06-29 09:44:09
WSW
Znaczy stowarzyszenie osób z komunistycznej Wojskowej Służby Wewnętrznej ?
2017-06-29 09:27:11
Gość
Czytam te wpisy o zdrajcach wolności,konfidentach,moralności żałobnych i niestety nasuwa się jeden wniosek że czasy Solidarności to były czasy manipulacji robotnikiem czego przykładem są większościowe wpisy i założę się że piszą to ludzie którym koryta usuwają się z pod czterech liter bo uważali że są przyspawani do tych koryt,zapomnieli w większości przypadków że służyć mają Narodowi i Polsce a nie pryncypialnym własnym interesom,przeraża obłuda,hipokryzja ,brak tolerancji tych ludzi którzy nie umieją pogodzić się z innymi którzy obrali drogę czczenia ofiar katastrofy cztery lata temu i przez te lata tak samo czczą tą pamięć,teraz raptem pewnej grupie dywersyjnej to przeszkadza,nasuwa się tylko jeden wniosek że tak na prawdę okres Solidarności to był okres zdrad ,manipulacji i dogadywania się z komunistami a efekt jaki z tego wyszedł to efekt sprzedawczyków Polski ale na pewno nie ludzi walczących o demokrację i wolność ,w tej ekipie blokującej manifestacje z tragedii smoleńskiej to większość tych którzy stworzyli zmowę okrągłego stołu i wyprzedaży Narodu Polskiego i Polski więc ta grupa która zdecydowała się przyłączyć do miesięcznicy tragedii to grupa dla której mam ogromny szacunek bo to ci ludzie budowali wolność a zostali tak perfidnie oszukani przez grupę która doszła do wniosku że liczy się ich dobrobyt a nie robotników teraz obrażanej jako plebs...
2017-06-29 09:02:18
:)
Rozumiem ze tow. Kaczanowska która była w PZPR w latach 1975-81 panom nie przeszkadza. Standart pisowski,najlepiej pluć na innych. A Duklanowski jakby się wziął za uczciwa robotę to by się nie czepiał skąd Frasyniuk ma ileś tam tirów.
2017-06-29 08:39:17
hmmm...
Polska to dziwny kraj - niby 21 wiek i środek Europy a centa miast blokowane bo czarodzieje w czarnych sukienkach chodzą z ciemnym ludem i blokują ulice... bo buk tak chciał
2017-06-29 08:16:57
takaprawda
nagle im się miesięcznic zachciało czy chcą się przyłączyć do dojnej zmiany bo można ugryźć kawałek tortu zwanego Polska... przykre że można się sprzedaż za parę srebrników...
2017-06-29 08:15:07
normalny
Ale oni jadą na modlitwę, by usłyszeć, że prezes jest coraz bliżej prawdy. Tak wygląda msza przed pałacem prezydenta. Dziadek Duklanowski wnuczki powinien bawić, a nie bawić się w opozycjonistę. Niech się jego syn wygłupia, a nie ten starzec
2017-06-29 07:52:38
Ten SORWSW to jakieś no namy
Nikt nigdy nie słyszał o takich "opozycjonistach". Pewnie współpracowali z SB kiedy inni walczyli o wolność Polski
2017-06-29 07:42:19
To nie żadni opozycjoniści
Tylko zwykli konfidenci
2017-06-29 07:24:35
S
Ci, z którymi się nie solidaryzują nadal są w opozycji...ale do obecnego rządu. Przynajmniej wiadomo, kto w tamtych latach walczył całym sercem z systemem, a kto miał inną rolę w tym środowisku.
2017-06-29 06:56:53
Marian
Ile razy obchodzono pamiec o Powstaniu Warszawskim a ile miesiaczke smolenska?? Zaloba jest do roku czasu a potem jak juz to napisano mozna modlic sie i oddawac hold na osobnosci w zadumie i przemysleniach.Nie trzeba tego reklamowac i rozdmuchiwac a co najwazniejsze zmuszac innych do uczestnictwa i celebrowaniu!!! Gdzie pamiec po oficerach ktorzy zgineli w katastrofie casy?? Gdzie pamiec o pacyfikacji kopalni Wujek? Miesiaczki sa robione na pokaz przez chyba chorego psychicznie prezia ktory nie pogodzil sie ze strata brata. Jest to fanatyzm i nie religijny ale smolenski ktoremu bardzo blisko do fanatyzmu islamowcow czy hitlerowcow!!!!
2017-06-29 01:00:23
zxc
Miesiaczki kurdupla niewiele maja z upamietnieniem ofiar katastrofy,sa to zwykle manifestacje poparcia dla Wielkiego malego cesarza Kaczynskiego.
2017-06-29 00:19:48
patriota prawdziwy
Wybaczcie, ale nie nie mogą na was zdrajcy solidarnościowi patrzeć. Ramię w ramie z komunistami doprowadziliście do upadku Szczecin pod względem ekonomicznym i moralnym Szczecin. Wpinacie flagę Polski w klapy, albo nosicie ja w ręku i ramie w ramie z komunistami rozkradacie Polskę, a potem sobie za to ordery przyznajecie. Po owocach was poznaliśmy. Nie damy się już więcej nabierać. Nie do zniesienie jest obłuda rodu Duklanowskich, którzy od 20 lat żerują na podatnikach; najpierw Ojciec a teraz dzieci jak rak na Szczecinie bogacą się kosztem uczciwych zwykłych ludzi. Kończ waść obłudnie manipulować zwykłymi ludźmi. Kończcie waść wykorzystywać Kościół do partykularnych rodzinnych interesów. Nie ufamy wam solidarnościowcy w żądne wasze słow, w żaden gest!!! Przestańcie niszczyć Szczecin.
2017-06-28 23:52:19
Victor
Fanatycy czy osoby pozbawione mozgu? Tak i w normalnym, prozachodnim Szczecinie żyją wyznawcy sekty!!!
2017-06-28 22:28:00
Jacy opozycjoniści?....
ci zdrajcy wartości? pokazali swoje oblicza... zapamiętamy!
2017-06-28 21:41:24
Jeszcze jeden mit obalony
A higienistka w szkole mówiła, że miesiączka nie jest zaraźliwa.
2017-06-28 21:05:13
uliczni zadymiarze
Czas żałoby dawno minął,a modlić się możecie też w Szczecinie,nawet każdego dnia w miejscach kultu religijnego.Uprawiacie czystą polityczną chucpę obliczoną na poklask.Bełkot jaki tam jest powtarzany nie ma nic wspólnego z czczeniem pamięci i modlitwą.Niczym kompletnie niczym nie różnicie się od ulicznego watażki czy zadymiarzy.Nie wycierajcie sobie pośladków Solidarnością.Nikt też nie dał Wam prawa do wypowiadania się w imieniu pozostałych opozycjonistów lub mieszkańców.
2017-06-28 20:47:41