sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Olej mało oleisty

Olej mało oleisty

Olej mało oleisty
Data publikacji: 2017-09-07 22:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:27
Wywietleń: 961 291068

Służba celno-skarbowa zajęła w Dąbrowie Górniczej ponad 24 tys. litrów lewej substancji ropopochodnej. Do ujawnienia oszustwa doszło dzięki współpracy funkcjonariuszy z Katowic i Szczecina.

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze SCS z Katowic i Szczecina ustalili, że podejrzana ciężarówka przewozi substancję ropopochodną w wielkich plastikowych pojemnikach - mauzerach. Samochód jechał do jednej z baz transportowych w Zagłębiu. Zgodnie z prawem paliwa płynne mogą być przewożone tylko w cysternach,a ich transport musi być zgłoszony w systemie SENT, który monitoruje przewóz towarów wrażliwych (m. in. paliw, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego).

Śląska SCS postanowiła sprawdzić ten transport oraz uczestników transakcji. Jak się okazało, zbiorniki na paliwo w bazie wynajęła działająca od sierpnia firma z Katowic. Funkcjonariusze na gorącym uczynku ujęli tam dwóch mężczyzn podczas przepompowywania trefnego oleju. W 26 mauzerach było ponad 24 tys. l substancji ropopochodnej o rynkowej wartości ponad 111 tys. złotych. Miał on tbyć sprzedawany jako olej napędowy.

- Ze wstępnej analizy chemicznej wynika, że zabezpieczona substancja nie spełnia w ogóle parametrów oleju napędowego - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Próbki towaru zostały wysłane do laboratorium chemicznego.

W tej sprawie podejrzanych jest 7 osób, m.in. właściciele kilku firm i osoby inwestujące w przestępczy proceder.

(mag)

Fot. Służba celno-skarbowa

Olej mało oleisty Olej mało oleisty

Komentarze

olej
A skąd się biorą te majątki tatuowanych młodych karków w drogich samochodach, bo na pewno nie z uczciwej pracy na etacie. Więcej takich akcji, to może się skończą oszustwa.
2017-09-08 11:18:43
kowalslikij
wszystkie tropy prowadza do rafinerii Schwedt a rozlewnie maja na plywajacych cysternach zaopatrujacych niby barki na rzekach.cecha charakterystyczna niemieckiego dystrybutora w handlu szmuglowanego paliwa do Polski to całkowity brak jakiejkolwiek kamery tvc. W Niemczech zainstalowano 300 kamer na 1000 metrow a na rozlewniach ZERO,Nichts,NULL.
2017-09-08 10:15:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy