poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Okradał piwnice

Okradał piwnice

Okradał piwnice
Data publikacji: 2017-02-28 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:11
Wywietleń: 887 219209

Kilkunastu mieszkańców Świnoujścia zgłosiło w ostatnich dniach na komendzie włamania do piwnic. Z pomieszczeń znikały m.in. rowery, elektronarzędzia i odzież. Na szczęście policja szybko zatrzymała włamywacza. To 28-latek wiodący koczowniczy tryb życia.

- 28-latek dokonał co najmniej 11 przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca pokonując zabezpieczenia, włamywał się do piwnic na terenie miasta i kradł wartościowe przedmioty. Łączna suma strat na szkodę pokrzywdzonych wyniosła blisko 8.000 zł - informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Za swoje czyny włamywacz odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw, wnioskując o skazanie go na rok i osiem miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia pokrzywdzonym wyrządzonych szkód. Część skradzionych przedmiotów udało się policji odzyskać. Trwają ustalenia, gdzie znajdują się pozostałe.

BaT

Fot. (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi