środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Okno z widokiem na opony?

Okno z widokiem na opony?

Okno z widokiem na opony?
Data publikacji: 2018-02-09 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 844 313204

Mieszkańcy kołobrzeskiego osiedla Rzemieślnicze sprzeciwiają się budowie wiaduktu przy ich osiedlu. Chodzi o konstrukcję, która ma się pojawić w ciągu ostatniego fragmentu miejskiej obwodnicy, która wznoszona jest w ramach budowy drogi ekspresowej S6.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad twierdzą, że wiadukt będzie najlepszym sposobem na skomunikowanie pobliskiej wsi Budzistowo zarówno z miastem, jak i ekspresówką. Uważają, że rozwiązanie będzie optymalne dla wszystkich, również dla osób mieszkających na osiedlu Rzemieślniczym.

Mieszkańcy osiedla twierdzą, że konstrukcja będzie nieestetyczna. Krytykują szczególnie jej wysokość. Jako mankament wskazują to, że jezdnia będzie przebiegała na poziomie dachu jednego z położonych przy drodze domów.

Na spotkaniu władz miasta z przedstawicielami inwestora, na którym obecni byli również niezadowoleni mieszkańcy, były radny miejski Andrzej Mielnik krytykował pomysł, mówiąc, że w przypadku przyjęcia takiego rozwiązania mieszkańcy pobliskich domów będą mieli widok na opony jeżdżących po drodze samochodów. Niezadowoleni z zamiarów apelowali do inwestora o wprowadzenie innego rozwiązania.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele GDDKiA odpierali ataki, podpierając się wynikami prowadzonych wcześniej badań. Ich zdaniem przyjęte rozwiązanie uchroni osiedle przed spalinami. Zaznaczali przy tym, że domy zostaną od drogi odgrodzone ekranami ograniczającymi hałas. Nie bez znaczenia jest przy tym – na co zwracali uwagę – że wiadukt pozwoli na dobre skomunikowanie osiedla w przypadku powstania na jego skraju galerii handlowej.

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, któremu administracyjnie podlega między innymi wieś Budzistowo, popiera inwestora. Uważa, że budowa wiaduktu leży w interesie jej mieszkańców. Dlatego opowiada się za utrzymaniem przyjętego rozwiązania. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Jaca
Tak i do tego całkowity zakaz ruchu kołowego (nie dot.np. dostawców) w całym Kołobrzegu. Przecież to ma być uzdrowisko.
2018-02-09 18:04:41
Zgadzam się z mieszkańcami Kołobrzegu!
Wszystko to wina poprowadzenia S6 przez Kołobrzeg. Nie dziwię się, że mieszkańcy miasta są wściekli z tego powodu. Kołobrzeg to miasto uzdrowiskowe, dla zachowania czystości powietrza powinno być odcięte od sieci dróg krajowych. Pensjonariusze sanatoriów powinni być dowożeni z Koszalina transportem kolejowym.
2018-02-09 10:03:54
321
Januszariat
2018-02-09 09:25:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy