czwartek, 22 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Odstraszają turystów

Odstraszają turystów

Odstraszają turystów
Data publikacji: 2015-07-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:04
Wywietleń: 355 2263

Mrzeżyno, Rogowo. Jest nieatrakcyjnie. Chaos i bałagan, a za chwilę sezon! Gdzie? W Rogowie i Mrzeżynie, znajdujących się w gminie Trzebiatów. Te dwie nadmorskie miejscowości bardzo odstają od położonego nieopodal Dźwirzyna, leżącego w gminie Kołobrzeg. Dlaczego? Władze gminy Trzebiatów twierdzą, że to wina... ogólnoświatowego kryzysu i poprzedników.

Sprawą zajęli się radni z Komisji Rozwoju Gospodarczego, którzy opracowali szczegółowy raport, w którym wykazali jak Mrzeżyno i Rogowo – dwie najważniejsze, nadmorskie miejscowości gminy Trzebiatów, rysują się na tle świetnie prosperującego po sąsiedzku Dźwirzyna.

Radni wzięli na celownik przygotowania do sezonu, a także ogólny stan dwóch nadmorskich miejscowości gminy Trzebiatów, które rokrocznie dostarczają do budżetu sporych wpływów z działalności oraz opłaty miejscowej. Porównali Mrzeżyno i Rogowo z położonym tuż za miedzą Dźwirzynem, które jest lokomotywą napędową gminy Kołobrzeg.

– Ta konfrontacja była porażająca – mówi Edward Krychowiak, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, który wykonał pełną dokumentację zdjęciową miejscowości. – Na terenie Dźwirzyna nowoczesne, eleganckie zejścia do plaży, amfiteatr, hala sportowa. Wszędzie czyściutko, zadbana zieleń, dobrze oznakowane najciekawsze punkty miejscowości – wylicza. – Po stronie Rogowa i Mrzeżyna chwast zarasta prawie wszystko łącznie z drogą i krawężnikami przy głównej arterii – ul. Tysiąclecia.

Tekst i fot. Marzena DOMARADZKA

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 5 czerwca 2015 r.

Podpis:

– Jesteśmy w Mrzeżynie pierwszy raz. Wcześniej odpoczywałyśmy w Pustkowie. Zejście, którym dziś próbowałyśmy wejść na plażę jest w złym stanie, w ogóle nie dostosowane dla dzieci, nie mówiąc o wózkach – mówią Magdalena Pilarowska i Joanna Skrzypiec spod Poznania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy