wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Odstraszają turystów

Odstraszają turystów

Odstraszają turystów
Data publikacji: 2015-07-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:18
Wywietleń: 310 2263

Mrzeżyno, Rogowo. Jest nieatrakcyjnie. Chaos i bałagan, a za chwilę sezon! Gdzie? W Rogowie i Mrzeżynie, znajdujących się w gminie Trzebiatów. Te dwie nadmorskie miejscowości bardzo odstają od położonego nieopodal Dźwirzyna, leżącego w gminie Kołobrzeg. Dlaczego? Władze gminy Trzebiatów twierdzą, że to wina... ogólnoświatowego kryzysu i poprzedników.

Sprawą zajęli się radni z Komisji Rozwoju Gospodarczego, którzy opracowali szczegółowy raport, w którym wykazali jak Mrzeżyno i Rogowo – dwie najważniejsze, nadmorskie miejscowości gminy Trzebiatów, rysują się na tle świetnie prosperującego po sąsiedzku Dźwirzyna.

Radni wzięli na celownik przygotowania do sezonu, a także ogólny stan dwóch nadmorskich miejscowości gminy Trzebiatów, które rokrocznie dostarczają do budżetu sporych wpływów z działalności oraz opłaty miejscowej. Porównali Mrzeżyno i Rogowo z położonym tuż za miedzą Dźwirzynem, które jest lokomotywą napędową gminy Kołobrzeg.

– Ta konfrontacja była porażająca – mówi Edward Krychowiak, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, który wykonał pełną dokumentację zdjęciową miejscowości. – Na terenie Dźwirzyna nowoczesne, eleganckie zejścia do plaży, amfiteatr, hala sportowa. Wszędzie czyściutko, zadbana zieleń, dobrze oznakowane najciekawsze punkty miejscowości – wylicza. – Po stronie Rogowa i Mrzeżyna chwast zarasta prawie wszystko łącznie z drogą i krawężnikami przy głównej arterii – ul. Tysiąclecia.

Tekst i fot. Marzena DOMARADZKA

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 5 czerwca 2015 r.

Podpis:

– Jesteśmy w Mrzeżynie pierwszy raz. Wcześniej odpoczywałyśmy w Pustkowie. Zejście, którym dziś próbowałyśmy wejść na plażę jest w złym stanie, w ogóle nie dostosowane dla dzieci, nie mówiąc o wózkach – mówią Magdalena Pilarowska i Joanna Skrzypiec spod Poznania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej